Založ si blog

Ako Matovič pomáha strane SMER-SD

Vylúčené? Len zdanlivo. V skutočnosti to tak je. Samozrejme, pomáha nechtiac. Dodnes o tom nemá ani tušenia.

Jeho patologická nenávisť k strane SMER-SD a osobitne k jej predsedovi je všeobecne známa. Posledne ju dával najavo vo svojich trápnych vystúpeniach v parlamente počas nezabudnuteľného 13 hodinového kabaretu. Tento egocentrický,  vidiecky politik adresoval predsedovi vlády urážky typu skorumpovaný zlodej, skončíš v base, skorumpovaná papuľa a pod. Tiež sa vyhrážal, že osloví prezidenta, aby premiérovi dal po krížoch. Viac písať netreba. Každému je jasné, že ide o nenormálneho, psychicky silne vyšinutého človeka.

Je však potrebné uviesť, že jeho hantýrku bezdomovcov ovládajú, a radi používajú, aj viacerí poslanci ( z opozície aj vládnej koalície ). Na tomto poslaneckom žúre na seba ziapali a vytvorili si z parlamentu akúsi zapľúvanú putiku t. j. prostredie, ktoré je im blízke, a do ktorého evidentne patria. Pre týchto treťotriednych hercov majú ich vystúpenia aj jednu veľmi nepríjemnú stránku. Prezentovali nimi svoju nízku intelektuálnu úroveň a mentálnu zaostalosť  a to priamo pred televíznymi kamerami. Veľa ľudí si mohlo položiť otázku. Preboha, a toho, či tú, sme volili ? Takú chybu už druhykrát nespravíme.

Teraz k nechcenej pomoci Matoviča nenávidenej SMER-SD.  Je to strana, ktorá momentálne svoje preferencie stráca. Umiernení voliči ju opúšťajú. Mnohí o tom len uvažujú. Dôvody sú známe. Aj keď táto pravicovo-ľavicová strana má visačku sociálnej demokracie väčšina jej voličov už vie, že jej hlavnou úlohou je potichu uspokojiť finančné požiadavky svojich sponzorov ( slúžia na to štátne zákazky a eurofondy ). Až potom sa, s veľkým krikom a ceremóniami, rozdeľujú ostatným malé sociálne balíčky.

Pred odchádzajúcimi voličmi SMERu, ale aj pred mnohými  voličmi opozície, stojí veľký rébus. Ako to bude vyzerať na politickej scéne, keď sa dostane k moci aj psychopatický poslanec, ktorý je tiež šéfom opozičnej strany ?

Je pravda, že premiér v poslednom čase robí všetko preto, aby stratil sympatie aj u svojich voličov. Prepad preferencii ho riadne vykoľajil. Nechcel by skončiť ako HZDS. Vidno, že stráca nervy.  Vzhľadom na neschopnosť svojich poradcov, ktorí mu doteraz vždy poradili, aby sa prezentoval nejakou hlúposťou ( napr. videom, resp. faktúrami ), nadobudol presvedčenie, že všetko musí riešiť sám. Na sneme sa začal vyhrážať, že strana musí zhromažďovať kamene a pripraviť sa na protiútok. Posledne sa zaprisahával na zdravie svojho syna, že v najbližších voľbách nebude kandidovať na post prezidenta. V 19. storočí možno v politike leteli emočné vyhlásenia, do ktorých boli zatiahnutí aj rodinní príslušníci. V dnešnej dobe pôsobia veľmi teatrálne a už sa nepoužívajú.

Lenže ani rozzúrený predseda, ani neuskutočnené personálne zmeny, ani všetky nechutné škandály strany SMER nie sú nič oproti obavám z katastrofy, ktorá Slovensko postihne, keď sa k moci dostane Matovič.

Záver:

Fanatickí obdivovatelia Matoviča ( lebo aj takí sú ) mu posielajú obdivné SMS ( ej, ale si tomu Ficovi nakládol, sám si sa postavil pred tribúnu plnú nepriateľov, veru meravo si tam stál akoby si hral v erotickom filme ). Matovič sa pyšne prechádza po Trnave a usmieva sa. Na tých, ktorí mu fandia, aj na tých, ktorí ním pohŕdajú. Vychutnáva si svoju výnimočnosť. Už zabudol, že sa jeho strane darilo najviac vtedy, keď sa z politiky na dlhšiu dobu vyparil.

Umiernení voliči SMERu, vystrašení z Matoviča, ostávajú verní svojej strane. Dúfajú, že tento obyčajný človek, alebo skôr narušená nezávislá osobnosť, v politike zanedlho skončí. Potom budú môcť svoj postoj k SMERu opäť prehodnotiť.   .  .

Zabudnutý expremiér Fico, nová výzva pred stranou SMER-SD a sociálny balíček aktívneho A. Danka

23.04.2018

Stojíme pred novou výzvou. Takto nazval bývalý premiér, ktorý v poslednej dobe ignoruje média a súčasne média ignorujú jeho, svoj článok, ktorý zverejnili HN minulý týždeň. Našťastie viac »

Prečo v celej EÚ, okrem Slovenska, platí pre ubytovacie služby znížená sadzba DPH

17.02.2018

Odpoveď je jednoduchá. Všetky štáty EÚ týmto opatrením efektívne podporujú cestovný ruch. Slovensko však preferuje rôzne nesystémové a málo účinné opatrenia. Tieto sú vždy sprevádzané viac »

Dva skutočné príbehy

04.02.2018

Prvý je o silnej citovej väzbe, druhý o tyrani. Nesúvisia spolu len zdanlivo. Stretávali sme sa len raz za čas. Ak sa nám náhodou na psíčkarských prechádzkach skrížili cesty. Zväčša to viac »

okno, dieťa

Z okna domu v Prievidzi vypadlo dieťa, rodičia boli opití

18.06.2018 14:44

Vyšetrovateľ odboru kriminálnej polície v Prievidzi v tejto súvislosti začal trestné stíhanie, a to vo veci prečinu ublíženia na zdraví.

kalavská, kollár

Kalavská: Systém ambulantnej pohotovosti je pokrytý z 80 %

18.06.2018 14:36

Väčšina ambulantných pohotovostí, ktoré začnú od júla fungovať po novom, bude zabezpečená.

most snp, novy most

Most SNP môže byť pamiatkou aj bez niektorých častí, tvrdia pamiatkari

18.06.2018 14:28

Hlavné mesto sa totiž odvolalo voči rozhodnutiu Pamiatkového úradu SR, ktorý v máji vyhlásil Most SNP za národnú kultúrnu pamiatku.

matka, dieťa, rodina, rodič, sociálne dávky, prídavky na dieťa, žena

Rakúske prídavky nie sú v súlade s právom EÚ, mieni stredisko pre ľudské práva

18.06.2018 14:21

Rakúska vláda schválila 2. mája tohto roka legislatívny návrh, podľa ktorého sa majú znížiť prídavky na deti žijúce v zahraničí.

elemias

každý má právo na svoj názor

Štatistiky blogu

Počet článkov: 43
Celková čítanosť: 70959x
Priemerná čítanosť článkov: 1650x

Autor blogu

Kategórie