Založ si blog

Ako Matovič pomáha strane SMER-SD

Vylúčené? Len zdanlivo. V skutočnosti to tak je. Samozrejme, pomáha nechtiac. Dodnes o tom nemá ani tušenia.

Jeho patologická nenávisť k strane SMER-SD a osobitne k jej predsedovi je všeobecne známa. Posledne ju dával najavo vo svojich trápnych vystúpeniach v parlamente počas nezabudnuteľného 13 hodinového kabaretu. Tento egocentrický,  vidiecky politik adresoval predsedovi vlády urážky typu skorumpovaný zlodej, skončíš v base, skorumpovaná papuľa a pod. Tiež sa vyhrážal, že osloví prezidenta, aby premiérovi dal po krížoch. Viac písať netreba. Každému je jasné, že ide o nenormálneho, psychicky silne vyšinutého človeka.

Je však potrebné uviesť, že jeho hantýrku bezdomovcov ovládajú, a radi používajú, aj viacerí poslanci ( z opozície aj vládnej koalície ). Na tomto poslaneckom žúre na seba ziapali a vytvorili si z parlamentu akúsi zapľúvanú putiku t. j. prostredie, ktoré je im blízke, a do ktorého evidentne patria. Pre týchto treťotriednych hercov majú ich vystúpenia aj jednu veľmi nepríjemnú stránku. Prezentovali nimi svoju nízku intelektuálnu úroveň a mentálnu zaostalosť  a to priamo pred televíznymi kamerami. Veľa ľudí si mohlo položiť otázku. Preboha, a toho, či tú, sme volili ? Takú chybu už druhykrát nespravíme.

Teraz k nechcenej pomoci Matoviča nenávidenej SMER-SD.  Je to strana, ktorá momentálne svoje preferencie stráca. Umiernení voliči ju opúšťajú. Mnohí o tom len uvažujú. Dôvody sú známe. Aj keď táto pravicovo-ľavicová strana má visačku sociálnej demokracie väčšina jej voličov už vie, že jej hlavnou úlohou je potichu uspokojiť finančné požiadavky svojich sponzorov ( slúžia na to štátne zákazky a eurofondy ). Až potom sa, s veľkým krikom a ceremóniami, rozdeľujú ostatným malé sociálne balíčky.

Pred odchádzajúcimi voličmi SMERu, ale aj pred mnohými  voličmi opozície, stojí veľký rébus. Ako to bude vyzerať na politickej scéne, keď sa dostane k moci aj psychopatický poslanec, ktorý je tiež šéfom opozičnej strany ?

Je pravda, že premiér v poslednom čase robí všetko preto, aby stratil sympatie aj u svojich voličov. Prepad preferencii ho riadne vykoľajil. Nechcel by skončiť ako HZDS. Vidno, že stráca nervy.  Vzhľadom na neschopnosť svojich poradcov, ktorí mu doteraz vždy poradili, aby sa prezentoval nejakou hlúposťou ( napr. videom, resp. faktúrami ), nadobudol presvedčenie, že všetko musí riešiť sám. Na sneme sa začal vyhrážať, že strana musí zhromažďovať kamene a pripraviť sa na protiútok. Posledne sa zaprisahával na zdravie svojho syna, že v najbližších voľbách nebude kandidovať na post prezidenta. V 19. storočí možno v politike leteli emočné vyhlásenia, do ktorých boli zatiahnutí aj rodinní príslušníci. V dnešnej dobe pôsobia veľmi teatrálne a už sa nepoužívajú.

Lenže ani rozzúrený predseda, ani neuskutočnené personálne zmeny, ani všetky nechutné škandály strany SMER nie sú nič oproti obavám z katastrofy, ktorá Slovensko postihne, keď sa k moci dostane Matovič.

Záver:

Fanatickí obdivovatelia Matoviča ( lebo aj takí sú ) mu posielajú obdivné SMS ( ej, ale si tomu Ficovi nakládol, sám si sa postavil pred tribúnu plnú nepriateľov, veru meravo si tam stál akoby si hral v erotickom filme ). Matovič sa pyšne prechádza po Trnave a usmieva sa. Na tých, ktorí mu fandia, aj na tých, ktorí ním pohŕdajú. Vychutnáva si svoju výnimočnosť. Už zabudol, že sa jeho strane darilo najviac vtedy, keď sa z politiky na dlhšiu dobu vyparil.

Umiernení voliči SMERu, vystrašení z Matoviča, ostávajú verní svojej strane. Dúfajú, že tento obyčajný človek, alebo skôr narušená nezávislá osobnosť, v politike zanedlho skončí. Potom budú môcť svoj postoj k SMERu opäť prehodnotiť.   .  .

Rodinné prídavky v roku 2018 budú vyššie o 16 centov

12.01.2018

Po štyroch rokoch stagnácie, keďže od roku 2014 sa rodinné prídavky na Slovensku nezvýšili ani o 1 cent, sa ich poberatelia konečne dočkali. V roku 2018 budú vyššie. Dokonca o 16 centov. Stále viac »

Srebrenica – genocída, etnická nenávisť, ale aj úplné zlyhanie mierových jednotiek OSN

25.11.2017

Vojnový zločin z roku 1995, najväčší aký sa odohral v Európe po 2. svet. vojne, sa opäť dostal do pozornosti médii. Zaslúžil sa o to hlavný vinník Ratko Mladič, ktorého súdny tribunál viac »

Aj odklad nákupu stíhačiek môže byť dobrý biznis

23.09.2017

Najprv ako odklad zdôvodnil minister obrany. Situácia sa zmenila, firma SAAB už nechce stíhačky Gripen prenajímať. Ostáva teda len leasing, alebo nákup. Zvažujeme aj americké F16. Prezradil viac »

korea, kldr, severna korea

Američania odmietli použiť oficiálny názov Kimovej ríše. Drzé, poburujúce, hnevá sa diplomat

18.01.2018 06:31

Severná Kórea žiada Spojené štáty, aby sa ospravedlnili za to, že v komunikácii s jej diplomatmi odmietli použiť oficiálny názov krajiny.

búrka, víchrica

Na Holandsko sa valí víchrica, zrušili desiatky letov

18.01.2018 06:17

Dovedna 220 letov naplánovaných na štvrtok zrušila holandská letecká spoločnosť KLM v očakávaní silnej víchrice.

Policajné auto

Za tragickú naháňačku majú obviniť aj policajta

18.01.2018 06:00

Policajta, ktorý v júni prenasledoval unikajúce auto neďaleko Hronského Beňadika a zastrelil pritom 17-ročného Tomáša, by mali čoskoro obviniť z usmrtenia z nedbanlivosti.

Trh, ovocie

Pri protiruských sankciách chýba súdržnosť v EÚ

18.01.2018 06:00

Spoločný postup sa opakuje, objavujú sa v ňom však trhliny. Európska únia pravidelne predlžuje sankcie proti Rusku, ale medzi členskými štátmi sa vytráca súdržnosť.

elemias

každý má právo na svoj názor

Štatistiky blogu

Počet článkov: 40
Celková čítanosť: 61342x
Priemerná čítanosť článkov: 1534x

Autor blogu

Kategórie