Založ si blog

Verejnosť sa nemohla rozlúčiť s maestrom Lasicom. Škoda.

Herec, humorista, textár, spevák, prozaik a moderátor. Zomrel nečakane v nedeľu 18.07.2021 pri svojom vystúpení priamo na javisku. Pochovaný bol v stredu 21.07.2021.

Bol už dlhú dobu jeden z najvýznamnejších osobnosti našej kultúry. Je to pre Slovensko veľká strata. Pekne to vystihla vo svojom vyjadrení pani prezidentka. Z každého kondolenčného príspevku ľudí, ktorí ho poznali, cítiť veľký smútok. Tiež úctu a rešpekt, ktorý mal zosnulý u svojich priateľov a u množstva svojich fanúšikov. Bol veľmi populárny u všetkých generácii. Mnohé jeho bonmoty a vtipné hlášky už zľudoveli.

Ináč okrem umelcov zo Slovenska i Čiech mu hold a uznanie prejavili aj najznámejší politici. Napr. predseda vlády Heger, predseda parlamentu Kollár i predsedovia strán Sulík, Remišová, či Pellegríni. Nepridali sa len Fico, Matovič a Kotleba, čo je prirodzené. Títo velikáni ducha neznášajú výnimočných ľudí. Len oni sami sa považujú za tých, ktorí sú hodní obdivu.

Po smutnej správe o skone majstra Lasicu, verejnosť očakávala, že bude mať možnosť rozlúčiť sa s ním  počas smútočného obradu v priamom prenose. Na ňom mohli povedať slová rozlúčky aj jeho najbližší priatelia zo Slovenska i Čiech. Skrátka dôstojný smútočný obrad, ktorý by si určite pozrelo množstvo ľudí.

Pozor, nie je tu reč o pohrebe, o priebehu a účastníkoch ktorého, by mali rozhodovať len a len najbližší príbuzní. Ide o to, že samotný pohreb sa mohol konať až po spomínanom dôstojnom smútočnom obrade, na ktorom by sa s maestrom mohla, prostredníctvom TV, rozlúčiť aj široká verejnosť.

Nakoniec, kolegovia z branže pána Lasicu, Stano Dančiak, alebo Marián Labuda takýto rozlúčkový smútočný obrad mali. Prečo podobný postup u majstra Lasicu nebol možný? Vysvetlenie je len jedno. Nepriala si to vdova, pani Magda.

Mimoriadne ambiciózna herečka a politička. Štyridsať rokov žila v jeho tieni. Možno bola presvedčená, že neprávom. Nedávno sa, v ktoromsi časopise, pochválila, že jej nikto nikdy nepovedal, že je Lasicova žena. Vraj sa jej to nemohlo stať. Na Slovensku bola veľmi známa už v čase, keď sa vydávala. Aj podrobne vysvetlila, čo všetko už dokázala, pritom to vie len málo Slovákov.

Pani Magda tak, pri svojom rozhodnutí o expresnom pohrebe, mohla konečne upozorniť média a celú verejnosť na seba, svoje krivdy a málo docenené zásluhy. Neurobila to však vhodným spôsobom.

Údajne nejaká spomienková akcia sa ešte uskutoční. Pripravuje ju Štúdio L+S. Bude sa konať niekedy po prázdninách.

Žiaľ, smútočný rozlúčkový obrad to už nenahradí.

 

V tieni protivládnych protestov sa formuje červenohnedá koalícia

02.08.2021

Bolo to vidno už pri proteste pred parlamentom. Objavili sa tam aj známi opoziční politici, ktorí sa snažia u nespokojných antivaxerov zvýšiť svoju popularitu a získať si potencionálnych voličov. Aj obrázok v novinách, na ktorom sa pred rozzúreným davom radí národný socialista Kotleba so smeráckym marxistom Bláhom, napovedá, že sa spolčujú strany, ktoré ešte [...]

Len o očkovaní v zariadeniach sociálnych služieb, ale ani slovo v akom sú zlom stave

20.04.2021

Milan Krajniak si rozmyslel svoju demisiu a podobne ako ostatní odstupujúci ministri sa aj on do svojho ministerského kresla vrátil. Obyčajným poslancom bol len niekoľko dní. Lenže ak by ním ostal, celé divadlo by dopadlo ešte horšie. Šéf ich rodinného hnutia sa už vážne zaoberal jeho náhradou. Pritom mal na výber len niekoľko namaľovaných bábik zo svojej domácnosti, [...]

Vraj pri oslobodzovaní Bratislavy padlo 1200 sovietskych, nemeckých a maďarských vojakov

07.04.2021

Odvysielal to Rádiožurnál včera (06.04.) vo svojom spravodajstve, ktoré začína o 18.00 hod. Informácia o počte padlých je súčasťou správy o položení venca ministrom obrany Naďom pri pamätníku na Námestí Eugena Suchoňa, čím si pripomenul 76. výročie oslobodenia Bratislavy. Na Na webe ministerstva obrany je táto informácia uvedená takto : Počas priamych bojov o [...]

Karlov most / Praha /

Prahu zvolili za najkrajšie mesto planéty

19.09.2021 21:40

Hodnotenie rebríčka sa zakladá na ankete medzi 27-tisíc ľuďmi na celom svete.

Rusko voľby Štátna duma parlament

Víťazom volieb do ruskej Dumy je Jednotné Rusko

19.09.2021 20:29, aktualizované: 20:33

Vládna strana získala 45,2 percenta hlasov.

Poľsko, Bielorusko, migranti

Na hranici Poľska s Bieloruskom našli v nedeľu tri mŕtve telá

19.09.2021 20:03, aktualizované: 20:43

Podľa poľského úradu existujú indície, že ide s najväčšou pravdepodobnosťou o nelegálnych prisťahovalcov.

Španielsko sopka La Palma erupcia

Na ostrove La Palma vybuchla sopka La Cumbre Vieja

19.09.2021 18:41

Záchranné zložky dostali pokyn, aby boli v prípade potreby pripravené evakuovať asi tisíc ľudí.

elemias

každý má právo na svoj názor

Štatistiky blogu

Počet článkov: 80
Celková čítanosť: 223304x
Priemerná čítanosť článkov: 2791x

Autor blogu

Kategórie