Založ si blog

Ako Matovič pomáha strane SMER-SD

Vylúčené? Len zdanlivo. V skutočnosti to tak je. Samozrejme, pomáha nechtiac. Dodnes o tom nemá ani tušenia.

Jeho patologická nenávisť k strane SMER-SD a osobitne k jej predsedovi je všeobecne známa. Posledne ju dával najavo vo svojich trápnych vystúpeniach v parlamente počas nezabudnuteľného 13 hodinového kabaretu. Tento egocentrický,  vidiecky politik adresoval predsedovi vlády urážky typu skorumpovaný zlodej, skončíš v base, skorumpovaná papuľa a pod. Tiež sa vyhrážal, že osloví prezidenta, aby premiérovi dal po krížoch. Viac písať netreba. Každému je jasné, že ide o nenormálneho, psychicky silne vyšinutého človeka.

Je však potrebné uviesť, že jeho hantýrku bezdomovcov ovládajú, a radi používajú, aj viacerí poslanci ( z opozície aj vládnej koalície ). Na tomto poslaneckom žúre na seba ziapali a vytvorili si z parlamentu akúsi zapľúvanú putiku t. j. prostredie, ktoré je im blízke, a do ktorého evidentne patria. Pre týchto treťotriednych hercov majú ich vystúpenia aj jednu veľmi nepríjemnú stránku. Prezentovali nimi svoju nízku intelektuálnu úroveň a mentálnu zaostalosť  a to priamo pred televíznymi kamerami. Veľa ľudí si mohlo položiť otázku. Preboha, a toho, či tú, sme volili ? Takú chybu už druhykrát nespravíme.

Teraz k nechcenej pomoci Matoviča nenávidenej SMER-SD.  Je to strana, ktorá momentálne svoje preferencie stráca. Umiernení voliči ju opúšťajú. Mnohí o tom len uvažujú. Dôvody sú známe. Aj keď táto pravicovo-ľavicová strana má visačku sociálnej demokracie väčšina jej voličov už vie, že jej hlavnou úlohou je potichu uspokojiť finančné požiadavky svojich sponzorov ( slúžia na to štátne zákazky a eurofondy ). Až potom sa, s veľkým krikom a ceremóniami, rozdeľujú ostatným malé sociálne balíčky.

Pred odchádzajúcimi voličmi SMERu, ale aj pred mnohými  voličmi opozície, stojí veľký rébus. Ako to bude vyzerať na politickej scéne, keď sa dostane k moci aj psychopatický poslanec, ktorý je tiež šéfom opozičnej strany ?

Je pravda, že premiér v poslednom čase robí všetko preto, aby stratil sympatie aj u svojich voličov. Prepad preferencii ho riadne vykoľajil. Nechcel by skončiť ako HZDS. Vidno, že stráca nervy.  Vzhľadom na neschopnosť svojich poradcov, ktorí mu doteraz vždy poradili, aby sa prezentoval nejakou hlúposťou ( napr. videom, resp. faktúrami ), nadobudol presvedčenie, že všetko musí riešiť sám. Na sneme sa začal vyhrážať, že strana musí zhromažďovať kamene a pripraviť sa na protiútok. Posledne sa zaprisahával na zdravie svojho syna, že v najbližších voľbách nebude kandidovať na post prezidenta. V 19. storočí možno v politike leteli emočné vyhlásenia, do ktorých boli zatiahnutí aj rodinní príslušníci. V dnešnej dobe pôsobia veľmi teatrálne a už sa nepoužívajú.

Lenže ani rozzúrený predseda, ani neuskutočnené personálne zmeny, ani všetky nechutné škandály strany SMER nie sú nič oproti obavám z katastrofy, ktorá Slovensko postihne, keď sa k moci dostane Matovič.

Záver:

Fanatickí obdivovatelia Matoviča ( lebo aj takí sú ) mu posielajú obdivné SMS ( ej, ale si tomu Ficovi nakládol, sám si sa postavil pred tribúnu plnú nepriateľov, veru meravo si tam stál akoby si hral v erotickom filme ). Matovič sa pyšne prechádza po Trnave a usmieva sa. Na tých, ktorí mu fandia, aj na tých, ktorí ním pohŕdajú. Vychutnáva si svoju výnimočnosť. Už zabudol, že sa jeho strane darilo najviac vtedy, keď sa z politiky na dlhšiu dobu vyparil.

Umiernení voliči SMERu, vystrašení z Matoviča, ostávajú verní svojej strane. Dúfajú, že tento obyčajný človek, alebo skôr narušená nezávislá osobnosť, v politike zanedlho skončí. Potom budú môcť svoj postoj k SMERu opäť prehodnotiť.   .  .

Ako umlčať iniciatívu Za slušné Slovensko

22.11.2018

Napriek tomu, že zhromaždenia iniciatívy Za slušné Slovensko sú úplne legitímne a všetky organizované protesty prebehli pokojne, bez akéhokoľvek narušenia verejného poriadku, má táto iniciatíva viac »

Nespravodlivý trest od UEFA – najväčšej výchovnej organizácie v Európe

28.10.2018

V trnavskej aréne sa tento týždeň uskutočnil veľmi smutný futbalový zápas. Hral sa pred prázdnymi tribúnami. Záujem medzi fanúšikmi bol veľký, lebo množstvo ľudí sa na tento duel Európskej viac »

Anglickým fanúšikom, ktorí sa odvážili prísť do Ruska sa futbalové MS páčia

02.07.2018

MS ešte neskončili a je predčasné ich hodnotiť, ale už teraz sa dá konštatovať, že príjemne prekvapili. Predovšetkým priniesli ozaj dobrý futbal, aj neočakávané výsledky spojené s vyradením viac »

polícia

Muža vo Zvolene lúpežne prepadli, po útoku zomrel

15.12.2018 11:51

Poškodeného mali fyzicky napadnúť dvaja muži a strhnúť mu z pleca kapsičku.

vrtuľník, helikoptéra

V Stredočeskom kraji havaroval záchranársky vrtuľník

15.12.2018 11:29

Vrtuľník letel k pacientovi, ktorého zrazil vlak.

SR Bratislava Počasie Doprava poladovica

Cestári varujú pred poľadovicou, v Lamači je obmedzená premávka MHD

15.12.2018 11:06

Husté sneženie hlásia aj z Trnavského, Nitrianskeho a Banskobystrického kraja.

USA, Mick Mulvaney, šéf kancelárie Bieleho domu

Trump vymenoval nového šéfa kancelárie Bieleho domu

15.12.2018 10:27

Piatkové oznámenie ukončilo špekulácie o obsadení prestížneho postu.

elemias

každý má právo na svoj názor

Štatistiky blogu

Počet článkov: 46
Celková čítanosť: 85953x
Priemerná čítanosť článkov: 1869x

Autor blogu

Kategórie