Založ si blog

Úžasné výsledky Vlhovej a ako o nich píšu niektorí novinári

Petra Vlhová je naša lyžiarska hviezda a všetci Slováci by mali byť na ňu hrdí. Závidia nám ju nielen v alpských krajinách, ale všade, kde aspoň niečo vedia o zjazdovom lyžovaní. Veď je v súčasnosti najlepšia lyžiarka na svete.

V sobotu vyšiel v Novom čase článok s názvom : Nabalila sa už o 134 tisíc eur. Je o Petre Vlhovej. V článku sa síce spomínajú aj jej vynikajúce výsledky, ktoré dosiahla od začiatku tejto sezóny, avšak autor jedným dychom uvádza, že sa dočkala mastného balíka a stala sa najbohatšou pretekárkou.

Od bulvárneho denníka nemožno očakávať nejaké hodnotné články. Venuje sa hlavne tomu kto, s kým, kedy, prípadne aj koľkokrát. Napr. v spomenutom sobotňajšom vydaní na čelnej strane svieti nápis Zbalila ženáča. Ten je venovaný akejsi neznámej celebrite. Je to OK. Množstvo čitateľov považuje informácie tohto druhu za tie najdôležitejšie.

Je však veľmi nevhodné ak sa športový novinár v článku o úspechoch Petry snaží zamerať pozornosť čitateľa nie na jej výsledky, ale na jej finančné odmeny, o čom jednoznačne svedčí spomenutý názov. Ak niekto vyhlasuje, že ten a ten sa nabalil, naznačuje, že sa k peniazom dostal všelijako, možno aj nie celkom čestným spôsobom. Z článku cítiť veľkú závisť autora.  Akoby chcel povedať : Ja som sa nenabalil a pritom denne píšem. Niekedy aj po pracovnej dobe.

Pritom práve Petra je ten športovec, ktorý si všetky finančné odmeny zaslúži do posledného centu. Ktovie, čo o nej napíše tento závistlivý novinár, keď jej nejaké preteky nevýjdu a obsadí napr. piate, alebo šieste miesto. Žiadny mastný balík už nedostane. Tak jej treba, pomyslí si.

Autor počíta s tým, že medzi čitateľmi osloví veľkú skupinu neprajníkov. Zvyčajne sú to večne naštvaní, často zakomplexovaní ľudia, ktorých najviac trápi, keď sa niekomu darí, alebo dokonca dosiahne nejaký úspech. Smutné je, že viac závidia tým, ktorí si zarobili čestným a legálnym spôsobom, ako tým, ktorí zbohatli vďaka rôznym pofiderným kšeftom.

Škoda, že na Slovensku je týchto závistlivých a neprajných ľudí tak veľa. Novinár z Nového času odkryl karty a všetkým čitateľom vyjavil, že aj on patrí medzi nich.

 

 

Nicholsonovú vraj lanári rádio Jerevan, alebo je to celé len zinscenované divadlo ?

14.02.2021

Po nedávnej tlačovke, ktorú zvolali Nicholsonová a Cigániková, čiže dve najznámejšie političky strany SaS, sa prvá z nich stala veľkou, aj keď len dočasnou, mediálnou hviezdou. Zistila, že kvôli ministerke Remišovej príšlo Slovensko v roku 2020 o 1 mld. eur z eurofondov. Keď sa ukázalo, že to nie je pravda, vytiahla taktiku upresňovania a zahmlievania. Ak o tie [...]

Je zbytočné prehovárať Kotlebu, Fica, či Pellegriniho, aby sa dali zaočkovať

23.01.2021

V týchto dňoch je v spoločnosti horúcou témou celoplošné testovanie, ktoré vláda označila novým anglickým názvom. Možno preto sa premiérovi jeho obľúbený proces podarilo presadiť. Nebolo to však ľahké. Zasadnutie vlády trvalo celých 5 dní. Ministri sa báli ísť s ním do konfliktu. Vedeli ako sa na TK vyjadril o názore niektorých vedcov z pandemickej komisie, ktorí [...]

Matovičova dovolenka by Slovensku veľmi prospela

04.12.2020

Jednoznačne. On by si dovolenku zaslúžil. Je nervózny, zlostný, urážlivý a veľmi vyčerpaný, akoby na konci so silami. Len ten veľký obdiv k sebe samému ho neopustil. Pritom úplne všetko musí riešiť sám. Dovolenková destinácia by nemusela byť veľmi vzdialená. Keďže jeho obľúbené Mongolsko je pomerne ďaleko, stačil by napr. Dubaj. Keď si tam môže vyraziť Sulík, [...]

Rusko Petrohrad

Väčšina Rusov si myslí, že koronavírus je biologická zbraň

01.03.2021 23:19

Prieskum tiež ukázal, že počet Rusov ochotných zaočkovať sa klesol z 38 percent v decembri na 30 percent.

Róbert Mudronček ZVJS

Po Ivanovi, ktorý odstúpil kvôli Lučanského smrti, povedie ZVJS Mudronček

01.03.2021 23:00

Doterajší riaditeľ väznice v Ilave Róbert Mudronček sa vracia na čelo ZVJS, kde pôsobil už za vlády Ivety Radičovej.

Filip Šuran

Novela o vysokých školách? Vznikla za zatvorenými dverami

01.03.2021 22:43

V utorok sa majú zástupcovia vysokých škôl a študentov stretnúť s ministrom školstva. Témou rozhovorov bude novela vysokoškolského zákona. Výhrady majú zástupcovia škôl aj študenti.

Košice premiér vakcína Sputnik

Smer: Nátlakom sme prispeli k nákupu Sputniku. Raši hovorí o núdzovom riešení

01.03.2021 18:46

Slovensko nakúpi dva milióny kusov ruskej vakcíny Sputnik V.

elemias

každý má právo na svoj názor

Štatistiky blogu

Počet článkov: 74
Celková čítanosť: 199138x
Priemerná čítanosť článkov: 2691x

Autor blogu

Kategórie