Založ si blog

Matovičova dovolenka by Slovensku veľmi prospela

Jednoznačne. On by si dovolenku zaslúžil. Je nervózny, zlostný, urážlivý a veľmi vyčerpaný, akoby na konci so silami. Len ten veľký obdiv k sebe samému ho neopustil. Pritom úplne všetko musí riešiť sám. Dovolenková destinácia by nemusela byť veľmi vzdialená. Keďže jeho obľúbené Mongolsko je pomerne ďaleko, stačil by napr. Dubaj. Keď si tam môže vyraziť Sulík, prečo by tam nemohol zájsť aj sám predseda vlády.  Dobre by však bolo, keby na tej dovolenke ostal aspoň 4 týždne. Jednak by si oddýchol on a vydýchlo by si aj celé Slovensko.

Jeho posledná vyhrážka, že si berie školskú dochádzku do vlastných rúk vyzerá hrozivo. To nemôže dopadnúť dobre. Údajne už vybral niekoľko škôl ( z Trnavy, Bratislavy i Starej Ľubovne ). Je medzi nimi aj súkromná škola ktorú navštevujú jeho dve dcéry. K jeho pilotnému testovaniu sa vraj chcú pripojiť ďalšie a ďalšie základné a stredné školy. V týchto pilotných školách nechá premiér otestovať  učiteľov, žiakov aj ich jedného rodiča ( predpokladá sa, že s druhým netestovaným rodičom sa školák a otestovaný rodič stýkať nebudú ).Takto premiér dokáže všetkým ľuďom, ale najmä lenivým SaS – károm, osobitne však neschopnému ministrovi školstva a tiež Sulíkovi, že keď sa on niečoho chytí, tak všetko ide ako po masle. Otestovaní žiaci budú môcť ísť v pondelok do školy. Ešte nevedia, že ich ( aj ich jedného rodiča a všetkých učiteľov ) čaká o týždeň, prípadne dva, ďalšie pretestovanie prostredníctvom rovnako nespoľahlivých antigénových testov. .

Zaujatosť premiéra testovaním je až chorobná. Premiér doteraz nevysvetlil, prečo, ak chcú ísť do školy  žiaci 2. stupňa ZŠ a stredoškoláci, musia sa neustále testovať, pričom vybraných žiakov 2. stupňa ako aj žiakov 1. stupňa sa to netýka. Možno to zdôvodní tým, že menší žiaci nosia do školy menšie tašky, čiže logicky prenášajú menej vírusov.

Lenže žiaci sa do škôl nemusia vrátiť ani začiatkom januára 2021 t. j. v termíne, ktorý sľuboval samotný premiér. S testovaním žiakov totiž musia súhlasiť rodičia. Kvôli jeho posadnutosti testovaním a vzhľadom na jeho velikášske správanie ( porovnateľné len s Ľudovítom XIV, kráľom Slnko ), možno očakávať, že s testovaním žiakov bude súhlasiť max. 30 % rodičov. Ostatných žiakov náš pán premiér ZA TREST nechá doma dlhšie. Možno až do Veľkej noci. V každom prípade dovtedy, kým tvrdohlaví rodičia nedostanú rozum.

Matovič totiž svojím konaním vytvára ďalšiu hrozbu. Neúspech vakcinácie. Podľa prieskumov stále menší počet uvažuje s možnosťou dať sa zaočkovať.  Niektorých vystrašil Kotleba, ktorý odhalil, že pri očkovaní sú ľudia čipovaní a dokonca sa do ich tela dostávajú ťažké kovy ( našťastie neuviedol aké, ani v akom množstve ). Ďalší nepriatelia očkovania sa z konšpiračných stránok dozvedeli, že za pandémiou je zakladateľ Microsoftu Bill Gates, ktorý vírus COVID-19 vyvinul, zavliekol do Číny, pomáhal rozširovať a teraz chce zbohatnúť na vakcíne.

Lenže, ak si odpočítame túto neveľkú skupinu najlepšie informovaných, ostane nám veľká masa ľudí, ktorí  avizujú negatívny postoj k vakcinácii práve kvôli Matovičovým nekonečným testovaniam. Hovoria : Už sa nepôjdem dať otestovať, ani zaočkovať ( akoby to bolo jedno a to isté ), aj keď sa Matovič postaví na hlavu. Premiér svojou diktátorskou a konfrontačnou politikou nahneval ľudí tak, že vyhlasujú : testovanie NIE, očkovanie, tiež NIE.

Preto je dovolenka premiéra taká potrebná. Mal by si ju dožičiť aspoň na mesiac. A po jej ukončení by mohol aj odstúpiť. Zistil by totiž, že bez neho všetko funguje oveľa lepšie. Na jeho miesto by sa určite našiel niekto schopnejší, aj keď v jeho politickej strane veľký výber nie je. Vládna koalícia má ešte možnosť svojmu dopletenému premiérovi dohovoriť. Ideálny postup. Najprv dovolenka, potom abdikácia. Totiž ak ho nechajú na tejto funkcii, na ktorú evidentne nestačí, verejnosť im bude stále viac preukazovať svoju nespokojnosť. Nakoniec to dospeje k predčasným voľbám. Možno sa budú konať už na budúci rok. A tomuto scénaru by sa ešte dalo zabrániť. Návrat koalície Hlasný Smer by pre Slovensko nebolo žiadne víťazstvo.

Preto by dovolenka premiéra Slovensku tak prospela. A ak by sa po dovolenke rozhodol aj abdikovať, bol by to pre Slovensko ten najkrajší novoročný darček.

Nicholsonovú vraj lanári rádio Jerevan, alebo je to celé len zinscenované divadlo ?

14.02.2021

Po nedávnej tlačovke, ktorú zvolali Nicholsonová a Cigániková, čiže dve najznámejšie političky strany SaS, sa prvá z nich stala veľkou, aj keď len dočasnou, mediálnou hviezdou. Zistila, že kvôli ministerke Remišovej príšlo Slovensko v roku 2020 o 1 mld. eur z eurofondov. Keď sa ukázalo, že to nie je pravda, vytiahla taktiku upresňovania a zahmlievania. Ak o tie [...]

Je zbytočné prehovárať Kotlebu, Fica, či Pellegriniho, aby sa dali zaočkovať

23.01.2021

V týchto dňoch je v spoločnosti horúcou témou celoplošné testovanie, ktoré vláda označila novým anglickým názvom. Možno preto sa premiérovi jeho obľúbený proces podarilo presadiť. Nebolo to však ľahké. Zasadnutie vlády trvalo celých 5 dní. Ministri sa báli ísť s ním do konfliktu. Vedeli ako sa na TK vyjadril o názore niektorých vedcov z pandemickej komisie, ktorí [...]

Úžasné výsledky Vlhovej a ako o nich píšu niektorí novinári

30.11.2020

Petra Vlhová je naša lyžiarska hviezda a všetci Slováci by mali byť na ňu hrdí. Závidia nám ju nielen v alpských krajinách, ale všade, kde aspoň niečo vedia o zjazdovom lyžovaní. Veď je v súčasnosti najlepšia lyžiarka na svete. V sobotu vyšiel v Novom čase článok s názvom : Nabalila sa už o 134 tisíc eur. Je o Petre Vlhovej. V článku sa síce spomínajú aj jej [...]

Rusko Petrohrad

Väčšina Rusov si myslí, že koronavírus je biologická zbraň

01.03.2021 23:19

Prieskum tiež ukázal, že počet Rusov ochotných zaočkovať sa klesol z 38 percent v decembri na 30 percent.

Róbert Mudronček ZVJS

Po Ivanovi, ktorý odstúpil kvôli Lučanského smrti, povedie ZVJS Mudronček

01.03.2021 23:00

Doterajší riaditeľ väznice v Ilave Róbert Mudronček sa vracia na čelo ZVJS, kde pôsobil už za vlády Ivety Radičovej.

Filip Šuran

Novela o vysokých školách? Vznikla za zatvorenými dverami

01.03.2021 22:43

V utorok sa majú zástupcovia vysokých škôl a študentov stretnúť s ministrom školstva. Témou rozhovorov bude novela vysokoškolského zákona. Výhrady majú zástupcovia škôl aj študenti.

Košice premiér vakcína Sputnik

Smer: Nátlakom sme prispeli k nákupu Sputniku. Raši hovorí o núdzovom riešení

01.03.2021 18:46

Slovensko nakúpi dva milióny kusov ruskej vakcíny Sputnik V.

elemias

každý má právo na svoj názor

Štatistiky blogu

Počet článkov: 74
Celková čítanosť: 199139x
Priemerná čítanosť článkov: 2691x

Autor blogu

Kategórie