Založ si blog

HC Slovan by sa mal vrátiť do Tipsport ligy

Do KHL výkonnostne nepatrí. Na druhej strane v Tipsport lige veľmi chýba. V KHL sa trápi už niekoľko rokov. Do play off sa už dávno nedostal a posledné sezóny obsadzuje vždy miesto na dne tabuľky. Ináč to nebude ani túto sezónu. Okrem toho má každý rok aj finančné problémy. Niet sa čo čudovať. Je to finančne veľmi náročná súťaž. Kvôli nevyrovnaným dlhom voči hráčom z minulosti udelilo vedenie KHL Slovanu trest, v ktorom zastavuje činnosť štatutárom klubu a tiež zakazuje uzatváranie nových hráčskych zmlúv. Znamená to, že ak Slovan svoje záväzky voči hráčom nevyrovná, tak s nejakým posilnením kádra už túto sezónu počítať nemôže. Skôr naopak. Postupne dochádza k odchodu kľúčových hráčov.

Slovan tiež nemá žiadnych reprezentantov, hoci keď do KHL vstupoval mal byť hlavným dodávateľom hráčov do reprezentačného mužstva. Tohto roku sa do reprezentačného výberu na MS dostali okrem niekoľkých jednotlivcov z NHL len hráči z Tipsport ligy a Českej ligy. Zo Slovana nikto.

V tomto roku tiež vytvoril veľmi smutný rekord, keď prehral až 13 zápasov za sebou. Pri všetkých týchto finančných a herných problémoch má však Slovan jednu obrovskú devízu, ktorú mu závidia možno všetky kluby v KHL. Verných a oduševnených fanúšikov. Lenže dokedy ich bude baviť chodiť povzbudzovať mužstvo, ktoré stále prehráva. Veľmi ponižujúce prehry Slovan utrpel v zápasoch vo Viedni, ktoré sa tam konali kvôli propagácii KHL v Rakúsku. V prvom zápase s CSKA Moskva to bolo až 0 : 9. V druhom, proti SKA Peterburg to už bolo oveľa lepšie. Slovan prehral len 0 : 7. Média sa k výkonu Slovana v obidvoch zápasoch vyjadrovali dosť zmierlivo. Vraj to nebolo až také zlé. Vraj krátky úsek hry, keď hral Slovan presilovku 5 na 3 bola hra vyrovnaná. Dokonca vraj v každej tretine sa hráči Slovana dostali aj niekoľkokrát až k súperovej bránke.

Výhody účasti Slovana v Tipsport lige :

  1.  Výrazne sa zvýši celková návštevnosť na zápasoch v tejto súťaži ( rovnako ako v minulosti budú mať súboje so Slovanom u každého účastníka Tipsport ligy tú najvyššiu divácku kulisu a často budú vypredané )
  2. Slovan si vystačí s cca 1/10 rozpočtu ( v KHL potrebuje rozpočet 12 mil. EUR, Tipsport liga sa dá odohrať za 1,2 mil. EUR – takto sa vyjadril bývalý generálny manažér klubu o rozpočte na sezónu 2017/2018 ).
  3. Ceny lístkov a permanentiek sa oproti dnešným vysokým cenám výrazne znížia.
  4. Slovan bude bojovať o titul a väčšinu zápasov s veľkou pravdepodobnosťou vyhrá ( koniec smutným štatistikám z KHL, keď sa mužstvu podarilo vyhrať len sporadicky a prehry sa pre divákov stali samozrejmosťou )
  5. Sezóna sa neskončí už vo februári, ale v apríli a to vyrovnanými a napínavými zápasmi play off.
  6. Mužstvo Slovana bude mať opäť vo svojom kádri reprezentantov
  7. Klub nebude trestaný za to, že nemá vyrovnané svoje záväzky voči hráčom.
  8. Zase sa divákom vrátia ozajstné, emóciami nabité, zápasy proti Košiciam, Trenčínu, Zvolenu, Banskej Bystrici, Popradu a Nitre.

Obavy, že diváci v Bratislave prestanú chodiť na hokej sú zbytočné. Na začiatku sezóny v Tipsport lige možno štadión nebude plný. Niektorí diváci budú ohŕňať nos. Nepôjdeme sa pozerať na hráčov z maličkej Detvy, alebo z akýchsi Nových Zámkov. Sme zvyknutí obdivovať zahraničných hráčov. K tomu len toľko, že napr. v mužstve Banskej Bystrice hraje viac zahraničných hráčov ( najmä Kanaďanov ) ako Slovákov. Je veľmi pravdepodobné, že keď začne v Tipsport lige play off, a keď do Bratislavy zavítajú Košice, alebo Trenčín, štadión sa pekne zaplní.

Slovan nebude prvý klub, ktorý skončí svoje pôsobenie v KHL. Z neruských klubov tak už urobili Lev Poprad, Lev Praha a Medveščak Zahreb. HC Slovan by si mal uvedomiť, že finančne slabé kluby sú v tejto súťaži len trpené. Odchod Slovana preto uvíta aj vedenie KHL.

Hokej je v Bratislave veľmi populárny a fanúšikovia na dramatické zápasy Tipsport ligy o majstra Slovenska určite prídu.

Verejnosť sa nemohla rozlúčiť s maestrom Lasicom. Škoda.

25.07.2021

Herec, humorista, textár, spevák, prozaik a moderátor. Zomrel nečakane v nedeľu 18.07.2021 pri svojom vystúpení priamo na javisku. Pochovaný bol v stredu 21.07.2021. Bol už dlhú dobu jeden z najvýznamnejších osobnosti našej kultúry. Je to pre Slovensko veľká strata. Pekne to vystihla vo svojom vyjadrení pani prezidentka. Z každého kondolenčného príspevku ľudí, ktorí ho [...]

Len o očkovaní v zariadeniach sociálnych služieb, ale ani slovo v akom sú zlom stave

20.04.2021

Milan Krajniak si rozmyslel svoju demisiu a podobne ako ostatní odstupujúci ministri sa aj on do svojho ministerského kresla vrátil. Obyčajným poslancom bol len niekoľko dní. Lenže ak by ním ostal, celé divadlo by dopadlo ešte horšie. Šéf ich rodinného hnutia sa už vážne zaoberal jeho náhradou. Pritom mal na výber len niekoľko namaľovaných bábik zo svojej domácnosti, [...]

Vraj pri oslobodzovaní Bratislavy padlo 1200 sovietskych, nemeckých a maďarských vojakov

07.04.2021

Odvysielal to Rádiožurnál včera (06.04.) vo svojom spravodajstve, ktoré začína o 18.00 hod. Informácia o počte padlých je súčasťou správy o položení venca ministrom obrany Naďom pri pamätníku na Námestí Eugena Suchoňa, čím si pripomenul 76. výročie oslobodenia Bratislavy. Na Na webe ministerstva obrany je táto informácia uvedená takto : Počas priamych bojov o [...]

kolobežka, pariž

Muž z parížskeho klenotníctva ukradol šperky za takmer 3 milióny eur

27.07.2021 23:58

Ozbrojený maskovaný muž ušiel na kolobežke.

letectvo, usa

Americký analytik prezradil tajné informácie. Dostal takmer 4 roky väzenia

27.07.2021 23:40

Daniel Hale v 11-stranovom liste opísal hrôzu, ktorú cítil pri sledovaní videí zachytávajúcich útoky na afganských civilistov.

záplavy, nemecko

Povodne v Nemecku budú poisťovne stáť možno až 5,5 miliardy eur

27.07.2021 23:18

Celkovo škody budú zrejme najvyššie od roku 2002.

bielorusko, belsat

Lukašenko zakázal televíziu Belsat a označil ju za extrémistickú

27.07.2021 20:10

„Toto rozhodnutie je, samozrejme, absurdné,“ znie z opozičnej televízie.

elemias

každý má právo na svoj názor

Štatistiky blogu

Počet článkov: 79
Celková čítanosť: 218731x
Priemerná čítanosť článkov: 2769x

Autor blogu

Kategórie