Založ si blog

Korčok výborný prezident, Pellegrini výborný predseda parlamentu a strany Hlas

Krátky blog o výborných politikoch aj o šťastných zajtrajškoch.

Ak by bol titulok pravdivý, pre obyvateľstvo Slovenska, by z toho vyplynulo veľa výhod. Spomeniem aspoň niekoľko.

Nebude potrebné menovať nového predsedu parlamentu, ani nového predsedu strany Hlas. Predseda SNS A. Danko si prestane nárokovať post predsedu parlamentu.

Na čele strany Hlas ostane jej zakladateľ a nebude jej hroziť rozpad ani pohltenie inou stranou.

Ľudia si prestanú klásť otázku, kto bude prvou dámou prezidenta.

Pellegrini bude môcť realizovať úlohy vládneho programu, na tvorbe ktorého sa podieľal. Tiež bude môcť podporovať všetky opatrenia vlády, ktoré uľahčia život obyčajným ľuďom.

Korčok bude môcť ovplyvňovať zahraničnú politiku Slovenska do tej miery, aby sa nedostalo do medzinárodnej izolácie. Tiež bude môcť zabrániť, aby sa Slovensko vydalo tzv. maďarskou cestou.

Pellegrini už nebude musieť vysvetľovať vyjadrenie, že NATO je zločinecká organizácia, pretože to nepovedal on, ale Harabín.

Korčok už nebude musieť dementovať rôzne obvinenia o tom, že bojoval v Iraku.

Obidvaja ústavní činitelia sú vzormi pre ostatných politikov, ale aj pre obyvateľstvo. Ľudia zahodia politickú nevraživosť. Začnú sa medzi sebou rozprávať a to bez ohľadu na ich pôvod, rasu, národnosť, spoločenské postavenie, alebo politické názory.

Následne sa zo spoločenského života vytratí grobianstvo a arogancia.

Všetci politici vo vláde i parlamente sa začnú chovať kultivovane. Budú diskutovať bez urážok, hnevu a výbuchov zlosti. Ich správanie sa prenesie medzi pospolitý ľud.

Ľudia budú k sebe ohľaduplní a začnú si vzájomne pomáhať. Postupne sa prestanú zaujímať o politiku a zistia, že sa im v živote darí viac, a že sú šťastnejší.

Slovensko nepotrebuje, aby Fico ovládol aj prezidentský úrad

02.04.2024

Pre žiadnu krajinu nie je dobré ak sa všetka politická moc skoncentruje v rukách jedného človeka. Zo štátov EÚ sa to doteraz podarilo len Orbánovi v Maďarsku. Môže sa to však podariť aj Ficovi na Slovensku. Keď v roku 2018 Fico odstúpil z funkcie premiéra bolo jasné, že jeho strana nasledujúce parlamentné voľby nevyhrá. Sústredila sa však na najbližšie voľby [...]

Dajte mieru šancu, čiže Give Peace A Chance-vypočujme si to všetci

24.02.2024

Dnes, 24.02.2024, by táto Lennonova skladba mala byť aspoň raz odvysielaná každou rozhlasovou stanicou na Slovensku. Slováci by tak dali najavo, že chcú, aby tá hrozná vojna na Ukrajine konečne skončila. Skladbu zložil John Lennon ešte v roku 1969 ako protest song proti vtedajšej vojne vo Vietname. Odvtedy ju spievajú pacifisti na celom svete, keď protestujú proti nejakej vojne. [...]

Zlý nápad Pellegriniho – chce, aby Slovensko na MS reprezentovali aj hokejisti z KHL

20.02.2024

Predseda parlamentu vyzýva SZĽH, aby na MS mohli reprezentovať Slovensko aj hráči z KHL. Zdôvodňuje to tým, že politika do športu nepatrí. Dosť si protirečí. Nechce, aby sa politika miešala do športu a preto on ako vrcholový politik, dokonca druhý najvyšší ústavný činiteľ, oznamuje SZĽH, aby do reprezentačného mužstva nominovali aj nejakých hráčov z KHL. [...]

izrael, gaza, rafah

Izrael zaútočil na tábor v Rafahu len niekoľko minút po rozhodnutí súdu v Haagu

24.05.2024 20:44

Medzinárodný súdny dvor Izraelu nariadil, aby okamžite zastavil ofenzívu v tomto meste na juhu Pásma Gazy.

SR Michalovce vláda Ukrajina 27. schôdza uarus KEX

Kaliňák avizuje prípravu ďalších dvoch výjazdových rokovaní vlády v regiónoch

24.05.2024 19:35

Naposledy kabinet rokoval na výjazdovom rokovaní v Handlovej, kde po skončení vážne postrelili premiéra Fica.

gedra

Začali sa prípravy zákona na zlepšenie bezpečnostnej situácie

24.05.2024 18:44

Na ministerstvá bol postúpený zoznam opatrení, ktoré je potrebné aplikovať na rezortnej úrovni s cieľom zlepšenia bezpečnosti a odolnosti SR.

orbán

Orbán: Sme spojení so slovenskou tajnou službou, máme informácie o atentáte na Fica

24.05.2024 17:32

Podľa Orbána mnoho ľudí adresovalo kritiku slovenským tajným službám kvôli tomu, čo sa stalo.