Založ si blog

Ako Fico zase útočil na prezidentku a ako sa Matovič urazil

Pár viet o dvoch našich známych politikoch, ktorí sa síce bytostne nenávidia, ale majú aj spoločné vlastnosti. Predovšetkým nesmierne túžia po moci, a pretože sa cítia výnimoční vyžadujú od ostatných obdiv. Dve povahové črty charakteristické pre všetkých alfasamcov. Ich treťou spoločnou črtou je narcisistický obdiv k sebe samému. Štvrtou nenávisť ku všetkým, ktorí sa im nechcú podriadiť.  Piatou je pomstychtivosť.

Aj v tomto týždni sa udiali veci, ktoré týchto diktátorsky naladených politikov poriadne vytočili.

Keď Fico na tlačovke referoval o svojom rokovaní s prezidentkou dal si záležať aby vyzeral slušne a kultivovane. Zo začiatku sa mu to aj darilo. Keď  sa dostal k informácii, že strana SMER SD v októbri zorganizuje pouličné protesty už bol plný zloby. Tvrdil, že musia bojovať proti zločinom tejto vlády. Vraj SMER pripravuje revanš.

Smutné, že si osvojil rétoriku revanšistov, t. j. niekdajších sudetonemeckých fašistov odsunutých po vojne zo Sudet do Nemecka. Tí sa neustále vyhrážali Československu hroznou odplatou, čiže revanšom. Je to určité nóvum. Doteraz bola v SMERe populárna skôr boľševická terminológia, ktorú rád používa ich ideológ a známy marxista Blaha. Preferuje plamenné revolučné heslá, v ktorých vždy nejaké masy, alebo ľud, zvrhnú vládu, uchopia moc a sami začnú vládnuť. Zdá sa, že hneď ako sa anonymný ľud ( asi ho reprezentuje len strana SMER ) ujme vlády hneď sa zameria na Ficom avizovaný revanš.

Hrozí, že keď na Slovensku skončí táto amatérska a rozhádaná vláda, ktorá sa zaoberá len sama sebou, môže sa dostať naspäť k moci SMER a nastoliť vládu odplaty, čiže pomsty. Veľmi zlá perspektíva. Pomohlo by ak by sa našlo nejaké iné riešenie. Bez OĽANO, aj bez SMERu.

K pouličným protestom.

Je pravdepodobné, že pripravované pouličné protesty už budú lepšie organizované ako tie z 1.9.2021 pred Ústavným súdom v Košiciach. Možno sa všetci organizátori stretnú na jednej tribúne. Ruka v ruke Fico s Uhríkom, Blaha s Mazurekom. Nakoniec ani Kotleba by nemal stáť niekde bokom. Tiež je spojencom tejto partie. Jeho vytučení chlapíci v zelených tričkách sú vždy oživením takýchto akcií.

Fico nie je spokojný s prezidentkou. Informoval ju, že zase pripravuje akési petičné akcie s otázkami, ktoré by mali byť v najbližšom referende. Varoval ju nech sa neopováži preverovať zákonnosť týchto akcií na Ústavnom súde. Tiež ju upozornil, že nie je nadstranícka. Škoda, že hneď nespomenul aj vzorového nadstraníckeho prezidenta pána Gašparoviča. Ten sa raz preriekol, že on sám sa cíti ako člen strany SMER. Nečudo, že Fico s nostalgiou spomína na spoluprácu s týmto prezidentom. Stačilo mu povedať, alebo napísať, kde má ísť a čo má robiť. Všetko splnil do bodky. Dokonca už ako exprezident sa ukázal na tribúne v Košiciach na protestnom mítingu organizovanom stranou SMER a ako prvý sa prihovoril k jeho účastníkom.

Nedávno Fico nazval prezidentku Vaša excelencia pezinská skládka. Posadnutý hnevom si však neuvedomil, že keď niekoho ( v tomto prípade prvého ústavného činiteľa ) verejne tituluje takýmto krčmovým spôsobom veľa tým prezrádza o sebe.

Na druhej strane by Fico ako skúsený politik mohol vedieť, že primitívna a povýšenecká forma komunikácie sa jeho fanatickým stúpencom páči, ale v jeho strane sú aj ľudia, ktorým sa arogancia svojho predsedu nepozdáva. Zväčša sa však už presunuli do druhého košiara sociálnej demokracie k umiernenému Pellegrínimu.

A prečo sa Matovič pohneval a urazil.

Matovič sa nevie zmieriť s tým, že on ako jednoznačný víťaz volieb a zostavovateľ vlády je teraz len akýmsi ministrom, ktorý nezaujíma nikoho. Jeho spoločenská prestíž tak upadla, že ho nepozývajú ani na akcie, na ktorých by ( podľa neho ) jednoznačne mal byť. Dokonca ho prezidentka nepozvala do prezidentského paláca, keď sa rozhodla diskutovať s vybranými politikmi z koalície aj opozície.

Je to normálne? Opýtal sa sám seba Igor Matovič.

Prezidentka si jednoducho pozvala zo strany OĽANO len premiéra, pričom ešte nedávno neznámy Héger je premiérom len preto, že mu to on dovolil. Dokonca si pozvala aj multiotecka Kollára, čo sa neustále venuje len rodine a založil si už desať domácností. Kde sa hrabú Arabi s ich štyrmi ženami. Prezidentka si mohla zavolať aj všetky jeho konkubíny a poslať pre nich autobus.

Z opozície si pozvala predsedu strany SMER, mafiána Fica. Niečo neuveriteľné. Jej nevadí, že grobian Fico ju v jednom kuse uráža? Fica ide presviedčať, aby nešíril nenávisť? Totálna naivita. Skôr naučí tigra kikiríkať. Veď, celá Ficova politika je postavená na konfrontácii a šírení nenávisti.

Nestačilo jej to. Pozvala si aj bývalého korunného princa SMERu, chytráka Pellegríniho, ktorý sa teraz tvári, že so SMERom a jeho pochybným 12 ročným bašovaním nemá nič spoločné. Vo voľbách ešte celá jeho partička vystupovala ako pevná súčasť SMERu. Až keď sa dostali ako tvrdí smeráci do parlamentu zistili, že v tejto strane riadenej despotom byť nemôžu a založili si vlastnú. Keby si stranu založili pred voľbami tak sa do parlamentu ich strana nedostane a tým pádom ani nikto z nich.

Uzavrel hodnotenie politikov pozvaných do prezidentského paláca Igor Matovič a zalomcoval ním hnev.

Prezidentka si k sebe pozve druhotriednych politikov, pričom ja Igor Matovič, predseda najsilnejšej politickej strany v parlamente, ostanem trčať kdesi za dverami. Zabudnutý a ponížený.

Kde je tu spravodlivosť? Však, ja si to budem pamätať a raz im to spočítam. Všetkým.

Závany Ficovho zápachu sa šíria po Slovensku

20.05.2023

Blog je inšpirovaný článkom medvedara – Závany Čaputovej nového odoru sa už šíria po Slovensku. Tiež je reakciou na jeho, akože ironický, blog zo 14. mája s názvom – Čaputová, jej správanie sa k mužom a prečo denne napáda Fica. Urazený ruský trol a obdivovateľ Fica sa snažil parodovať môj blog z 13. mája s názvom – Fico, jeho správanie sa k ženám [...]

Fico, jeho správanie k ženám a prečo denne napáda prezidentku

14.05.2023

Správa sa povýšenecky, ženy podceňuje a dáva im to najavo. Žiaľ, takéto hulvátske správanie, ktorým sa predvádzajú aj muži na vysokých funkciách, je na Slovensku dosť bežné. Nielen na vidieku. Aj v mestách. Silný patriarchát, spôsobil, že u mnohých mužov sa zakorenila predstava, akoby slušné správanie k ženám bol prejav slabosti. Dosť tomu napomáhajú takí [...]

Vzdialený septembrový termín predčasných volieb sa môže koalícii vypomstiť

27.01.2023

Septembrový termín predčasných volieb ešte nie je definitívne schválený. Má o ňom rokovať parlament ešte 31. januára. Dočasne poverený premiér Héger tvrdí, že pre neho je nepodstatný. Je však len malá pravdepodobnosť, že by ho koaličná väčšina nepresadila. Aj napriek veľkému odporu opozície a sľubom Borisa Kolára, že jeho poslanci zo Sme rodina budú hlasovať [...]

ódor

Ódor zrejme Remišovú s PVV nepresvedčil. Premiéra vyzvala na výmenu šéfa SIS

02.06.2023 12:28

S novým premiérom sa stretla už aj Veronika Remišová, ktorá ho vyzvala na výmenu vo vedení Slovenskej informačnej služby.

Blinken

Vojna bude trvať roky, intenzita sa oslabí, mieni americký minister

02.06.2023 12:19

Antony Blinken označil za "strategický neúspech" pre Moskvu vojnu, ktorú Putin rozpútal na Ukrajine.

foto roka 2021, Kapitol

Ďalších členov Oath Keepers odsúdili kvôli útoku na Kapitol

02.06.2023 12:17

Skupina bola jednou z viacerých extrémistických organizácií, ktorých členovia sa zapojili do násilností pri schôdzi Kongresu k výsledku prezidentskej voľby roku 2020.

bicykel cesta

Po kolízii s autom previezol opitého cyklistu do nemocnice vrtuľník

02.06.2023 12:13

62-ročný cyklista nafúkal viac ako tri promile.