Založ si blog

Anglickým fanúšikom, ktorí sa odvážili prísť do Ruska sa futbalové MS páčia

MS ešte neskončili a je predčasné ich hodnotiť, ale už teraz sa dá konštatovať, že príjemne prekvapili. Predovšetkým priniesli ozaj dobrý futbal, aj neočakávané výsledky spojené s vyradením veľkých favoritov. Málokto predpokladal, že Nemci nepostúpia ani zo skupiny a Argentína, Portugalsko a Španielsko sa poberú domov hneď po zápasoch v osemfinále. Odskúšala sa novinka s videorozhodcom a zdá sa, že pomôže odstrániť rôzne krivdy po chybných verdiktoch rozhodcu. Systém VAR zviditeľnil rôznych futbalo – hercov, ktorí sa radi váľajú po trávniku v hrozných bolestiach vždy, keď sa ich súper dotkne. Systém tiež odhalil rôznych utajených zápasníkov. Tí, najmä pri štandartných situáciach, nesledujú loptu, ale snažia sa zápasnickými chvatmi dostať na zem svojich protivníkov, pričom kvôli maskovaniu vždy spadnú na zem aj oni.

Prekvapili tiež plné štadióny a výborná organizácia. Veľké fanzóny a snaha organizátorov postarať sa o každého fanúšika. Domáceho i zahraničného. Mnohých fanúšikov z Európy zaskočilo množstvo divákov z Afriky i Južnej Ameriky. Napr. na zápase Anglicko – Panama bolo v hľadisku odhadom 4 tisíc divákov z Panamy a 3 tisíc z Anglicka. Prečo majú práve Angličania takú nízku podporu v hľadisku ? Nuž veľa fanúšikov podľahlo intenzívnej propagande, ktorá vystríhala každého kto by chcel navštíviť Rusko. Údajne kvôli bezpečnosti. Poukazovalo sa tiež na nevraživosť Rusov. Odvážni fanúšikovia, čo napriek tomu na futbal do strašidelného Ruska vycestovali si však svoj pobyt nemôžu vynachváliť. Dokonca sa vyjadrili, že sa tam cítia bezpečnejšie ako doma v Londýne. Tvrdia, že Rusi sú veľmi priateľskí a pohostinní a odkázali svojim priateľom, že majú čo ľutovať. Našťastie, napriek výzvam vysielaným z Anglicka, sa žiadny štát v Európe k tejto nezmyselnej kampani nepripojil. Dokonca nepridali sa ani USA, ktoré sú veľmi ústretové k svojmu európskemu spojencovi. Svedčí o tom aj skutočnosť, že najviac lístkov na futbalové zápasy zo všetkých štátov v zahraničí sa predalo práve v USA a to napriek tomu, že na MS Američania ani nepostúpili.

Dá sa však predpokladať, že neúspech tejto slaboduchej kampane s mottom NIE – MS v Rusku, prinúti kompetentných manipulátorov v Anglicku konať. Je pravdepodobné, že sa onedlho ( asi hneď po skončení MS ), objaví v Anglicku ďalší zločin, ktorého stopy budú viesť až do Moskvy.

Nový príbeh by mohol vyzerať takto. Na lavičke v niektorom odľahlom londýnskom parku sa nájde spiaci človek. Nemôže sa ani pohnúť, pretože lavička je natretá špeciálnym smradľavým lepidlom. Po zobudení sa muž na nič nepamätá, je dehydratovaný a naštvaný. Vyšetrovanie polície a protichemickej jednotky odhalí nasledujúce skutočnosti. Spiaci muž je tajný agent, na ktorého bol v minulosti už dvakrát spáchaný atentát. V prvom prípade na neho strieľali zo vzduchovky, v druhom ho napadla zúrivá čivava. Agenti cudzej mocnosti teda zaútočili tretikrát. Evidentne chceli, aby sa z lavičky už nepohol a zomrel od smädu. Pritom po analýze lepidla sa jednoznačne potvrdí, že bolo vyrobené v Rusku. Premierka Mayová vyhlási, že na takýto útok, zameraný na demokraciu, je potrebne reagovať veľmi dôrazne. Incident sa prejedná v Snemovni lordov a následne bude opätovne vyhlásené sťahovanie diplomatov.

Tento príbeh je rovnako pravdepodobný ako historka s otráveným dvojitým agentom. Keď sa objavia hrozby z Ruska menej ľudí v Anglicku sa zamýšľa nad nepodareným brexitom. Nakoniec odpútavanie pozornosti od nezvládnutého problému je taktika veľmi stará a dobre známa.

 

Závany Ficovho zápachu sa šíria po Slovensku

20.05.2023

Blog je inšpirovaný článkom medvedara – Závany Čaputovej nového odoru sa už šíria po Slovensku. Tiež je reakciou na jeho, akože ironický, blog zo 14. mája s názvom – Čaputová, jej správanie sa k mužom a prečo denne napáda Fica. Urazený ruský trol a obdivovateľ Fica sa snažil parodovať môj blog z 13. mája s názvom – Fico, jeho správanie sa k ženám [...]

Fico, jeho správanie k ženám a prečo denne napáda prezidentku

14.05.2023

Správa sa povýšenecky, ženy podceňuje a dáva im to najavo. Žiaľ, takéto hulvátske správanie, ktorým sa predvádzajú aj muži na vysokých funkciách, je na Slovensku dosť bežné. Nielen na vidieku. Aj v mestách. Silný patriarchát, spôsobil, že u mnohých mužov sa zakorenila predstava, akoby slušné správanie k ženám bol prejav slabosti. Dosť tomu napomáhajú takí [...]

Vzdialený septembrový termín predčasných volieb sa môže koalícii vypomstiť

27.01.2023

Septembrový termín predčasných volieb ešte nie je definitívne schválený. Má o ňom rokovať parlament ešte 31. januára. Dočasne poverený premiér Héger tvrdí, že pre neho je nepodstatný. Je však len malá pravdepodobnosť, že by ho koaličná väčšina nepresadila. Aj napriek veľkému odporu opozície a sľubom Borisa Kolára, že jeho poslanci zo Sme rodina budú hlasovať [...]

ódor

Ódor zrejme Remišovú s PVV nepresvedčil. Premiéra vyzvala na výmenu šéfa SIS

02.06.2023 12:28

S novým premiérom sa stretla už aj Veronika Remišová, ktorá ho vyzvala na výmenu vo vedení Slovenskej informačnej služby.

Blinken

Vojna bude trvať roky, intenzita sa oslabí, mieni americký minister

02.06.2023 12:19

Antony Blinken označil za "strategický neúspech" pre Moskvu vojnu, ktorú Putin rozpútal na Ukrajine.

foto roka 2021, Kapitol

Ďalších členov Oath Keepers odsúdili kvôli útoku na Kapitol

02.06.2023 12:17

Skupina bola jednou z viacerých extrémistických organizácií, ktorých členovia sa zapojili do násilností pri schôdzi Kongresu k výsledku prezidentskej voľby roku 2020.

bicykel cesta

Po kolízii s autom previezol opitého cyklistu do nemocnice vrtuľník

02.06.2023 12:13

62-ročný cyklista nafúkal viac ako tri promile.