Založ si blog

Úžasné výsledky Vlhovej a ako o nich píšu niektorí novinári

Petra Vlhová je naša lyžiarska hviezda a všetci Slováci by mali byť na ňu hrdí. Závidia nám ju nielen v alpských krajinách, ale všade, kde aspoň niečo vedia o zjazdovom lyžovaní. Veď je v súčasnosti najlepšia lyžiarka na svete.

V sobotu vyšiel v Novom čase článok s názvom : Nabalila sa už o 134 tisíc eur. Je o Petre Vlhovej. V článku sa síce spomínajú aj jej vynikajúce výsledky, ktoré dosiahla od začiatku tejto sezóny, avšak autor jedným dychom uvádza, že sa dočkala mastného balíka a stala sa najbohatšou pretekárkou.

Od bulvárneho denníka nemožno očakávať nejaké hodnotné články. Venuje sa hlavne tomu kto, s kým, kedy, prípadne aj koľkokrát. Napr. v spomenutom sobotňajšom vydaní na čelnej strane svieti nápis Zbalila ženáča. Ten je venovaný akejsi neznámej celebrite. Je to OK. Množstvo čitateľov považuje informácie tohto druhu za tie najdôležitejšie.

Je však veľmi nevhodné ak sa športový novinár v článku o úspechoch Petry snaží zamerať pozornosť čitateľa nie na jej výsledky, ale na jej finančné odmeny, o čom jednoznačne svedčí spomenutý názov. Ak niekto vyhlasuje, že ten a ten sa nabalil, naznačuje, že sa k peniazom dostal všelijako, možno aj nie celkom čestným spôsobom. Z článku cítiť veľkú závisť autora.  Akoby chcel povedať : Ja som sa nenabalil a pritom denne píšem. Niekedy aj po pracovnej dobe.

Pritom práve Petra je ten športovec, ktorý si všetky finančné odmeny zaslúži do posledného centu. Ktovie, čo o nej napíše tento závistlivý novinár, keď jej nejaké preteky nevýjdu a obsadí napr. piate, alebo šieste miesto. Žiadny mastný balík už nedostane. Tak jej treba, pomyslí si.

Autor počíta s tým, že medzi čitateľmi osloví veľkú skupinu neprajníkov. Zvyčajne sú to večne naštvaní, často zakomplexovaní ľudia, ktorých najviac trápi, keď sa niekomu darí, alebo dokonca dosiahne nejaký úspech. Smutné je, že viac závidia tým, ktorí si zarobili čestným a legálnym spôsobom, ako tým, ktorí zbohatli vďaka rôznym pofiderným kšeftom.

Škoda, že na Slovensku je týchto závistlivých a neprajných ľudí tak veľa. Novinár z Nového času odkryl karty a všetkým čitateľom vyjavil, že aj on patrí medzi nich.

 

 

Matovičova dovolenka by Slovensku veľmi prospela

04.12.2020

Jednoznačne. On by si dovolenku zaslúžil. Je nervózny, zlostný, urážlivý a veľmi vyčerpaný, akoby na konci so silami. Len ten veľký obdiv k sebe samému ho neopustil. Pritom úplne všetko musí riešiť sám. Dovolenková destinácia by nemusela byť veľmi vzdialená. Keďže jeho obľúbené Mongolsko je pomerne ďaleko, stačil by napr. Dubaj. Keď si tam môže vyraziť Sulík, [...]

Plošné testovanie trochu inak a tiež prečo zdravotníkom za 1. vlnu doteraz nezaplatili

30.10.2020

Na včerajšej tlačovke premiér sľúbil zdravotníkom, že za dva nasledujúce víkendové dni odpracované na plošnom testovaní dostanú odmenu až 700 eur. Aj to, že im bude vyplatená už v decembri roku 2020. Po skúsenosti s odmenami za 1. vlnu koronavírusu by tento sľub zdravotníci nemali brať až tak vážne. Sú dva dôvody nedostatku zdravotníkov, ktorí sú ochotní pomôcť [...]

Na Štrbskom plese možno postavia aj gigantický kolotoč

18.05.2020

Už zajtra (19. mája ) sa o tom bude rokovať na obecnom zastupiteľstve obce Štrba. Hlavná téma. Zmena územného plánu katastra. Na stole ležia veľké investičné akcie. Developeri chcú stavať byty, parkoviská, hotely, kabinkovú lanovku, dokonca aj zjazdovku. Prečo je záujem investorov taký veľký ? Nuž odpoveď je jednoduchá. Do katastra obce Štrba patrí aj tatranská osada [...]

Gröhling

Gröhling: Aj budúci týždeň sa bude vzdelávať v rovnakom režime ako tento

20.01.2021 11:32, aktualizované: 11:49

Žiaci základných a stredných škôl sa budú učiť naďalej dištančne.

testovanie, Bratislava

Hlavný nával na testy? Najmä cez víkend

20.01.2021 10:30

Od pondelka sa celé Slovensko testuje. Mestá a obce otvárajú nové odberné miesta, no najväčší nápor sa očakáva počas víkendu.

Prievidza, zápacha, dopravná, autá, semafor

V Prievidzi si poslanci nadávali. Aj do debilov

20.01.2021 10:26

Vyzerá ako debil alebo sa rehoce ako debil? On-line zasadnutie mestského zastupiteľstva v Prievidzi sa skončilo škandálom.

Koronavírus / Hospitalizácia / Covid /

Vírusu podľahlo ďalších sto pacientov, pribudlo 2484 infikovaných

20.01.2021 10:05, aktualizované: 11:22

Britská mutácia bola podľa zdravotníkov na Slovensku už v novembri.

elemias

každý má právo na svoj názor

Štatistiky blogu

Počet článkov: 72
Celková čítanosť: 191342x
Priemerná čítanosť článkov: 2658x

Autor blogu

Kategórie