Založ si blog

Matovičova dovolenka by Slovensku veľmi prospela

Jednoznačne. On by si dovolenku zaslúžil. Je nervózny, zlostný, urážlivý a veľmi vyčerpaný, akoby na konci so silami. Len ten veľký obdiv k sebe samému ho neopustil. Pritom úplne všetko musí riešiť sám. Dovolenková destinácia by nemusela byť veľmi vzdialená. Keďže jeho obľúbené Mongolsko je pomerne ďaleko, stačil by napr. Dubaj. Keď si tam môže vyraziť Sulík, prečo by tam nemohol zájsť aj sám predseda vlády.  Dobre by však bolo, keby na tej dovolenke ostal aspoň 4 týždne. Jednak by si oddýchol on a vydýchlo by si aj celé Slovensko.

Jeho posledná vyhrážka, že si berie školskú dochádzku do vlastných rúk vyzerá hrozivo. To nemôže dopadnúť dobre. Údajne už vybral niekoľko škôl ( z Trnavy, Bratislavy i Starej Ľubovne ). Je medzi nimi aj súkromná škola ktorú navštevujú jeho dve dcéry. K jeho pilotnému testovaniu sa vraj chcú pripojiť ďalšie a ďalšie základné a stredné školy. V týchto pilotných školách nechá premiér otestovať  učiteľov, žiakov aj ich jedného rodiča ( predpokladá sa, že s druhým netestovaným rodičom sa školák a otestovaný rodič stýkať nebudú ).Takto premiér dokáže všetkým ľuďom, ale najmä lenivým SaS – károm, osobitne však neschopnému ministrovi školstva a tiež Sulíkovi, že keď sa on niečoho chytí, tak všetko ide ako po masle. Otestovaní žiaci budú môcť ísť v pondelok do školy. Ešte nevedia, že ich ( aj ich jedného rodiča a všetkých učiteľov ) čaká o týždeň, prípadne dva, ďalšie pretestovanie prostredníctvom rovnako nespoľahlivých antigénových testov. .

Zaujatosť premiéra testovaním je až chorobná. Premiér doteraz nevysvetlil, prečo, ak chcú ísť do školy  žiaci 2. stupňa ZŠ a stredoškoláci, musia sa neustále testovať, pričom vybraných žiakov 2. stupňa ako aj žiakov 1. stupňa sa to netýka. Možno to zdôvodní tým, že menší žiaci nosia do školy menšie tašky, čiže logicky prenášajú menej vírusov.

Lenže žiaci sa do škôl nemusia vrátiť ani začiatkom januára 2021 t. j. v termíne, ktorý sľuboval samotný premiér. S testovaním žiakov totiž musia súhlasiť rodičia. Kvôli jeho posadnutosti testovaním a vzhľadom na jeho velikášske správanie ( porovnateľné len s Ľudovítom XIV, kráľom Slnko ), možno očakávať, že s testovaním žiakov bude súhlasiť max. 30 % rodičov. Ostatných žiakov náš pán premiér ZA TREST nechá doma dlhšie. Možno až do Veľkej noci. V každom prípade dovtedy, kým tvrdohlaví rodičia nedostanú rozum.

Matovič totiž svojím konaním vytvára ďalšiu hrozbu. Neúspech vakcinácie. Podľa prieskumov stále menší počet uvažuje s možnosťou dať sa zaočkovať.  Niektorých vystrašil Kotleba, ktorý odhalil, že pri očkovaní sú ľudia čipovaní a dokonca sa do ich tela dostávajú ťažké kovy ( našťastie neuviedol aké, ani v akom množstve ). Ďalší nepriatelia očkovania sa z konšpiračných stránok dozvedeli, že za pandémiou je zakladateľ Microsoftu Bill Gates, ktorý vírus COVID-19 vyvinul, zavliekol do Číny, pomáhal rozširovať a teraz chce zbohatnúť na vakcíne.

Lenže, ak si odpočítame túto neveľkú skupinu najlepšie informovaných, ostane nám veľká masa ľudí, ktorí  avizujú negatívny postoj k vakcinácii práve kvôli Matovičovým nekonečným testovaniam. Hovoria : Už sa nepôjdem dať otestovať, ani zaočkovať ( akoby to bolo jedno a to isté ), aj keď sa Matovič postaví na hlavu. Premiér svojou diktátorskou a konfrontačnou politikou nahneval ľudí tak, že vyhlasujú : testovanie NIE, očkovanie, tiež NIE.

Preto je dovolenka premiéra taká potrebná. Mal by si ju dožičiť aspoň na mesiac. A po jej ukončení by mohol aj odstúpiť. Zistil by totiž, že bez neho všetko funguje oveľa lepšie. Na jeho miesto by sa určite našiel niekto schopnejší, aj keď v jeho politickej strane veľký výber nie je. Vládna koalícia má ešte možnosť svojmu dopletenému premiérovi dohovoriť. Ideálny postup. Najprv dovolenka, potom abdikácia. Totiž ak ho nechajú na tejto funkcii, na ktorú evidentne nestačí, verejnosť im bude stále viac preukazovať svoju nespokojnosť. Nakoniec to dospeje k predčasným voľbám. Možno sa budú konať už na budúci rok. A tomuto scénaru by sa ešte dalo zabrániť. Návrat koalície Hlasný Smer by pre Slovensko nebolo žiadne víťazstvo.

Preto by dovolenka premiéra Slovensku tak prospela. A ak by sa po dovolenke rozhodol aj abdikovať, bol by to pre Slovensko ten najkrajší novoročný darček.

Úžasné výsledky Vlhovej a ako o nich píšu niektorí novinári

30.11.2020

Petra Vlhová je naša lyžiarska hviezda a všetci Slováci by mali byť na ňu hrdí. Závidia nám ju nielen v alpských krajinách, ale všade, kde aspoň niečo vedia o zjazdovom lyžovaní. Veď je v súčasnosti najlepšia lyžiarka na svete. V sobotu vyšiel v Novom čase článok s názvom : Nabalila sa už o 134 tisíc eur. Je o Petre Vlhovej. V článku sa síce spomínajú aj jej [...]

Plošné testovanie trochu inak a tiež prečo zdravotníkom za 1. vlnu doteraz nezaplatili

30.10.2020

Na včerajšej tlačovke premiér sľúbil zdravotníkom, že za dva nasledujúce víkendové dni odpracované na plošnom testovaní dostanú odmenu až 700 eur. Aj to, že im bude vyplatená už v decembri roku 2020. Po skúsenosti s odmenami za 1. vlnu koronavírusu by tento sľub zdravotníci nemali brať až tak vážne. Sú dva dôvody nedostatku zdravotníkov, ktorí sú ochotní pomôcť [...]

Na Štrbskom plese možno postavia aj gigantický kolotoč

18.05.2020

Už zajtra (19. mája ) sa o tom bude rokovať na obecnom zastupiteľstve obce Štrba. Hlavná téma. Zmena územného plánu katastra. Na stole ležia veľké investičné akcie. Developeri chcú stavať byty, parkoviská, hotely, kabinkovú lanovku, dokonca aj zjazdovku. Prečo je záujem investorov taký veľký ? Nuž odpoveď je jednoduchá. Do katastra obce Štrba patrí aj tatranská osada [...]

Joe Biden

ONLINE: Biden vystrieda vo funkcii Trumpa, inaugurácia bude nezvyčajná

20.01.2021 09:25, aktualizované: 09:52

Na inaugurácii bude prvýkrát po 152 rokoch chýbať odchádzajúci prezident.

Putin

Protikorupčný Navaľného fond zverejnil dokument o údajnom luxusnom sídle Putina. Kremeľ to poprel

20.01.2021 09:23

Na internete sa medzičasom objavili série meme na túto tému, pričom ich autori poukazujú nielen na prehnaný luxus, ale aj nevkus v rezidencii, akoby šlo o súťaž, kto ju zariadi čo najnákladnejšie.

Eduard Chmelár

Chmelár s Blahom sú na akadémii nadbytoční

20.01.2021 07:41

Normalizácia a útok na intelektuálov alebo precenenie vlastnej dôležitosti? Chmelár a Blaha na Akadémii Policajného zboru skončili.

Michael Flynn / Steve Bannon / Donald Trump /

Trump omilostil desiatky ľudí vrátane svojho exporadcu Bannona

20.01.2021 07:20, aktualizované: 08:08

Prezident Donald Trump udelil milosť 73 jednotlivcom a zmiernil tresty ďalším 70 ľuďom.

elemias

každý má právo na svoj názor

Štatistiky blogu

Počet článkov: 72
Celková čítanosť: 191337x
Priemerná čítanosť článkov: 2657x

Autor blogu

Kategórie