Založ si blog

Úžasné výsledky Vlhovej a ako o nich píšu niektorí novinári

Petra Vlhová je naša lyžiarska hviezda a všetci Slováci by mali byť na ňu hrdí. Závidia nám ju nielen v alpských krajinách, ale všade, kde aspoň niečo vedia o zjazdovom lyžovaní. Veď je v súčasnosti najlepšia lyžiarka na svete.

V sobotu vyšiel v Novom čase článok s názvom : Nabalila sa už o 134 tisíc eur. Je o Petre Vlhovej. V článku sa síce spomínajú aj jej vynikajúce výsledky, ktoré dosiahla od začiatku tejto sezóny, avšak autor jedným dychom uvádza, že sa dočkala mastného balíka a stala sa najbohatšou pretekárkou.

Od bulvárneho denníka nemožno očakávať nejaké hodnotné články. Venuje sa hlavne tomu kto, s kým, kedy, prípadne aj koľkokrát. Napr. v spomenutom sobotňajšom vydaní na čelnej strane svieti nápis Zbalila ženáča. Ten je venovaný akejsi neznámej celebrite. Je to OK. Množstvo čitateľov považuje informácie tohto druhu za tie najdôležitejšie.

Je však veľmi nevhodné ak sa športový novinár v článku o úspechoch Petry snaží zamerať pozornosť čitateľa nie na jej výsledky, ale na jej finančné odmeny, o čom jednoznačne svedčí spomenutý názov. Ak niekto vyhlasuje, že ten a ten sa nabalil, naznačuje, že sa k peniazom dostal všelijako, možno aj nie celkom čestným spôsobom. Z článku cítiť veľkú závisť autora.  Akoby chcel povedať : Ja som sa nenabalil a pritom denne píšem. Niekedy aj po pracovnej dobe.

Pritom práve Petra je ten športovec, ktorý si všetky finančné odmeny zaslúži do posledného centu. Ktovie, čo o nej napíše tento závistlivý novinár, keď jej nejaké preteky nevýjdu a obsadí napr. piate, alebo šieste miesto. Žiadny mastný balík už nedostane. Tak jej treba, pomyslí si.

Autor počíta s tým, že medzi čitateľmi osloví veľkú skupinu neprajníkov. Zvyčajne sú to večne naštvaní, často zakomplexovaní ľudia, ktorých najviac trápi, keď sa niekomu darí, alebo dokonca dosiahne nejaký úspech. Smutné je, že viac závidia tým, ktorí si zarobili čestným a legálnym spôsobom, ako tým, ktorí zbohatli vďaka rôznym pofiderným kšeftom.

Škoda, že na Slovensku je týchto závistlivých a neprajných ľudí tak veľa. Novinár z Nového času odkryl karty a všetkým čitateľom vyjavil, že aj on patrí medzi nich.

 

 

Verejnosť sa nemohla rozlúčiť s maestrom Lasicom. Škoda.

25.07.2021

Herec, humorista, textár, spevák, prozaik a moderátor. Zomrel nečakane v nedeľu 18.07.2021 pri svojom vystúpení priamo na javisku. Pochovaný bol v stredu 21.07.2021. Bol už dlhú dobu jeden z najvýznamnejších osobnosti našej kultúry. Je to pre Slovensko veľká strata. Pekne to vystihla vo svojom vyjadrení pani prezidentka. Z každého kondolenčného príspevku ľudí, ktorí ho [...]

Len o očkovaní v zariadeniach sociálnych služieb, ale ani slovo v akom sú zlom stave

20.04.2021

Milan Krajniak si rozmyslel svoju demisiu a podobne ako ostatní odstupujúci ministri sa aj on do svojho ministerského kresla vrátil. Obyčajným poslancom bol len niekoľko dní. Lenže ak by ním ostal, celé divadlo by dopadlo ešte horšie. Šéf ich rodinného hnutia sa už vážne zaoberal jeho náhradou. Pritom mal na výber len niekoľko namaľovaných bábik zo svojej domácnosti, [...]

Vraj pri oslobodzovaní Bratislavy padlo 1200 sovietskych, nemeckých a maďarských vojakov

07.04.2021

Odvysielal to Rádiožurnál včera (06.04.) vo svojom spravodajstve, ktoré začína o 18.00 hod. Informácia o počte padlých je súčasťou správy o položení venca ministrom obrany Naďom pri pamätníku na Námestí Eugena Suchoňa, čím si pripomenul 76. výročie oslobodenia Bratislavy. Na Na webe ministerstva obrany je táto informácia uvedená takto : Počas priamych bojov o [...]

kolobežka, pariž

Muž z parížskeho klenotníctva ukradol šperky za takmer 3 milióny eur

27.07.2021 23:58

Ozbrojený maskovaný muž ušiel na kolobežke.

letectvo, usa

Americký analytik prezradil tajné informácie. Dostal takmer 4 roky väzenia

27.07.2021 23:40

Daniel Hale v 11-stranovom liste opísal hrôzu, ktorú cítil pri sledovaní videí zachytávajúcich útoky na afganských civilistov.

záplavy, nemecko

Povodne v Nemecku budú poisťovne stáť možno až 5,5 miliardy eur

27.07.2021 23:18

Celkovo škody budú zrejme najvyššie od roku 2002.

bielorusko, belsat

Lukašenko zakázal televíziu Belsat a označil ju za extrémistickú

27.07.2021 20:10

„Toto rozhodnutie je, samozrejme, absurdné,“ znie z opozičnej televízie.

elemias

každý má právo na svoj názor

Štatistiky blogu

Počet článkov: 79
Celková čítanosť: 218723x
Priemerná čítanosť článkov: 2769x

Autor blogu

Kategórie