Založ si blog

Bojkot volieb a cesta do politickej izolácie

Veľké parlamentné divadlo v dvojkolových voľbách kandidátov na sudcov Ústavného súdu prekonalo svojou absurditou aj zámery režiséra. Vážení poslanci tu vystupujú ako trápne marionety. Kde ostala česť týchto dobre platených ľudí ? Žiaľ, je im jedno, že sú len smiešne figúrky, z ktorých si ľudia robia posmech. Nuž, nechajme to na nich. Niektorí sa možno hanbia, niektorí už slovo hanba ani nepoznajú. Zabudli, že by mali hájiť záujmy všetkých obyvateľov, alebo aspoň svojich voličov. Nie, len jedného človeka.

Teatro naštartovali poslanci strany Smer SD, podľa inštrukcií svojho predsedu, ktorý sa rozhodol ešte na sklonku svojej politickej kariéry poriadne zamiešať karty. Poslanci tejto najsilnejšej strany dostali príkaz, aby hlasovali aj nehlasovali. Niektorí preto do volebnej urny hodili prázdne hlasovacie lístky a niektorí voliť vôbec nešli.

Po zbabranom volebnom predstavení poslancov predstúpil pred novinárov samotný predseda parlamentu. Veľmi sa snažil celú komédiu bagatelizovať. Tvrdil, že takúto situáciu Slovensko zažilo už niekoľkokrát a originálne vysvetlil, že na Slovensko nepadlo nebo. Škoda, že predseda nevysvetlil na koho, alebo na ktorý štát, už niekedy nebo spadlo, ani čo sa s dotyčným resp. s celým štátom, vtedy stalo.

Tiež sa vyjadril, že na ÚS nebudú zatvorené dvere, ani nebude zhasnuté. Vraj v nasledujúcich voľbách, do ktorých sa môžu prihlásiť ďalší kandidáti, sa už všetko vyrieši. Podľa neho by sa v nich mala uplatniť tajná voľba. Predseda ešte stihol vyzvať ministra Gála, aby sa k danej situácii nevyjadroval, ale radšej sa zodpovedne staral o svoj rezort ( tu mohol dodať – aspoň tak ako sa o svoje rezorty starajú ministerky, ktoré nominovala SNS, pani Lubyová a pani Matečná ).

K bojkotu volieb sa vyjadril aj premiér a podpredseda strany Smer SD. Nesúhlasil s ním. Vyzeralo to, akoby si on jediný uvedomil, že príkaz na znefunkčnenie Ústavného súdu bol veľkou chybou a stranu Smer SD do budúcnosti veľmi poškodí. Najmä preto, že si otvorila cestu do politickej izolácie. Tieto obavy sú reálne. K jeho odvážnemu kroku, ktorý odznel z ďalekých Košíc, treba dodať, že klub poslancov jeho strany sa už na neho teší. Najstarší, úplne popletený, poslanec, ktorému povedali, že sa bude voliť pápež a že nesmie byť zvolený, už všetkým rozdal pilníky. Majú si nimi nabrúsiť zuby. Osobitne sa na neho chystá spevácky herec, resp. herecký spevák, ktorý už má nacvičenú áriu zloženú samotným Veľkým kormidelníkom.

Ak to koalícia spolu vydrží, budú parlamentné voľby na budúci rok. Môžme si položiť otázku, ktorá strana bude chcieť vstúpiť do koalície so stranou Smer SD ? Asi len SNS, ale to budú musieť sľúbiť jej predsedovi, že bude môcť aspoň raz do mesiaca vycestovať do Ruska, kde bude obyvateľom, niekde v metre, sľubovať, že im už, on osobne, vybavuje zrušenie sankcii zo strany EÚ.

Samotnej strane Smer SD však táto kauza odplaší všetkých ďalších potencionálnych politických spojencov. Je veľmi pravdepodobné, že v roku 2020 sa zopakuje situácia z roku 1998, keď voľby vyhralo HZDS, ale so svojim nulovým koaličným potenciálom nedokázalo zostaviť vládu.

Bojkot volieb nepotešil ani nádejného prezidentského kandidáta, ktorý má sľúbenú podporu strany Smer SD. Nie kvôli tomu, že by sa mal obávať o hlasy ortodoxných, ale preto, že mnohí jeho nestranícki sympatizanti si svoju voľbu rozmyslia. Najmä keď si uvedomia, že v prípade zvolenia bude musieť svojim mecenášom veľa splácať.

Verejnosť sa nemohla rozlúčiť s maestrom Lasicom. Škoda.

25.07.2021

Herec, humorista, textár, spevák, prozaik a moderátor. Zomrel nečakane v nedeľu 18.07.2021 pri svojom vystúpení priamo na javisku. Pochovaný bol v stredu 21.07.2021. Bol už dlhú dobu jeden z najvýznamnejších osobnosti našej kultúry. Je to pre Slovensko veľká strata. Pekne to vystihla vo svojom vyjadrení pani prezidentka. Z každého kondolenčného príspevku ľudí, ktorí ho [...]

Len o očkovaní v zariadeniach sociálnych služieb, ale ani slovo v akom sú zlom stave

20.04.2021

Milan Krajniak si rozmyslel svoju demisiu a podobne ako ostatní odstupujúci ministri sa aj on do svojho ministerského kresla vrátil. Obyčajným poslancom bol len niekoľko dní. Lenže ak by ním ostal, celé divadlo by dopadlo ešte horšie. Šéf ich rodinného hnutia sa už vážne zaoberal jeho náhradou. Pritom mal na výber len niekoľko namaľovaných bábik zo svojej domácnosti, [...]

Vraj pri oslobodzovaní Bratislavy padlo 1200 sovietskych, nemeckých a maďarských vojakov

07.04.2021

Odvysielal to Rádiožurnál včera (06.04.) vo svojom spravodajstve, ktoré začína o 18.00 hod. Informácia o počte padlých je súčasťou správy o položení venca ministrom obrany Naďom pri pamätníku na Námestí Eugena Suchoňa, čím si pripomenul 76. výročie oslobodenia Bratislavy. Na Na webe ministerstva obrany je táto informácia uvedená takto : Počas priamych bojov o [...]

kolobežka, pariž

Muž z parížskeho klenotníctva ukradol šperky za takmer 3 milióny eur

27.07.2021 23:58

Ozbrojený maskovaný muž ušiel na kolobežke.

letectvo, usa

Americký analytik prezradil tajné informácie. Dostal takmer 4 roky väzenia

27.07.2021 23:40

Daniel Hale v 11-stranovom liste opísal hrôzu, ktorú cítil pri sledovaní videí zachytávajúcich útoky na afganských civilistov.

záplavy, nemecko

Povodne v Nemecku budú poisťovne stáť možno až 5,5 miliardy eur

27.07.2021 23:18

Celkovo škody budú zrejme najvyššie od roku 2002.

bielorusko, belsat

Lukašenko zakázal televíziu Belsat a označil ju za extrémistickú

27.07.2021 20:10

„Toto rozhodnutie je, samozrejme, absurdné,“ znie z opozičnej televízie.

elemias

každý má právo na svoj názor

Štatistiky blogu

Počet článkov: 79
Celková čítanosť: 218725x
Priemerná čítanosť článkov: 2769x

Autor blogu

Kategórie