Založ si blog

Matovičova dovolenka by Slovensku veľmi prospela

Jednoznačne. On by si dovolenku zaslúžil. Je nervózny, zlostný, urážlivý a veľmi vyčerpaný, akoby na konci so silami. Len ten veľký obdiv k sebe samému ho neopustil. Pritom úplne všetko musí riešiť sám. Dovolenková destinácia by nemusela byť veľmi vzdialená. Keďže jeho obľúbené Mongolsko je pomerne ďaleko, stačil by napr. Dubaj. Keď si tam môže vyraziť Sulík, prečo by tam nemohol zájsť aj sám predseda vlády.  Dobre by však bolo, keby na tej dovolenke ostal aspoň 4 týždne. Jednak by si oddýchol on a vydýchlo by si aj celé Slovensko.

Jeho posledná vyhrážka, že si berie školskú dochádzku do vlastných rúk vyzerá hrozivo. To nemôže dopadnúť dobre. Údajne už vybral niekoľko škôl ( z Trnavy, Bratislavy i Starej Ľubovne ). Je medzi nimi aj súkromná škola ktorú navštevujú jeho dve dcéry. K jeho pilotnému testovaniu sa vraj chcú pripojiť ďalšie a ďalšie základné a stredné školy. V týchto pilotných školách nechá premiér otestovať  učiteľov, žiakov aj ich jedného rodiča ( predpokladá sa, že s druhým netestovaným rodičom sa školák a otestovaný rodič stýkať nebudú ).Takto premiér dokáže všetkým ľuďom, ale najmä lenivým SaS – károm, osobitne však neschopnému ministrovi školstva a tiež Sulíkovi, že keď sa on niečoho chytí, tak všetko ide ako po masle. Otestovaní žiaci budú môcť ísť v pondelok do školy. Ešte nevedia, že ich ( aj ich jedného rodiča a všetkých učiteľov ) čaká o týždeň, prípadne dva, ďalšie pretestovanie prostredníctvom rovnako nespoľahlivých antigénových testov. .

Zaujatosť premiéra testovaním je až chorobná. Premiér doteraz nevysvetlil, prečo, ak chcú ísť do školy  žiaci 2. stupňa ZŠ a stredoškoláci, musia sa neustále testovať, pričom vybraných žiakov 2. stupňa ako aj žiakov 1. stupňa sa to netýka. Možno to zdôvodní tým, že menší žiaci nosia do školy menšie tašky, čiže logicky prenášajú menej vírusov.

Lenže žiaci sa do škôl nemusia vrátiť ani začiatkom januára 2021 t. j. v termíne, ktorý sľuboval samotný premiér. S testovaním žiakov totiž musia súhlasiť rodičia. Kvôli jeho posadnutosti testovaním a vzhľadom na jeho velikášske správanie ( porovnateľné len s Ľudovítom XIV, kráľom Slnko ), možno očakávať, že s testovaním žiakov bude súhlasiť max. 30 % rodičov. Ostatných žiakov náš pán premiér ZA TREST nechá doma dlhšie. Možno až do Veľkej noci. V každom prípade dovtedy, kým tvrdohlaví rodičia nedostanú rozum.

Matovič totiž svojím konaním vytvára ďalšiu hrozbu. Neúspech vakcinácie. Podľa prieskumov stále menší počet uvažuje s možnosťou dať sa zaočkovať.  Niektorých vystrašil Kotleba, ktorý odhalil, že pri očkovaní sú ľudia čipovaní a dokonca sa do ich tela dostávajú ťažké kovy ( našťastie neuviedol aké, ani v akom množstve ). Ďalší nepriatelia očkovania sa z konšpiračných stránok dozvedeli, že za pandémiou je zakladateľ Microsoftu Bill Gates, ktorý vírus COVID-19 vyvinul, zavliekol do Číny, pomáhal rozširovať a teraz chce zbohatnúť na vakcíne.

Lenže, ak si odpočítame túto neveľkú skupinu najlepšie informovaných, ostane nám veľká masa ľudí, ktorí  avizujú negatívny postoj k vakcinácii práve kvôli Matovičovým nekonečným testovaniam. Hovoria : Už sa nepôjdem dať otestovať, ani zaočkovať ( akoby to bolo jedno a to isté ), aj keď sa Matovič postaví na hlavu. Premiér svojou diktátorskou a konfrontačnou politikou nahneval ľudí tak, že vyhlasujú : testovanie NIE, očkovanie, tiež NIE.

Preto je dovolenka premiéra taká potrebná. Mal by si ju dožičiť aspoň na mesiac. A po jej ukončení by mohol aj odstúpiť. Zistil by totiž, že bez neho všetko funguje oveľa lepšie. Na jeho miesto by sa určite našiel niekto schopnejší, aj keď v jeho politickej strane veľký výber nie je. Vládna koalícia má ešte možnosť svojmu dopletenému premiérovi dohovoriť. Ideálny postup. Najprv dovolenka, potom abdikácia. Totiž ak ho nechajú na tejto funkcii, na ktorú evidentne nestačí, verejnosť im bude stále viac preukazovať svoju nespokojnosť. Nakoniec to dospeje k predčasným voľbám. Možno sa budú konať už na budúci rok. A tomuto scénaru by sa ešte dalo zabrániť. Návrat koalície Hlasný Smer by pre Slovensko nebolo žiadne víťazstvo.

Preto by dovolenka premiéra Slovensku tak prospela. A ak by sa po dovolenke rozhodol aj abdikovať, bol by to pre Slovensko ten najkrajší novoročný darček.

Verejnosť sa nemohla rozlúčiť s maestrom Lasicom. Škoda.

25.07.2021

Herec, humorista, textár, spevák, prozaik a moderátor. Zomrel nečakane v nedeľu 18.07.2021 pri svojom vystúpení priamo na javisku. Pochovaný bol v stredu 21.07.2021. Bol už dlhú dobu jeden z najvýznamnejších osobnosti našej kultúry. Je to pre Slovensko veľká strata. Pekne to vystihla vo svojom vyjadrení pani prezidentka. Z každého kondolenčného príspevku ľudí, ktorí ho [...]

Len o očkovaní v zariadeniach sociálnych služieb, ale ani slovo v akom sú zlom stave

20.04.2021

Milan Krajniak si rozmyslel svoju demisiu a podobne ako ostatní odstupujúci ministri sa aj on do svojho ministerského kresla vrátil. Obyčajným poslancom bol len niekoľko dní. Lenže ak by ním ostal, celé divadlo by dopadlo ešte horšie. Šéf ich rodinného hnutia sa už vážne zaoberal jeho náhradou. Pritom mal na výber len niekoľko namaľovaných bábik zo svojej domácnosti, [...]

Vraj pri oslobodzovaní Bratislavy padlo 1200 sovietskych, nemeckých a maďarských vojakov

07.04.2021

Odvysielal to Rádiožurnál včera (06.04.) vo svojom spravodajstve, ktoré začína o 18.00 hod. Informácia o počte padlých je súčasťou správy o položení venca ministrom obrany Naďom pri pamätníku na Námestí Eugena Suchoňa, čím si pripomenul 76. výročie oslobodenia Bratislavy. Na Na webe ministerstva obrany je táto informácia uvedená takto : Počas priamych bojov o [...]

kolobežka, pariž

Muž z parížskeho klenotníctva ukradol šperky za takmer 3 milióny eur

27.07.2021 23:58

Ozbrojený maskovaný muž ušiel na kolobežke.

letectvo, usa

Americký analytik prezradil tajné informácie. Dostal takmer 4 roky väzenia

27.07.2021 23:40

Daniel Hale v 11-stranovom liste opísal hrôzu, ktorú cítil pri sledovaní videí zachytávajúcich útoky na afganských civilistov.

záplavy, nemecko

Povodne v Nemecku budú poisťovne stáť možno až 5,5 miliardy eur

27.07.2021 23:18

Celkovo škody budú zrejme najvyššie od roku 2002.

bielorusko, belsat

Lukašenko zakázal televíziu Belsat a označil ju za extrémistickú

27.07.2021 20:10

„Toto rozhodnutie je, samozrejme, absurdné,“ znie z opozičnej televízie.

elemias

každý má právo na svoj názor

Štatistiky blogu

Počet článkov: 79
Celková čítanosť: 218724x
Priemerná čítanosť článkov: 2769x

Autor blogu

Kategórie