Založ si blog

Anglickým fanúšikom, ktorí sa odvážili prísť do Ruska sa futbalové MS páčia

MS ešte neskončili a je predčasné ich hodnotiť, ale už teraz sa dá konštatovať, že príjemne prekvapili. Predovšetkým priniesli ozaj dobrý futbal, aj neočakávané výsledky spojené s vyradením veľkých favoritov. Málokto predpokladal, že Nemci nepostúpia ani zo skupiny a Argentína, Portugalsko a Španielsko sa poberú domov hneď po zápasoch v osemfinále. Odskúšala sa novinka s videorozhodcom a zdá sa, že pomôže odstrániť rôzne krivdy po chybných verdiktoch rozhodcu. Systém VAR zviditeľnil rôznych futbalo – hercov, ktorí sa radi váľajú po trávniku v hrozných bolestiach vždy, keď sa ich súper dotkne. Systém tiež odhalil rôznych utajených zápasníkov. Tí, najmä pri štandartných situáciach, nesledujú loptu, ale snažia sa zápasnickými chvatmi dostať na zem svojich protivníkov, pričom kvôli maskovaniu vždy spadnú na zem aj oni.

Prekvapili tiež plné štadióny a výborná organizácia. Veľké fanzóny a snaha organizátorov postarať sa o každého fanúšika. Domáceho i zahraničného. Mnohých fanúšikov z Európy zaskočilo množstvo divákov z Afriky i Južnej Ameriky. Napr. na zápase Anglicko – Panama bolo v hľadisku odhadom 4 tisíc divákov z Panamy a 3 tisíc z Anglicka. Prečo majú práve Angličania takú nízku podporu v hľadisku ? Nuž veľa fanúšikov podľahlo intenzívnej propagande, ktorá vystríhala každého kto by chcel navštíviť Rusko. Údajne kvôli bezpečnosti. Poukazovalo sa tiež na nevraživosť Rusov. Odvážni fanúšikovia, čo napriek tomu na futbal do strašidelného Ruska vycestovali si však svoj pobyt nemôžu vynachváliť. Dokonca sa vyjadrili, že sa tam cítia bezpečnejšie ako doma v Londýne. Tvrdia, že Rusi sú veľmi priateľskí a pohostinní a odkázali svojim priateľom, že majú čo ľutovať. Našťastie, napriek výzvam vysielaným z Anglicka, sa žiadny štát v Európe k tejto nezmyselnej kampani nepripojil. Dokonca nepridali sa ani USA, ktoré sú veľmi ústretové k svojmu európskemu spojencovi. Svedčí o tom aj skutočnosť, že najviac lístkov na futbalové zápasy zo všetkých štátov v zahraničí sa predalo práve v USA a to napriek tomu, že na MS Američania ani nepostúpili.

Dá sa však predpokladať, že neúspech tejto slaboduchej kampane s mottom NIE – MS v Rusku, prinúti kompetentných manipulátorov v Anglicku konať. Je pravdepodobné, že sa onedlho ( asi hneď po skončení MS ), objaví v Anglicku ďalší zločin, ktorého stopy budú viesť až do Moskvy.

Nový príbeh by mohol vyzerať takto. Na lavičke v niektorom odľahlom londýnskom parku sa nájde spiaci človek. Nemôže sa ani pohnúť, pretože lavička je natretá špeciálnym smradľavým lepidlom. Po zobudení sa muž na nič nepamätá, je dehydratovaný a naštvaný. Vyšetrovanie polície a protichemickej jednotky odhalí nasledujúce skutočnosti. Spiaci muž je tajný agent, na ktorého bol v minulosti už dvakrát spáchaný atentát. V prvom prípade na neho strieľali zo vzduchovky, v druhom ho napadla zúrivá čivava. Agenti cudzej mocnosti teda zaútočili tretikrát. Evidentne chceli, aby sa z lavičky už nepohol a zomrel od smädu. Pritom po analýze lepidla sa jednoznačne potvrdí, že bolo vyrobené v Rusku. Premierka Mayová vyhlási, že na takýto útok, zameraný na demokraciu, je potrebne reagovať veľmi dôrazne. Incident sa prejedná v Snemovni lordov a následne bude opätovne vyhlásené sťahovanie diplomatov.

Tento príbeh je rovnako pravdepodobný ako historka s otráveným dvojitým agentom. Keď sa objavia hrozby z Ruska menej ľudí v Anglicku sa zamýšľa nad nepodareným brexitom. Nakoniec odpútavanie pozornosti od nezvládnutého problému je taktika veľmi stará a dobre známa.

 

Verejnosť sa nemohla rozlúčiť s maestrom Lasicom. Škoda.

25.07.2021

Herec, humorista, textár, spevák, prozaik a moderátor. Zomrel nečakane v nedeľu 18.07.2021 pri svojom vystúpení priamo na javisku. Pochovaný bol v stredu 21.07.2021. Bol už dlhú dobu jeden z najvýznamnejších osobnosti našej kultúry. Je to pre Slovensko veľká strata. Pekne to vystihla vo svojom vyjadrení pani prezidentka. Z každého kondolenčného príspevku ľudí, ktorí ho [...]

Len o očkovaní v zariadeniach sociálnych služieb, ale ani slovo v akom sú zlom stave

20.04.2021

Milan Krajniak si rozmyslel svoju demisiu a podobne ako ostatní odstupujúci ministri sa aj on do svojho ministerského kresla vrátil. Obyčajným poslancom bol len niekoľko dní. Lenže ak by ním ostal, celé divadlo by dopadlo ešte horšie. Šéf ich rodinného hnutia sa už vážne zaoberal jeho náhradou. Pritom mal na výber len niekoľko namaľovaných bábik zo svojej domácnosti, [...]

Vraj pri oslobodzovaní Bratislavy padlo 1200 sovietskych, nemeckých a maďarských vojakov

07.04.2021

Odvysielal to Rádiožurnál včera (06.04.) vo svojom spravodajstve, ktoré začína o 18.00 hod. Informácia o počte padlých je súčasťou správy o položení venca ministrom obrany Naďom pri pamätníku na Námestí Eugena Suchoňa, čím si pripomenul 76. výročie oslobodenia Bratislavy. Na Na webe ministerstva obrany je táto informácia uvedená takto : Počas priamych bojov o [...]

kolobežka, pariž

Muž z parížskeho klenotníctva ukradol šperky za takmer 3 milióny eur

27.07.2021 23:58

Ozbrojený maskovaný muž ušiel na kolobežke.

letectvo, usa

Americký analytik prezradil tajné informácie. Dostal takmer 4 roky väzenia

27.07.2021 23:40

Daniel Hale v 11-stranovom liste opísal hrôzu, ktorú cítil pri sledovaní videí zachytávajúcich útoky na afganských civilistov.

záplavy, nemecko

Povodne v Nemecku budú poisťovne stáť možno až 5,5 miliardy eur

27.07.2021 23:18

Celkovo škody budú zrejme najvyššie od roku 2002.

bielorusko, belsat

Lukašenko zakázal televíziu Belsat a označil ju za extrémistickú

27.07.2021 20:10

„Toto rozhodnutie je, samozrejme, absurdné,“ znie z opozičnej televízie.

elemias

každý má právo na svoj názor

Štatistiky blogu

Počet článkov: 79
Celková čítanosť: 218720x
Priemerná čítanosť článkov: 2769x

Autor blogu

Kategórie