Založ si blog

Matovičova dovolenka by Slovensku veľmi prospela

Jednoznačne. On by si dovolenku zaslúžil. Je nervózny, zlostný, urážlivý a veľmi vyčerpaný, akoby na konci so silami. Len ten veľký obdiv k sebe samému ho neopustil. Pritom úplne všetko musí riešiť sám. Dovolenková destinácia by nemusela byť veľmi vzdialená. Keďže jeho obľúbené Mongolsko je pomerne ďaleko, stačil by napr. Dubaj. Keď si tam môže vyraziť Sulík, prečo by tam nemohol zájsť aj sám predseda vlády.  Dobre by však bolo, keby na tej dovolenke ostal aspoň 4 týždne. Jednak by si oddýchol on a vydýchlo by si aj celé Slovensko.

Jeho posledná vyhrážka, že si berie školskú dochádzku do vlastných rúk vyzerá hrozivo. To nemôže dopadnúť dobre. Údajne už vybral niekoľko škôl ( z Trnavy, Bratislavy i Starej Ľubovne ). Je medzi nimi aj súkromná škola ktorú navštevujú jeho dve dcéry. K jeho pilotnému testovaniu sa vraj chcú pripojiť ďalšie a ďalšie základné a stredné školy. V týchto pilotných školách nechá premiér otestovať  učiteľov, žiakov aj ich jedného rodiča ( predpokladá sa, že s druhým netestovaným rodičom sa školák a otestovaný rodič stýkať nebudú ).Takto premiér dokáže všetkým ľuďom, ale najmä lenivým SaS – károm, osobitne však neschopnému ministrovi školstva a tiež Sulíkovi, že keď sa on niečoho chytí, tak všetko ide ako po masle. Otestovaní žiaci budú môcť ísť v pondelok do školy. Ešte nevedia, že ich ( aj ich jedného rodiča a všetkých učiteľov ) čaká o týždeň, prípadne dva, ďalšie pretestovanie prostredníctvom rovnako nespoľahlivých antigénových testov. .

Zaujatosť premiéra testovaním je až chorobná. Premiér doteraz nevysvetlil, prečo, ak chcú ísť do školy  žiaci 2. stupňa ZŠ a stredoškoláci, musia sa neustále testovať, pričom vybraných žiakov 2. stupňa ako aj žiakov 1. stupňa sa to netýka. Možno to zdôvodní tým, že menší žiaci nosia do školy menšie tašky, čiže logicky prenášajú menej vírusov.

Lenže žiaci sa do škôl nemusia vrátiť ani začiatkom januára 2021 t. j. v termíne, ktorý sľuboval samotný premiér. S testovaním žiakov totiž musia súhlasiť rodičia. Kvôli jeho posadnutosti testovaním a vzhľadom na jeho velikášske správanie ( porovnateľné len s Ľudovítom XIV, kráľom Slnko ), možno očakávať, že s testovaním žiakov bude súhlasiť max. 30 % rodičov. Ostatných žiakov náš pán premiér ZA TREST nechá doma dlhšie. Možno až do Veľkej noci. V každom prípade dovtedy, kým tvrdohlaví rodičia nedostanú rozum.

Matovič totiž svojím konaním vytvára ďalšiu hrozbu. Neúspech vakcinácie. Podľa prieskumov stále menší počet uvažuje s možnosťou dať sa zaočkovať.  Niektorých vystrašil Kotleba, ktorý odhalil, že pri očkovaní sú ľudia čipovaní a dokonca sa do ich tela dostávajú ťažké kovy ( našťastie neuviedol aké, ani v akom množstve ). Ďalší nepriatelia očkovania sa z konšpiračných stránok dozvedeli, že za pandémiou je zakladateľ Microsoftu Bill Gates, ktorý vírus COVID-19 vyvinul, zavliekol do Číny, pomáhal rozširovať a teraz chce zbohatnúť na vakcíne.

Lenže, ak si odpočítame túto neveľkú skupinu najlepšie informovaných, ostane nám veľká masa ľudí, ktorí  avizujú negatívny postoj k vakcinácii práve kvôli Matovičovým nekonečným testovaniam. Hovoria : Už sa nepôjdem dať otestovať, ani zaočkovať ( akoby to bolo jedno a to isté ), aj keď sa Matovič postaví na hlavu. Premiér svojou diktátorskou a konfrontačnou politikou nahneval ľudí tak, že vyhlasujú : testovanie NIE, očkovanie, tiež NIE.

Preto je dovolenka premiéra taká potrebná. Mal by si ju dožičiť aspoň na mesiac. A po jej ukončení by mohol aj odstúpiť. Zistil by totiž, že bez neho všetko funguje oveľa lepšie. Na jeho miesto by sa určite našiel niekto schopnejší, aj keď v jeho politickej strane veľký výber nie je. Vládna koalícia má ešte možnosť svojmu dopletenému premiérovi dohovoriť. Ideálny postup. Najprv dovolenka, potom abdikácia. Totiž ak ho nechajú na tejto funkcii, na ktorú evidentne nestačí, verejnosť im bude stále viac preukazovať svoju nespokojnosť. Nakoniec to dospeje k predčasným voľbám. Možno sa budú konať už na budúci rok. A tomuto scénaru by sa ešte dalo zabrániť. Návrat koalície Hlasný Smer by pre Slovensko nebolo žiadne víťazstvo.

Preto by dovolenka premiéra Slovensku tak prospela. A ak by sa po dovolenke rozhodol aj abdikovať, bol by to pre Slovensko ten najkrajší novoročný darček.

Matovič a Sulík by mohli naraz odísť na dlhodobú odbornú stáž

20.07.2022

Skoro všetky scénare o tom ako bude vláda vyzerať od septembra, už boli podrobne analyzované. Politikmi, politológmi, ba i samotnými analytikmi. Na jeden scénar, ten najjednoduchší, však zabudli. Je to odborná dlhodobá stáž v zahraničí. Pozor, podobnú stáž by bolo možné zorganizovať aj na Slovensku, lenže zahraničné prostredie tú zohráva dôležitú úlohu. Stáže by [...]

Na najbližší míting SMERu vraj prídu všetci politici aj s manželkami

04.05.2022

Ak náhodou manželky nemajú, môžu ich nahradiť nejaké priateľky, alebo družky. Podľa názoru šéfa SMERu paničky konečne pochopia aké významné osobnosti sú ich partneri a tiež sa presvedčia ako odovzdane im široké masy zobú z ruky. Avšak tieto paničky, ako opovržlivo nazýva všetky ženy mocný a múdry stranícky predseda, môžu byť len malé celebrity, rozhodne nie [...]

Putin už môže vojnu ukončiť, Rusko je v úplnej izolácii

17.03.2022

Úplná izolácia Ruska asi nebol plánovaný cieľ, ale podarilo sa ho splniť za necelý mesiac. Vyvolaním vojny Putin splnil aj ciele, o ktorých ani nevedel, že sa objavia. Spomeňme aspoň niektoré. 1. Zjednotil Ukrajincov pri obrane vlasti aj pri ich už jednoznačnej proeurópskej orientácii . Ukrajinci sa zomkli a vnucovať im podmienky zo strany Ruska bude veľmi ťažké. Pri [...]

zdruzena tkanivova banka UNLP

Košická univerzitná nemocnica kúpila z operačného programu nové prístroje

19.08.2022 09:00

Vďaka moderným technológiám za viac ako 100-tisíc sa zrýchli a skvalitní diagnostika ochorenia COVID-19 u pacientov, ale aj u zamestnancov UNLP.

Čína Rusko Putin Návšteva pching

Putin a Si Ťin-pching sa zrejme zúčastnia na summite G20 na Bali

19.08.2022 08:56

Mnohé západné krajiny usilujú o to, aby Indonézia, ktorá tento rok skupine predsedá, Rusko zo zasadnutia vylúčila kvôli jeho invázii na Ukrajinu.

Čína, koronavírus, očkovanie

Počet nových prípadov koronavírusu celosvetovo klesol

19.08.2022 08:00

Celosvetovo bolo za uplynulý týždeň zaznamenaných 5,4 milióna nových prípadov nákazy.

WEBsaudka

Viac ako tri desaťročia vo väzení. Za internet

19.08.2022 08:00

Ženu zo Saudskej Arábie odsúdili na dlhoročné väzenie za to, že mala účet na Twitteri, sledovala účty disidentov a zdieľala ich príspevky.

elemias

každý má právo na svoj názor

Štatistiky blogu

Počet článkov: 88
Celková čítanosť: 257831x
Priemerná čítanosť článkov: 2930x

Autor blogu

Kategórie