Preferencie Kotlebu a Kollára rastú aj zásluhou poslanca Matoviča

27. februára 2017, elemias, Nezaradené

Každé jeho vystúpenie, na tlačovej konferencii, alebo v parlamente vyvoláva u ľudí zväčša negatívne reakcie. Sú témy, ktoré prezentuje také bezvýznamné ? Vôbec nie. Prečo ho potom nikto nepočúva ? Môže si za to sám. Namiesto opisu témy, ktorú ide predložiť, hneď prejde k nenávistným útokom, ktoré sú namierené na jeho nepriateľov. Tých má veľa nielen vo vládnej koalícii, ale aj v opozícii. Keďže sa jedná o slušného, dobre vychovaného muža, ktorý vo svojom živote ešte nikdy nepoužil žiadne vulgárne slovo, nazýva svojich politických oponentov aj pred novinármi veľmi kultivovane. Všetci sú zlodeji a niektorí aj prašiví psi.

Teraz k obsahu jeho vystúpení. Niekedy sa trafí. Poukazuje na prehmaty, korupciu a vyciciavanie štátu vládnou koalíciou. Podarilo sa tak odkryť viac káuz. V poslednom čase sa však poslucháči stratili. Je to paradox, veď ľudí, ktorí majú plné zuby vlády oligarchov pribúda. Aj mnohí terajší stúpenci akciovej spoločnosti SMER už zistili, že pod rúškom sociálnej demokracie a ochrany chudobných sa tu hrá len o udržanie finančných tokov, ktoré smerujú na bankové účty akcionárov, sponzorov, mecenášov, alebo ako sa títo vyvolení volajú.

Prečo sa každé jeho vystúpenie zvrhne na akúsi frašku treťotriedneho herca ? Pretože ako estrádny umelec zahľadený do seba chce všetkým ukázať aká je on v politike extratrieda. Žiaľ, úplne prepadol pocitu o svojej výnimočnosti. Novinárom o svojich zásluhách a zámeroch povedal. Dostal som do parlamentu Sulíka, dostanem tam aj Hlinu ( myslí sa KDH ) a SMK ( tzv. dobrých a charakterných Maďarov ). Potom vytvoríme silnú koalíciu. Nezainteresovaný človek by si mohol myslieť, že je to najvýznamnejší politik na Slovensku. Podľa jeho vyjadrenia vraj chce všetkých zlých politikov vyzliecť donaha a niektorým sa dostať až do zadku ( nie celý, len ako trň ). Zatiaľ sa chváli, že bol úspešný u predsedu parlamentu. Tiež tvrdí, že všetkým ostatným politikom nastavuje zrkadlo. Škoda, že to zrkadlo už raz nenastaví aj sám sebe.

Matovičove vystúpenia majú totiž zväčša opačný účinok, než aký im pripisuje on sám. Ľudia, ktorí majú dosť bašovania vládnej koalície a chceli by sa prikloniť k opozícii sú zhrození. Kladú si otázku. Ak sa podarí odstaviť terajšiu vládnu koalíciu nastúpi po nej tento sám sebou posadnutý zúfalý herec ?

Natíska sa otázka. Je až taký problém nájsť v partii okolo Matoviča normálneho človeka, ktorý by z papiera prečítal pripravený text ? Na tlačovke by Matovič mohol pôsobiť, alebo sa aspoň tváriť, ako dôležitý režisér, ktorý na všetko dozerá, ale nevystupuje. Skrátka z herca by sa stal akýsi bábkoherec. Pre opozíciu by to malo blahodárne účinky.  A takéto kultivované vystúpenia by si určite viac všímali aj média.

Ešte horší účinok majú jeho prejavy na mladých voličov.  Po každom jeho nenávistnom vystúpení, ktoré často vyprovokuje hysterickú reakciu urazených vládnych činiteľov ( bozkávanie výložiek, výzvy na trhanie faktúr a pod. ) sa mladí voliči húfne hlásia k novým, ešte neskorumpovaným, politickým stranám. Sú to tie, ktoré vo svojom názve hrdo nesú aj meno svojho vodcu. Hovoria si. Nakoniec sa musí nájsť niekto, kto odstráni tento chaos a nastolí tu poriadok.

Čuduje sa stúpenec mnohoženstva, ktorý už prestal chodiť na dovolenky s veľkou partiou silných kámošov. Čuduje sa i stúpenec Slovenského štátu, ktorý už prestal s televiznými výjazdami do rómskych osád. Ako je možné, že sme takí populárni a naše preferencie neustále rastú ?

Len pred rokom vstúpili do parlamentu. Parlament opeknel a omladol. Líder menšej strany sa často sťažoval, že ho prenasledujú naivné ženy túžiace po deťoch a peniazoch. Po peniazoch vraj viac. Možno ich podcenil. Niektoré mali len záujem, aby ich dostal do parlamentu. Šéf väčšej strany, fúzkatý stredoškolský učiteľ, doviedol do parlamentu holohlavých hôrnych chlapcov. Čo mu to dalo roboty, kým si vybral takých, ktorí mali ukončené aspoň základné vzdelanie. Musel im vysvetliť, že v parlamente budú počuť aj hlúpe reči, ktoré sa im vôbec nebudú páčiť. Nesmú sa však nechať vyprovokovať k žiadnej reakcii. Stačí sedieť a čakať. A potom zdôraznil. Čas je na našej strane.