Založ si blog

HC Slovan by sa mal vrátiť do Tipsport ligy

Do KHL výkonnostne nepatrí. Na druhej strane v Tipsport lige veľmi chýba. V KHL sa trápi už niekoľko rokov. Do play off sa už dávno nedostal a posledné sezóny obsadzuje vždy miesto na dne tabuľky. Ináč to nebude ani túto sezónu. Okrem toho má každý rok aj finančné problémy. Niet sa čo čudovať. Je to finančne veľmi náročná súťaž. Kvôli nevyrovnaným dlhom voči hráčom z minulosti udelilo vedenie KHL Slovanu trest, v ktorom zastavuje činnosť štatutárom klubu a tiež zakazuje uzatváranie nových hráčskych zmlúv. Znamená to, že ak Slovan svoje záväzky voči hráčom nevyrovná, tak s nejakým posilnením kádra už túto sezónu počítať nemôže. Skôr naopak. Postupne dochádza k odchodu kľúčových hráčov.

Slovan tiež nemá žiadnych reprezentantov, hoci keď do KHL vstupoval mal byť hlavným dodávateľom hráčov do reprezentačného mužstva. Tohto roku sa do reprezentačného výberu na MS dostali okrem niekoľkých jednotlivcov z NHL len hráči z Tipsport ligy a Českej ligy. Zo Slovana nikto.

V tomto roku tiež vytvoril veľmi smutný rekord, keď prehral až 13 zápasov za sebou. Pri všetkých týchto finančných a herných problémoch má však Slovan jednu obrovskú devízu, ktorú mu závidia možno všetky kluby v KHL. Verných a oduševnených fanúšikov. Lenže dokedy ich bude baviť chodiť povzbudzovať mužstvo, ktoré stále prehráva. Veľmi ponižujúce prehry Slovan utrpel v zápasoch vo Viedni, ktoré sa tam konali kvôli propagácii KHL v Rakúsku. V prvom zápase s CSKA Moskva to bolo až 0 : 9. V druhom, proti SKA Peterburg to už bolo oveľa lepšie. Slovan prehral len 0 : 7. Média sa k výkonu Slovana v obidvoch zápasoch vyjadrovali dosť zmierlivo. Vraj to nebolo až také zlé. Vraj krátky úsek hry, keď hral Slovan presilovku 5 na 3 bola hra vyrovnaná. Dokonca vraj v každej tretine sa hráči Slovana dostali aj niekoľkokrát až k súperovej bránke.

Výhody účasti Slovana v Tipsport lige :

  1.  Výrazne sa zvýši celková návštevnosť na zápasoch v tejto súťaži ( rovnako ako v minulosti budú mať súboje so Slovanom u každého účastníka Tipsport ligy tú najvyššiu divácku kulisu a často budú vypredané )
  2. Slovan si vystačí s cca 1/10 rozpočtu ( v KHL potrebuje rozpočet 12 mil. EUR, Tipsport liga sa dá odohrať za 1,2 mil. EUR – takto sa vyjadril bývalý generálny manažér klubu o rozpočte na sezónu 2017/2018 ).
  3. Ceny lístkov a permanentiek sa oproti dnešným vysokým cenám výrazne znížia.
  4. Slovan bude bojovať o titul a väčšinu zápasov s veľkou pravdepodobnosťou vyhrá ( koniec smutným štatistikám z KHL, keď sa mužstvu podarilo vyhrať len sporadicky a prehry sa pre divákov stali samozrejmosťou )
  5. Sezóna sa neskončí už vo februári, ale v apríli a to vyrovnanými a napínavými zápasmi play off.
  6. Mužstvo Slovana bude mať opäť vo svojom kádri reprezentantov
  7. Klub nebude trestaný za to, že nemá vyrovnané svoje záväzky voči hráčom.
  8. Zase sa divákom vrátia ozajstné, emóciami nabité, zápasy proti Košiciam, Trenčínu, Zvolenu, Banskej Bystrici, Popradu a Nitre.

Obavy, že diváci v Bratislave prestanú chodiť na hokej sú zbytočné. Na začiatku sezóny v Tipsport lige možno štadión nebude plný. Niektorí diváci budú ohŕňať nos. Nepôjdeme sa pozerať na hráčov z maličkej Detvy, alebo z akýchsi Nových Zámkov. Sme zvyknutí obdivovať zahraničných hráčov. K tomu len toľko, že napr. v mužstve Banskej Bystrice hraje viac zahraničných hráčov ( najmä Kanaďanov ) ako Slovákov. Je veľmi pravdepodobné, že keď začne v Tipsport lige play off, a keď do Bratislavy zavítajú Košice, alebo Trenčín, štadión sa pekne zaplní.

Slovan nebude prvý klub, ktorý skončí svoje pôsobenie v KHL. Z neruských klubov tak už urobili Lev Poprad, Lev Praha a Medveščak Zahreb. HC Slovan by si mal uvedomiť, že finančne slabé kluby sú v tejto súťaži len trpené. Odchod Slovana preto uvíta aj vedenie KHL.

Hokej je v Bratislave veľmi populárny a fanúšikovia na dramatické zápasy Tipsport ligy o majstra Slovenska určite prídu.

Vzdialený septembrový termín predčasných volieb sa môže koalícii vypomstiť

27.01.2023

Septembrový termín predčasných volieb ešte nie je definitívne schválený. Má o ňom rokovať parlament ešte 31. januára. Dočasne poverený premiér Héger tvrdí, že pre neho je nepodstatný. Je však len malá pravdepodobnosť, že by ho koaličná väčšina nepresadila. Aj napriek veľkému odporu opozície a sľubom Borisa Kolára, že jeho poslanci zo Sme rodina budú hlasovať [...]

Koniec pouličných bankomatov na Slovensku

10.01.2023

Názov trochu pripomína známu českú filmovú komédiu, ale jedná sa o článok s celkom vážnou témou. Mohla by podnietiť banky, aby urobili niečo pre väčšiu spokojnosť svojich klientov. Hotovosť sa v platobnom styku používa stále menej. V obchodoch už väčšia časť obyvateľstva platí platobnou kartou, alebo mobilom. Platiť hotovosťou je zbytočne komplikované pre [...]

Putin vyčlenil Rusko z Európy

13.12.2022

Možno to nebol jeho zámer, ale tak to dopadlo. Je to škoda. Pre Európu, ale najmä pre Rusko. Prišli na to aj samotní Rusi. Odklon od Európy týkajúci sa športu už oficiálne oznámili. Sme euroázijská krajina, a keď nás Európa nechce, budeme sa orientovať na Áziu Pre našich športovcov je najdôležitejšia možnosť športovať na medzinárodnej scéne, citoval portál [...]

požiar ružomberok hasiči

V Ružomberku horí fabrika na výrobu kontajnerov

31.01.2023 10:42

Požiar sa hasičom podarilo dostať pod kontrolu.

francúzsko štrajk protest

Vo Francúzsku sa koná nová vlna protestov proti dôchodkovej reforme

31.01.2023 10:20

Podľa predpokladov polície do ulíc francúzskych miest vyjde zrejme okolo milióna ľudí.

Peter Pellegrini, parlament

Politológovia o predčasných voľbách: Najlepší termín je jún. Lídri sa snažia zo septembra vyhovoriť

31.01.2023 09:00

To, či lídri dohodu dodržia, alebo sa SaS predsa len podporí aj jún, uvidíme až dnes o piatej.

petr pavel

Čína ostro odsúdila Pavlov telefonát s taiwanskou prezidentkou

31.01.2023 08:50

Pavel podľa čínskej diplomacie ustúpil od svojich slov, že je potrebné rešpektovať princíp jednej Číny. Peking zároveň spochybnil dôveryhodnosť českého prezidenta.