Založ si blog

Výmena volebného lídra Trubana by Progresívnemu Slovensku veľmi pomohla

Bol by to veľmi prospešný krok. Každému je jasné, že dosadiť na predsednícku stoličku Trubana bola pre stranu osudná  chyba. Zakladateľ a bývalý šéf strany Ivan Štefunko sa mal pri návrhu svojho nástupcu lepšie zamyslieť. Bol veľký omyl postaviť na čelo úspešnej strany namysleného začiatočníka zaťaženého drogovou minulosťou. Možno sa na jeho dosadení zaslúžil podpredseda Poliačik, ktorý sa v strane PS zjavil ako expert na drogy. A to hneď ako ho vyhodili zo strany SAS.

Dnes je už dosť neskoro nahradiť ťažkopádneho a popleteného šéfa strany, avšak mali by ho vymeniť aspoň na stoličke volebného lídra. Podobnú taktiku zvolila aj strana SMER – SD a nedávno aj Most – HÍD. U SMERu to bol úspešný krok. Nervózneho, vyčerpaného a voličmi už nechceného predsedu nahradil umiernený premiér. Preferencie strany prestali klesať a stabilizovali sa na pomerne vysokej úrovni 20 %. Je otázne ako výmena volebného lídra prospeje strane MOST, avšak je to pokus, aby sa klesajúca popularita terajšieho predsedu Bugára neprenášala na stranu, ktorej terajšie preferencie sú výrazne pod 5 %. Druhou nevýhodou je, že nový volebný líder je verejnosti menej známy.

Kto by mal nahradiť v PS ich terajšieho volebného lídra ? Žiada sa doplniť, že ak by mal štipku sebareflexie a uvedomil si ako poškodzuje vlastnú stranu, sám by odstúpil. Lenže to by sme od neho chceli veľa.

Jedná z možností je zakladateľ strany a jej terajší podpredseda Ivan Štefunko. Volebný líder je dočasná funkcia na 3 mesiace. Aj keď má zdravotné problémy, toľko by sa obetovať mohol. Strane PS by to veľmi prospelo. Ľudia by ju prestáli spájať s drogami.a jej preferencie by mohli vzrásť. Najmä veľa nerozhodnutých voličov by jej mohlo dať svoj hlas. Veď od svojho vzniku je sprevádzaná úspechmi ( úspešné komunálne voľby v minulom roku, úspešná prezidentská kandidátka, suverénne víťazstvo v eurovoľbách ).

Lenže po májovom sneme sa postavil na jej čelo terajší predseda Truban. Mimochodom, šokoval už na svojej prvej TK.  Hovoril, čo bude robiť ako prvé, keď sa stane premiérom. Pokladal to za istú vec. Pritom od jeho nástupu, hlavne po odhalení jeho drogovej minulosti, preferecie PS výrazne klesli ( podľa  Focusu z 15,3 % v júni, na terajších 11,7 % ). Za pár mesiacov slušný pokles.

Ak nedôjde k výmene tohto volebného lídra, bude musieť zakladateľ strany sledovať ako sa mu pred očami rúca jeho, zo začiatku, mimoriadne úspešný projekt. Ešte počas eurovolieb to bola najsilnejšia opozičná strana so silným potenciálom rastu. Mnoho voličov, a nielen mladých, do nej vkladalo veľké nádeje.

Druhá možnosť je prenechať funkciu volebného lídra koalície PS/SPOLU predsedovi strany SPOLU Miroslavovi Beblavému. Ten je v politike už dlho, tiež ma všeličo za ušami, ale rozhodne je lepší ako Truban. Aj táto možnosť by pomohla k rastu preferencii tejto koalície. Už len preto, že by ju verejnosť prestala spájať z drogami.

V tieni protivládnych protestov sa formuje červenohnedá koalícia

02.08.2021

Bolo to vidno už pri proteste pred parlamentom. Objavili sa tam aj známi opoziční politici, ktorí sa snažia u nespokojných antivaxerov zvýšiť svoju popularitu a získať si potencionálnych voličov. Aj obrázok v novinách, na ktorom sa pred rozzúreným davom radí národný socialista Kotleba so smeráckym marxistom Bláhom, napovedá, že sa spolčujú strany, ktoré ešte [...]

Verejnosť sa nemohla rozlúčiť s maestrom Lasicom. Škoda.

25.07.2021

Herec, humorista, textár, spevák, prozaik a moderátor. Zomrel nečakane v nedeľu 18.07.2021 pri svojom vystúpení priamo na javisku. Pochovaný bol v stredu 21.07.2021. Bol už dlhú dobu jeden z najvýznamnejších osobnosti našej kultúry. Je to pre Slovensko veľká strata. Pekne to vystihla vo svojom vyjadrení pani prezidentka. Z každého kondolenčného príspevku ľudí, ktorí ho [...]

Len o očkovaní v zariadeniach sociálnych služieb, ale ani slovo v akom sú zlom stave

20.04.2021

Milan Krajniak si rozmyslel svoju demisiu a podobne ako ostatní odstupujúci ministri sa aj on do svojho ministerského kresla vrátil. Obyčajným poslancom bol len niekoľko dní. Lenže ak by ním ostal, celé divadlo by dopadlo ešte horšie. Šéf ich rodinného hnutia sa už vážne zaoberal jeho náhradou. Pritom mal na výber len niekoľko namaľovaných bábik zo svojej domácnosti, [...]

Karlov most / Praha /

Prahu zvolili za najkrajšie mesto planéty

19.09.2021 21:40

Hodnotenie rebríčka sa zakladá na ankete medzi 27-tisíc ľuďmi na celom svete.

Rusko voľby Štátna duma parlament

Víťazom volieb do ruskej Dumy je Jednotné Rusko

19.09.2021 20:29, aktualizované: 20:33

Vládna strana získala 45,2 percenta hlasov.

Poľsko, Bielorusko, migranti

Na hranici Poľska s Bieloruskom našli v nedeľu tri mŕtve telá

19.09.2021 20:03, aktualizované: 20:43

Podľa poľského úradu existujú indície, že ide s najväčšou pravdepodobnosťou o nelegálnych prisťahovalcov.

Španielsko sopka La Palma erupcia

Na ostrove La Palma vybuchla sopka La Cumbre Vieja

19.09.2021 18:41

Záchranné zložky dostali pokyn, aby boli v prípade potreby pripravené evakuovať asi tisíc ľudí.

elemias

každý má právo na svoj názor

Štatistiky blogu

Počet článkov: 80
Celková čítanosť: 223304x
Priemerná čítanosť článkov: 2791x

Autor blogu

Kategórie