Založ si blog

Matovič a krízový štáb : v predajniach by mali byť povinné nielen rúška, ale aj ochranné rukavice

V názve by meno premiéra ani byť nemuselo. Lenže práve on zväčša informuje o nových opatreniach. Upozorňujem však, že v blogu nie sú žiadne invektívy na Matoviča.

Povinnosť nosenia ochranných rukavíc v predajniach by sa mala vzťahovať na všetkých kupujúcich nielen na predavačky. Už som o tom minule písal, že predavačky by mali povinne okrem rúška a ochranných rukavíc nosiť aj ochranné okuliare, príp. ochranné štíty tváre.

Mnohí kupujúci majú vlastné ochranné rukavice, avšak väčšina ich zatiaľ v predajni nenosí. Čo s tými, ktorí nakupujú s holými rukami, pričom v každej predajni je najviac baktérii na práve rúčkach nákupných košíkov i vozíkov.

Návrh.

Na každom nákupnom vozíku by mala byť upevnená rolka mikrotenových sáčkov, alebo balíček mikrotenových rukavíc. Takéto  rolky resp. balíčky sú v súčasnosti v predajni pred každou policou s nebaleným pečivom. Práve tieto mikroténové sáčky resp. mikroténové rukavice by mohli dočasne nahradiť klasické jednorazové ochranné rukavice z iného materialu ( latexové, gumené a pod. ). Po ukončení nákupu by sa tieto náhradné, ale účinné ochranné pomôcky zahadzovali do koša.

Výhoda je, že takéto opatrenie sa dá zrealizovať s veľmi nízkymi nákladmi, pričom by sa dosiahla väčšia ochrana zdravia kupujúcich. A o to nám všetkým, v tejto dobe, ide.

Matovič a krízový štáb : najvyšší čas riešiť aj odmeňovanie zdravotníkov

31.03.2020

Krízový štáb vydal 7 opatrení, ktoré by mali pomôcť živnostníkom a tiež malým a stredným firmám a ich zamestnancom, ktorí kvôli pandémii sedia doma. Je to správny krok. V najbližších dňoch budú nasledovať ďalšie. Ekonomika stagnuje a prichádza kríza s oveľa ťažšími dopadmi na životnú úroveň obyvateľstva ako mala finančná kríza spred jedenástich rokov. V [...]

Krízový štáb pre koronavírus a jedna zabudnutá, ale ohrozená skupina ľudí

16.03.2020

Je logické, že vláda aj krízový štáb musia najprv riešiť problém Slovákov, ktorí sa vracajú zo zahraničia. Všetkých, ktorí majú tzv. cestovnú anamnézu. Súbežne s ním aj ochranu zdravotného personálu, ktorý je ohrozený najviac. Dôležité je, aby všetci pracovníci nasadení do tejto prvej bojovej línie mali dostatok ochranných prostriedkov. Musia byť pred nákazou [...]

Danko, Bugár, Hlina aj Truban s Beblavým už skončili, ale mohli by ešte ďalší dvaja

06.03.2020

Po voľbách sa politická scéna na Slovensku pekne vyčistila. Neúspešní politici nahlásili svoj odchod z funkcií. Pochopili, že ich o to požiadali samotní voliči. Ich avizovaný koniec v politike verejnosť prijala s pochopením, veľa ľudí aj s potešením. Danko – tesne pred voľbami ešte tvrdil, že SNS ostane v parlamente, aj keď každému bolo jasné že sa mýli. O [...]

Marián Šóth

Šóth: Ordinačné hodiny prakticky zanikli

06.04.2020 07:00

Telefonické posúdenie zdravotného stavu pacienta je podľa Mariána Šótha, prezidenta Asociácie súkromných lekárov, pre doktorov náročnejšie a zdĺhavejšie.

pocasie-6-4-2020

Zdvihne sa vietor, čo to urobí s počasím?

06.04.2020 06:00

Počas víkendu bolo až dvadsať stupňov, bude takéto počasie pokračovať aj počas týždňa?

Britský premiér Boris Johnson

ONLINE: Britského premiéra preventívne previezli do nemocnice

06.04.2020 05:57, aktualizované: 07:13

Pozitívny test na koronavírus mala aj tigrica v zoologickej záhrade v newyorskej štvrti Bronx.

Černobyľ, požiar

Ukrajinskí hasiči bojujú s požiarom v zóne černobyľskej jadrovej elektrárne

05.04.2020 15:53

V ohnisku požiaru je radiácia vyššia ako prípustná norma.