Založ si blog

Úžasné výsledky Vlhovej a ako o nich píšu niektorí novinári

Petra Vlhová je naša lyžiarska hviezda a všetci Slováci by mali byť na ňu hrdí. Závidia nám ju nielen v alpských krajinách, ale všade, kde aspoň niečo vedia o zjazdovom lyžovaní. Veď je v súčasnosti najlepšia lyžiarka na svete.

V sobotu vyšiel v Novom čase článok s názvom : Nabalila sa už o 134 tisíc eur. Je o Petre Vlhovej. V článku sa síce spomínajú aj jej vynikajúce výsledky, ktoré dosiahla od začiatku tejto sezóny, avšak autor jedným dychom uvádza, že sa dočkala mastného balíka a stala sa najbohatšou pretekárkou.

Od bulvárneho denníka nemožno očakávať nejaké hodnotné články. Venuje sa hlavne tomu kto, s kým, kedy, prípadne aj koľkokrát. Napr. v spomenutom sobotňajšom vydaní na čelnej strane svieti nápis Zbalila ženáča. Ten je venovaný akejsi neznámej celebrite. Je to OK. Množstvo čitateľov považuje informácie tohto druhu za tie najdôležitejšie.

Je však veľmi nevhodné ak sa športový novinár v článku o úspechoch Petry snaží zamerať pozornosť čitateľa nie na jej výsledky, ale na jej finančné odmeny, o čom jednoznačne svedčí spomenutý názov. Ak niekto vyhlasuje, že ten a ten sa nabalil, naznačuje, že sa k peniazom dostal všelijako, možno aj nie celkom čestným spôsobom. Z článku cítiť veľkú závisť autora.  Akoby chcel povedať : Ja som sa nenabalil a pritom denne píšem. Niekedy aj po pracovnej dobe.

Pritom práve Petra je ten športovec, ktorý si všetky finančné odmeny zaslúži do posledného centu. Ktovie, čo o nej napíše tento závistlivý novinár, keď jej nejaké preteky nevýjdu a obsadí napr. piate, alebo šieste miesto. Žiadny mastný balík už nedostane. Tak jej treba, pomyslí si.

Autor počíta s tým, že medzi čitateľmi osloví veľkú skupinu neprajníkov. Zvyčajne sú to večne naštvaní, často zakomplexovaní ľudia, ktorých najviac trápi, keď sa niekomu darí, alebo dokonca dosiahne nejaký úspech. Smutné je, že viac závidia tým, ktorí si zarobili čestným a legálnym spôsobom, ako tým, ktorí zbohatli vďaka rôznym pofiderným kšeftom.

Škoda, že na Slovensku je týchto závistlivých a neprajných ľudí tak veľa. Novinár z Nového času odkryl karty a všetkým čitateľom vyjavil, že aj on patrí medzi nich.

 

 

Vzdialený septembrový termín predčasných volieb sa môže koalícii vypomstiť

27.01.2023

Septembrový termín predčasných volieb ešte nie je definitívne schválený. Má o ňom rokovať parlament ešte 31. januára. Dočasne poverený premiér Héger tvrdí, že pre neho je nepodstatný. Je však len malá pravdepodobnosť, že by ho koaličná väčšina nepresadila. Aj napriek veľkému odporu opozície a sľubom Borisa Kolára, že jeho poslanci zo Sme rodina budú hlasovať [...]

Koniec pouličných bankomatov na Slovensku

10.01.2023

Názov trochu pripomína známu českú filmovú komédiu, ale jedná sa o článok s celkom vážnou témou. Mohla by podnietiť banky, aby urobili niečo pre väčšiu spokojnosť svojich klientov. Hotovosť sa v platobnom styku používa stále menej. V obchodoch už väčšia časť obyvateľstva platí platobnou kartou, alebo mobilom. Platiť hotovosťou je zbytočne komplikované pre [...]

Putin vyčlenil Rusko z Európy

13.12.2022

Možno to nebol jeho zámer, ale tak to dopadlo. Je to škoda. Pre Európu, ale najmä pre Rusko. Prišli na to aj samotní Rusi. Odklon od Európy týkajúci sa športu už oficiálne oznámili. Sme euroázijská krajina, a keď nás Európa nechce, budeme sa orientovať na Áziu Pre našich športovcov je najdôležitejšia možnosť športovať na medzinárodnej scéne, citoval portál [...]

francúzsko štrajk protest

Vo Francúzsku sa koná nová vlna protestov proti dôchodkovej reforme

31.01.2023 10:20

Podľa predpokladov polície do ulíc francúzskych miest vyjde zrejme okolo milióna ľudí.

Peter Pellegrini, parlament

Politológovia o predčasných voľbách: Najlepší termín je jún. Lídri sa snažia zo septembra vyhovoriť

31.01.2023 09:00

To, či lídri dohodu dodržia, alebo sa SaS predsa len podporí aj jún, uvidíme až dnes o piatej.

petr pavel

Čína ostro odsúdila Pavlov telefonát s taiwanskou prezidentkou

31.01.2023 08:50

Pavel podľa čínskej diplomacie ustúpil od svojich slov, že je potrebné rešpektovať princíp jednej Číny. Peking zároveň spochybnil dôveryhodnosť českého prezidenta.

zelenskyj

Na Nobelovu cenu za mier nominovali Zelenského, Erdogana či Stoltenberga

31.01.2023 07:16

Medzi zverejnenými kandidátmi na tohtoročnú Nobelovu cenu za mier prevažujú osobnosti, ktoré nejakým spôsobom súvisia s konfliktom na Ukrajine či situáciou v Rusku.