Založ si blog

Matovič sľubuje, že nová vláda bude zábavnejšia ako všetky predošlé

Nová vláda vraj vyprodukuje viac zábavy nielen pre svojich členov, ale aj pre obyčajných ľudí, pričom to nemusia byť výhradne len voliči OĽANO. Aj keď doterajšia vláda je známa rôznymi cirkusovými vystúpeniami svojho predsedu žiadnu zábavu doteraz ľuďom nepriniesla. Preto k premiérovým sľubom treba  pristupovať opatrne.

Kedy začne nová vláda s veľkou zábavou? Poďme od začiatku.

Zákerní nepriatelia z koaličných strán chceli, aby prepracovaný premiér, ktorý už nevládal všetko robiť sám,  podal demisiu. On si však múdro stanovil podmienky svojho odchodu. Najprv vy, zradcovia a neobjektívni  kritici ( Sulík, Kolíková, Cigániková, Šeliga ), až potom ja. Bol sám prekvapený, že jeho naivní nepriatelia na to pristúpili.

Mal premyslený plán. Keď už všetci moji nepriatelia z vlády odídu, podám demisiu aj ja, ale len formálne. S mojou abdikáciou padne celá vláda a nanovo ju budem zostavovať zase len ja. Pekne som ich dobehol. A to ešte z vlády sami odišli všetci ministri SaS. Takú ústretovosť som ani nečakal. Ak by chcela odísť aj Veronika a jej rozpadávajúca sa strana Za ľudí. Nech si ide. Lenže títo odpadlíci by si nemali namýšľať, že ich zase zavolám do novej vlády. Stačí, že so mnou zostane Boris so svojimi babami.

Pripravovaná demisia premiéra Matoviča bude veľmi dojímavá. Rovnako ako u demisie ministra Krajčiho bude to akt podobný rituálnemu obetovaniu, pri ktorom sa preleje veľa sĺz. Je to prirodzené. Premiér veľa pracoval, aj po pracovnej dobe, na FB dokonca aj v noci. Nakoniec ho bývalí spojenci z vládnej koalície a zmanipulovaní občania vyzývajú, aby odstúpil. Taká krivda by naštvala každého. Pritom vždy chcel len to najlepšie. Hlavne pre seba. A oni mu nedopriali ani tú štipku obdivu, po ktorej túžil.

Teraz si však môže zostaviť s Borisom stabilnú vládu. Uvoľní mu ešte jedno ministerstvo, napr. školstvo. Nech si tam dosadí hociktorú gejšu, so zobákom, alebo bez neho. Dôležité je, aby držal hubu. Ak bude vymýšľať, stále môže novinárom vysvetliť ako to bolo, keď Boris viezol v služobnej limuzíne stopárku do lekárne. Nakoniec, keby vyskakoval, má to aj nahraté. Premiér sa usmial, keď si vybavil prekvapený výraz tváre už zabudnutého politika Procházku, keď mu prehral jeho návrh ako si rozdelia DPH.

Premiér si niekedy nechá poradiť od terajšieho ministra obrany Naďa. Ten tvrdí, že dvojkoalícia a menšinová vláda úplne postačuje. Keď bude v parlamente hlasovanie tak potrebných 6 hlasov nám vždy dajú nielen poslanci z bývalej koalície ( dobre vedia ako by dopadli v parlamentných voľbách ), ale aj ostatní poslanci, ktorým hrozí definitívny odchod od válova. Ich krédo je jasné. V parlamente sa treba udržať, čo najdlhšie. Peniaze vo výške celkového poslaneckého platu si nezarobia nikde.

Novým premiérom by sa mal stať poslanec OĽANO pán Pročko, menej skúsený politik, avšak veľmi zábavný človek. Odovzdanie funkcie však prebehne postupne. Začne sa demisiou premiéra, ktorý sa stiahne do novej vlády na novovytvorené miesto vicepremiéra na boj proti korupcii ( možno sa nové miesto bude nazývať podpredseda vlády ). Premiér svoju funkciu odovzdá len formálne. V skutočnosti si ponechá všetky kompetencie premiéra a to až dovtedy, kým nebudú zaočkovaní všetci občania žijúci na Slovensku.

Vakcináciu musí riadiť skúsený manažér a odborník na komunikáciu s verejnosťou, čiže niekto ako vicepremiér Matovič. Je to výnimočný politik európskeho formátu, šepkajú o svojom predsedovi vystrašení poslanci strany OĽANO. Zábavný nový premiér sa bude pomaly zaúčať. Bude mať na starosti aj úlohu zariadiť, aby Matovič dostaval za svoje statusy na FB veľký počet lajkov. Podľa počtu lajkov bude hodnotená aj jeho práca.

Okrem toho, na príkaz vicepremiéra, bude nový premiér musieť pred každým zasadnutím vlády navodiť správnu atmosféru. Povolený je akýkoľvek ľudový tanec, aj odzemok, alebo kotrmelce.

Taktiež budú musieť byť dodržiavané nasledujúce pravidlá.

1. Kreslo vicepremiéra musí byť oveľa väčšie ako kreslo premiéra

2. Tesne za počítačom vicepremiéra musí byť na stole namontované zrkadlo.

3. Premiér počas zasadnutia vlády nesmie prehovoriť bez súhlasu vicepremiéra.

 

Záver.

Článok je pokusom o ironický pohľad na nášho premiéra a budúceho vicepremiéra, ktorý nadobudol presvedčenie, že si môže robiť, čo chce, s kým chce, a kde chce.

Jeho zlé vlastnosti ako namyslenosť, sebaobdiv, neomylnosť, urážlivosť a pomstychtivosť sú všeobecne známe.

Niečo však v tejto krízovej situácii vyplávalo na povrch.

Ako je možné, že členovia vlády z OĽANO, ale aj z iných strán, sa toho narušeného človeka  tak hrozne boja? Nedokážu pred ním vysloviť svoj názor, nechajú sa ním urážať a doslova skákať si po hlave. Majú snáď ešte nejakú hrdosť?

Terajší premiér je veľkou hanbou vlády SR, čo už x-krát potvrdil svojím správaním a nezmyselnými rečami.

Najlepšie by urobil, keby z politiky definitívne odišiel.

 

 

 

Matovič a Sulík by mohli naraz odísť na dlhodobú odbornú stáž

20.07.2022

Skoro všetky scénare o tom ako bude vláda vyzerať od septembra, už boli podrobne analyzované. Politikmi, politológmi, ba i samotnými analytikmi. Na jeden scénar, ten najjednoduchší, však zabudli. Je to odborná dlhodobá stáž v zahraničí. Pozor, podobnú stáž by bolo možné zorganizovať aj na Slovensku, lenže zahraničné prostredie tú zohráva dôležitú úlohu. Stáže by [...]

Na najbližší míting SMERu vraj prídu všetci politici aj s manželkami

04.05.2022

Ak náhodou manželky nemajú, môžu ich nahradiť nejaké priateľky, alebo družky. Podľa názoru šéfa SMERu paničky konečne pochopia aké významné osobnosti sú ich partneri a tiež sa presvedčia ako odovzdane im široké masy zobú z ruky. Avšak tieto paničky, ako opovržlivo nazýva všetky ženy mocný a múdry stranícky predseda, môžu byť len malé celebrity, rozhodne nie [...]

Putin už môže vojnu ukončiť, Rusko je v úplnej izolácii

17.03.2022

Úplná izolácia Ruska asi nebol plánovaný cieľ, ale podarilo sa ho splniť za necelý mesiac. Vyvolaním vojny Putin splnil aj ciele, o ktorých ani nevedel, že sa objavia. Spomeňme aspoň niektoré. 1. Zjednotil Ukrajincov pri obrane vlasti aj pri ich už jednoznačnej proeurópskej orientácii . Ukrajinci sa zomkli a vnucovať im podmienky zo strany Ruska bude veľmi ťažké. Pri [...]

Kim Jo-čong

Juhokórejský prezident by mal sklapnúť, vyhlásila sestra severokórejského vodcu

19.08.2022 10:00

Kim Jo-čong tak reagovala na opakovanú ponuku Jun Sok-jola, že je jeho krajina ochotná Severnej Kórei poskytnúť hospodársku pomoc výmenou za jadrové odzbrojenie.

Monika Jankovská

Proces s Jankovskou odročili, nebola jej včas doručená obžaloba

19.08.2022 09:44

Dôvodom je nedodržanie lehoty na prípravu.

Platan

V malackom parku sa zlomil vyše 100-ročný platan, spadol na budovu vinárne

19.08.2022 09:38

Pri udalosti sa nikto nezranil. Mesto uzavrelo jeden zo vstupov do parku.

zdruzena tkanivova banka UNLP

Košická univerzitná nemocnica kúpila z operačného programu nové prístroje

19.08.2022 09:00

Vďaka moderným technológiám za viac ako 100-tisíc sa zrýchli a skvalitní diagnostika ochorenia COVID-19 u pacientov, ale aj u zamestnancov UNLP.

elemias

každý má právo na svoj názor

Štatistiky blogu

Počet článkov: 88
Celková čítanosť: 257836x
Priemerná čítanosť článkov: 2930x

Autor blogu

Kategórie