Založ si blog

Výmena volebného lídra Trubana by Progresívnemu Slovensku veľmi pomohla

Bol by to veľmi prospešný krok. Každému je jasné, že dosadiť na predsednícku stoličku Trubana bola pre stranu osudná  chyba. Zakladateľ a bývalý šéf strany Ivan Štefunko sa mal pri návrhu svojho nástupcu lepšie zamyslieť. Bol veľký omyl postaviť na čelo úspešnej strany namysleného začiatočníka zaťaženého drogovou minulosťou. Možno sa na jeho dosadení zaslúžil podpredseda Poliačik, ktorý sa v strane PS zjavil ako expert na drogy. A to hneď ako ho vyhodili zo strany SAS.

Dnes je už dosť neskoro nahradiť ťažkopádneho a popleteného šéfa strany, avšak mali by ho vymeniť aspoň na stoličke volebného lídra. Podobnú taktiku zvolila aj strana SMER – SD a nedávno aj Most – HÍD. U SMERu to bol úspešný krok. Nervózneho, vyčerpaného a voličmi už nechceného predsedu nahradil umiernený premiér. Preferencie strany prestali klesať a stabilizovali sa na pomerne vysokej úrovni 20 %. Je otázne ako výmena volebného lídra prospeje strane MOST, avšak je to pokus, aby sa klesajúca popularita terajšieho predsedu Bugára neprenášala na stranu, ktorej terajšie preferencie sú výrazne pod 5 %. Druhou nevýhodou je, že nový volebný líder je verejnosti menej známy.

Kto by mal nahradiť v PS ich terajšieho volebného lídra ? Žiada sa doplniť, že ak by mal štipku sebareflexie a uvedomil si ako poškodzuje vlastnú stranu, sám by odstúpil. Lenže to by sme od neho chceli veľa.

Jedná z možností je zakladateľ strany a jej terajší podpredseda Ivan Štefunko. Volebný líder je dočasná funkcia na 3 mesiace. Aj keď má zdravotné problémy, toľko by sa obetovať mohol. Strane PS by to veľmi prospelo. Ľudia by ju prestáli spájať s drogami.a jej preferencie by mohli vzrásť. Najmä veľa nerozhodnutých voličov by jej mohlo dať svoj hlas. Veď od svojho vzniku je sprevádzaná úspechmi ( úspešné komunálne voľby v minulom roku, úspešná prezidentská kandidátka, suverénne víťazstvo v eurovoľbách ).

Lenže po májovom sneme sa postavil na jej čelo terajší predseda Truban. Mimochodom, šokoval už na svojej prvej TK.  Hovoril, čo bude robiť ako prvé, keď sa stane premiérom. Pokladal to za istú vec. Pritom od jeho nástupu, hlavne po odhalení jeho drogovej minulosti, preferecie PS výrazne klesli ( podľa  Focusu z 15,3 % v júni, na terajších 11,7 % ). Za pár mesiacov slušný pokles.

Ak nedôjde k výmene tohto volebného lídra, bude musieť zakladateľ strany sledovať ako sa mu pred očami rúca jeho, zo začiatku, mimoriadne úspešný projekt. Ešte počas eurovolieb to bola najsilnejšia opozičná strana so silným potenciálom rastu. Mnoho voličov, a nielen mladých, do nej vkladalo veľké nádeje.

Druhá možnosť je prenechať funkciu volebného lídra koalície PS/SPOLU predsedovi strany SPOLU Miroslavovi Beblavému. Ten je v politike už dlho, tiež ma všeličo za ušami, ale rozhodne je lepší ako Truban. Aj táto možnosť by pomohla k rastu preferencii tejto koalície. Už len preto, že by ju verejnosť prestala spájať z drogami.

Len o očkovaní v zariadeniach sociálnych služieb, ale ani slovo v akom sú zlom stave

20.04.2021

Milan Krajniak si rozmyslel svoju demisiu a podobne ako ostatní odstupujúci ministri sa aj on do svojho ministerského kresla vrátil. Obyčajným poslancom bol len niekoľko dní. Lenže ak by ním ostal, celé divadlo by dopadlo ešte horšie. Šéf ich rodinného hnutia sa už vážne zaoberal jeho náhradou. Pritom mal na výber len niekoľko namaľovaných bábik zo svojej domácnosti, [...]

Vraj pri oslobodzovaní Bratislavy padlo 1200 sovietskych, nemeckých a maďarských vojakov

07.04.2021

Odvysielal to Rádiožurnál včera (06.04.) vo svojom spravodajstve, ktoré začína o 18.00 hod. Informácia o počte padlých je súčasťou správy o položení venca ministrom obrany Naďom pri pamätníku na Námestí Eugena Suchoňa, čím si pripomenul 76. výročie oslobodenia Bratislavy. Na Na webe ministerstva obrany je táto informácia uvedená takto : Počas priamych bojov o [...]

Matovič sľubuje, že nová vláda bude zábavnejšia ako všetky predošlé

24.03.2021

Nová vláda vraj vyprodukuje viac zábavy nielen pre svojich členov, ale aj pre obyčajných ľudí, pričom to nemusia byť výhradne len voliči OĽANO. Aj keď doterajšia vláda je známa rôznymi cirkusovými vystúpeniami svojho predsedu žiadnu zábavu doteraz ľuďom nepriniesla. Preto k premiérovým sľubom treba pristupovať opatrne. Kedy začne nová vláda s veľkou zábavou? [...]

Švajčiarsko Ženeva Biden Putin summit

Biden na summite venoval Putinovi letecké slnečné okuliare americkej výroby

18.06.2021 11:29

Výroba takýchto okuliarov si vyžaduje 200 rozličných krokov a trvá viac než šesť týždňov.

holák

Andreja Holáka vo štvrtok podvečer prepustili zo zadržania, potvrdil jeho advokát

18.06.2021 11:12

Holáka zadržali vo štvrtok ráno, stíhaný je ako pomocník pri zločine machinácie vo verejnom obstarávaní.

Jozef Viskupič

Viskupič podal trestné oznámenie na Čistý deň

18.06.2021 11:02

Podať trestné oznámenie sa rozhodol pre podozrenia zo spáchania subvenčného podvodu.

Vladimír Krčméry, Roman Mikulec, Vladimír Lengvarský

Zničí vírus prázdniny? Delta mutácia môže zabiť aj zaočkovaných

18.06.2021 11:00

Dovolenkujte doma, odporúča profesor Vladimír Krčméry. Ak zahraničie, tak zelená krajina, radí minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský (nom. OĽaNO).

elemias

každý má právo na svoj názor

Štatistiky blogu

Počet článkov: 78
Celková čítanosť: 215731x
Priemerná čítanosť článkov: 2766x

Autor blogu

Kategórie