Založ si blog

Verejnosť sa nemohla rozlúčiť s maestrom Lasicom. Škoda.

Herec, humorista, textár, spevák, prozaik a moderátor. Zomrel nečakane v nedeľu 18.07.2021 pri svojom vystúpení priamo na javisku. Pochovaný bol v stredu 21.07.2021.

Bol už dlhú dobu jeden z najvýznamnejších osobnosti našej kultúry. Je to pre Slovensko veľká strata. Pekne to vystihla vo svojom vyjadrení pani prezidentka. Z každého kondolenčného príspevku ľudí, ktorí ho poznali, cítiť veľký smútok. Tiež úctu a rešpekt, ktorý mal zosnulý u svojich priateľov a u množstva svojich fanúšikov. Bol veľmi populárny u všetkých generácii. Mnohé jeho bonmoty a vtipné hlášky už zľudoveli.

Ináč okrem umelcov zo Slovenska i Čiech mu hold a uznanie prejavili aj najznámejší politici. Napr. predseda vlády Heger, predseda parlamentu Kollár i predsedovia strán Sulík, Remišová, či Pellegríni. Nepridali sa len Fico, Matovič a Kotleba, čo je prirodzené. Títo velikáni ducha neznášajú výnimočných ľudí. Len oni sami sa považujú za tých, ktorí sú hodní obdivu.

Po smutnej správe o skone majstra Lasicu, verejnosť očakávala, že bude mať možnosť rozlúčiť sa s ním  počas smútočného obradu v priamom prenose. Na ňom mohli povedať slová rozlúčky aj jeho najbližší priatelia zo Slovenska i Čiech. Skrátka dôstojný smútočný obrad, ktorý by si určite pozrelo množstvo ľudí.

Pozor, nie je tu reč o pohrebe, o priebehu a účastníkoch ktorého, by mali rozhodovať len a len najbližší príbuzní. Ide o to, že samotný pohreb sa mohol konať až po spomínanom dôstojnom smútočnom obrade, na ktorom by sa s maestrom mohla, prostredníctvom TV, rozlúčiť aj široká verejnosť.

Nakoniec, kolegovia z branže pána Lasicu, Stano Dančiak, alebo Marián Labuda takýto rozlúčkový smútočný obrad mali. Prečo podobný postup u majstra Lasicu nebol možný? Vysvetlenie je len jedno. Nepriala si to vdova, pani Magda.

Mimoriadne ambiciózna herečka a politička. Štyridsať rokov žila v jeho tieni. Možno bola presvedčená, že neprávom. Nedávno sa, v ktoromsi časopise, pochválila, že jej nikto nikdy nepovedal, že je Lasicova žena. Vraj sa jej to nemohlo stať. Na Slovensku bola veľmi známa už v čase, keď sa vydávala. Aj podrobne vysvetlila, čo všetko už dokázala, pritom to vie len málo Slovákov.

Pani Magda tak, pri svojom rozhodnutí o expresnom pohrebe, mohla konečne upozorniť média a celú verejnosť na seba, svoje krivdy a málo docenené zásluhy. Neurobila to však vhodným spôsobom.

Údajne nejaká spomienková akcia sa ešte uskutoční. Pripravuje ju Štúdio L+S. Bude sa konať niekedy po prázdninách.

Žiaľ, smútočný rozlúčkový obrad to už nenahradí.

 

Na najbližší míting SMERu vraj prídu všetci politici aj s manželkami

04.05.2022

Ak náhodou manželky nemajú, môžu ich nahradiť nejaké priateľky, alebo družky. Podľa názoru šéfa SMERu paničky konečne pochopia aké významné osobnosti sú ich partneri a tiež sa presvedčia ako odovzdane im široké masy zobú z ruky. Avšak tieto paničky, ako opovržlivo nazýva všetky ženy mocný a múdry stranícky predseda, môžu byť len malé celebrity, rozhodne nie [...]

Putin už môže vojnu ukončiť, Rusko je v úplnej izolácii

17.03.2022

Úplná izolácia Ruska asi nebol plánovaný cieľ, ale podarilo sa ho splniť za necelý mesiac. Vyvolaním vojny Putin splnil aj ciele, o ktorých ani nevedel, že sa objavia. Spomeňme aspoň niektoré. 1. Zjednotil Ukrajincov pri obrane vlasti aj pri ich už jednoznačnej proeurópskej orientácii . Ukrajinci sa zomkli a vnucovať im podmienky zo strany Ruska bude veľmi ťažké. Pri [...]

Fico už ako oficiálny líder opozície formuje predvolebnú koalíciu

03.02.2022

Povedal to jasne na protestnom zhromaždení minulý týždeň v Bratislave. Mal by to byť SMER, Hlas a SNS. Vlastne to ešte v predstihu vytrúbil predrečník Andrej Danko, ktorý bol na zhromaždení len ako hosť. Už v úvode svojho krátkeho prejavu ostro napadol prezidentku. Organizátor mítingu to asi požadoval od každého rečníka, ktorému dovolil vystúpiť, pričom útoky Blahu a [...]

Horúčavy / Teplota / Teplomer /

S horúčavami treba počítať aj v pondelok, na juhu môže byť až 36 stupňov

03.07.2022 20:38

Výstrahy pred horúčavami platia vo všetkých krajoch okrem Žilinského.

Dánsko, sttreľba

Streľba v nákupnom centre v Kodani má viacero obetí, nevylúčili terorizmus

03.07.2022 19:08, aktualizované: 21:11

Nákupné stredisko Fields je v štvrti Amager zhruba medzi centrom mesta a letiskom.

lavína, Francúzsko, vrtuľník, záchranári

V talianskych Alpách sa uvoľnil ľadovec, najmenej šesť ľudí zahynulo

03.07.2022 17:38, aktualizované: 20:53

Zhruba 15 ľudí bolo zasypaných.

Austrália žralok smrteľný útok

Egyptské ministerstvo potvrdilo, že pri útokoch žraloka zahynuli dve ženy

03.07.2022 15:51

Žralok zaútočil na ženy v zátoke južne od Hurghady.

elemias

každý má právo na svoj názor

Štatistiky blogu

Počet článkov: 87
Celková čítanosť: 251393x
Priemerná čítanosť článkov: 2890x

Autor blogu

Kategórie