Založ si blog

Ako umlčať iniciatívu Za slušné Slovensko

Napriek tomu, že zhromaždenia iniciatívy Za slušné Slovensko sú úplne legitímne a všetky organizované protesty prebehli pokojne, bez akéhokoľvek narušenia verejného poriadku, má táto iniciatíva veľa odporcov a nezmieriteľných kritikov. To nie je nič neobvyklé. Zaráža však, že ich kritika je sprevádzaná žlčovitou zlosťou, veľkým hnevom a až chorobnou nenávisťou. Najväčšími kritikmi sú tzv. anonymne morálne autority, ktoré radi s nostalgiou spomínajú na zlaté časy prežité ešte v bývalom režime.

Čo všetko iniciatíve Za slušné Slovensko vyčítajú.

 1. Organizátori sú mladí, neschopní, zmanipulovaní. Nerozumejú politike, nikde nepracujú, sú nemorálni, nemajú vlastný názor.
 2. Celé hnutie je financované nielen z dobrovoľných príspevkov od občanov, ale aj dotáciami od domácich a tiež aj zahraničných oligarchov.
 3. ZSS podporuje len 1 % občanov Slovenska ( to sú tí, ktorí chodia na zhromaždenia ). Ostatných 99 % je jednoznačne proti tejto iniciatíve.
 4. Na tribúnach rečnia len druhoradí, ba až treťoradí, herci.
 5. Počas zhromaždení blokujú mestskú dopravu
 6. Nevedia pochváliť, vedia len kritizovať a nevedia sa ani ospravedlniť. Pritom by sa mali ospravedlniť všetkým politikom a biznismenom, ktorých doteraz kritizovali, nakoľko sa ukázalo, že všetci sú čestní a bezúhonní.
 7. Cieľom ZSS je dosiahnuť na Slovensku neporiadok a chaos, čo vyústi do štátneho prevratu.

Jedna z najväčších anonymných morálnych autorít charakterizovala účastníkov zhromaždení takto : Vykonávajú protispoločenskú činnosť, ktorej sme všetci vystavení od nešťastného roku „89. Obťažujú drvivú väčšinu obyvateľstva a zasahujú do vnútorného pokoja a psychiky ľudí. Majú nižšiu úroveň rozumových schopností, zníženú inteligenciu, znížené vedomosti, vzdelanie a odskok od reality. Sú to ľudia, ktorí riadne v živote nikdy nepracovali, ktorí nevnímajú presne skutočnosť. Vnímajú ju konfliktne – vysvetľujú si ju tak, že ich niekto uráža, vyšetruje, sleduje a ubližuje. Sú emocionálne labilní, sú podráždení a agresívni. Myslia si, že sú NEOMYLNÝ ( napísal nakoniec sebavedomý autor svojským pravopisom ).

Asi chcel napísať LEN JA SÁM SOM NEOMYLNÝ. Potom by to sedelo. Obsahovo aj gramaticky. Tiež je zrejme, že iniciatíva ZSS zasiahla do jeho vnútorného pokoja a psychiky, veľmi hlboko.

Nuž, kto už môže sympatizovať s takýmito ľuďmi, ktorých neomylní kritici často prirovnávajú k stádu blačiacich oviec.

Natíska sa však otázka. Prečo rozsievate toľko nenávisti, súdruhovia ?

A teraz návrh ako umlčať iniciatívu Za slušné Slovensko.

Najjednoduchšie by bolo použiť na to jej vlastné zbrane t.j. organizovať zhromaždenia prípadne aj protestné pochody. Vhodný názov nového hnutia by mohol byť napr. Za krajšie Slovensko. A to by mohli byť jeho charakteristické znaky.

 1. Organizátori budú starší, schopní, rozhľadení, vlastnými vetrami ošľahaní  muži, ktorí rozumejú politike, už síce nepracujú, majú však svoj vlastný názor, aj keď ho často zabudnú
 2. Nové hnutie bude financované dotáciami výhradne od domácich oligarchov.
 3. Hnutie Za krajšie Slovensko bude podporovať až 99 % občanov Slovenska, pričom všetci radi prídu na zvolané zhromaždenia, kde bude zabezpečená povinná prezentácia a tak, logicky, len 1 % bude proti nemu ( to sú tie bľakotajúce ovce, čo chodia na akcie ZSS )
 4. Na tribunach budú rečniť len prvotriedni herci a možno aj nejakí známi ľudoví rozprávači.
 5. Organizátori budú zvolávať len malé zhromaždenia ( tzv. zhromaždenia rodinného typu ) takže ani počas nich nebude blokovaná mestská doprava.
 6. Organizátori nebudú len kritizovať, budú aj chváliť a tiež sa ospravedlnia všetkým politikom, ktorí si ospravedlnenie zaslúžia.
 7. Cieľom nového hnutia Za krajšie Slovensko bude nastoliť na Slovensku právo a poriadok.

Čo na záver ?

S úsmevom to ide lepšie. Tej zloby medzi ľuďmi je už priveľa. Viac tolerancie k iným názorom aj rešpektu k druhým ( mladým i starým ) by sa nám zišlo.

Vzdialený septembrový termín predčasných volieb sa môže koalícii vypomstiť

27.01.2023

Septembrový termín predčasných volieb ešte nie je definitívne schválený. Má o ňom rokovať parlament ešte 31. januára. Dočasne poverený premiér Héger tvrdí, že pre neho je nepodstatný. Je však len malá pravdepodobnosť, že by ho koaličná väčšina nepresadila. Aj napriek veľkému odporu opozície a sľubom Borisa Kolára, že jeho poslanci zo Sme rodina budú hlasovať [...]

Koniec pouličných bankomatov na Slovensku

10.01.2023

Názov trochu pripomína známu českú filmovú komédiu, ale jedná sa o článok s celkom vážnou témou. Mohla by podnietiť banky, aby urobili niečo pre väčšiu spokojnosť svojich klientov. Hotovosť sa v platobnom styku používa stále menej. V obchodoch už väčšia časť obyvateľstva platí platobnou kartou, alebo mobilom. Platiť hotovosťou je zbytočne komplikované pre [...]

Putin vyčlenil Rusko z Európy

13.12.2022

Možno to nebol jeho zámer, ale tak to dopadlo. Je to škoda. Pre Európu, ale najmä pre Rusko. Prišli na to aj samotní Rusi. Odklon od Európy týkajúci sa športu už oficiálne oznámili. Sme euroázijská krajina, a keď nás Európa nechce, budeme sa orientovať na Áziu Pre našich športovcov je najdôležitejšia možnosť športovať na medzinárodnej scéne, citoval portál [...]

tank ukrajina kyjev

Západné tanky môžu Kyjevu pomôcť. Experti však varujú aj pred možnými rizikami

31.01.2023 11:20

Doposiaľ prisľúbené počty tankov zrejme nebudú mať taký význam, aby mohli rozhodnúť vojnu v prospech Ukrajiny.

požiar ružomberok hasiči

V Ružomberku horí fabrika na výrobu kontajnerov

31.01.2023 10:42

Požiar sa hasičom podarilo dostať pod kontrolu.

francúzsko štrajk protest

Vo Francúzsku sa koná nová vlna protestov proti dôchodkovej reforme

31.01.2023 10:20

Podľa predpokladov polície do ulíc francúzskych miest vyjde zrejme okolo milióna ľudí.

Peter Pellegrini, parlament

Politológovia o predčasných voľbách: Najlepší termín je jún. Lídri sa snažia zo septembra vyhovoriť

31.01.2023 09:00

To, či lídri dohodu dodržia, alebo sa SaS predsa len podporí aj jún, uvidíme až dnes o piatej.