Založ si blog

Nový tréner našej reprezentácie bol doteraz len asistent

Po  dvoch mesiacoch čakania nám prezident SFZ slávnostne oznámil, že novým reprezentačným trénerom bude Fracesco Calzona.

Naše vedenie sa rozhodlo dať šancu trénerovi, ktorý doteraz hlavným trénerom nikdy nebol. Vždy robil len asistenta. Je zrejme, že vedenie nášho zväzu, na čele s prezidentom Kováčikom, dáva pri výbere reprezentačného trénera vždy prednosť málo známym asistentom hlavných trénerov. Vychádza asi z predpokladu, že ak je dotyčný asistent šikovný môže sa na poste reprezentačného trénera postupne viacerým veciam priučiť. Nakoniec môže dosiahnuť aj udivujúce, alebo dokonca zázračné výsledky. U trénera Tarkoviča to však nevyšlo. On tiež, predtým než sa stal reprezentačným trénerom, nikdy v žiadnom klube hlavným trénerom nebol. Mal teda rovnakú bombastickú kariéru ako čerstvo menovaný taliansky tréner.

Nový tréner svoje menovanie berie veľmi vážne a donesie si so sebou dvoch talianskych asistentov. Ironicky by sa dalo konštatovať, že ak by pán Francesco Calzona zlyhal mohol by prezident Kováčik za ďalšieho trénera reprezentácie vybrať jedného z týchto jeho asistentov. Zásada, keď nový tréner tak jedine so skúsenosťami asistenta, by bola dodržaná.

Keď sa hľadal nový tréner viacerí futbaloví experti odporúčali Ivana Hašeka. Je to bývalý mnohonásobný reprezentant ČR aj úspešný tréner. Trénoval Spartu Praha aj reprezentáciu ČR. Počas svojej bohatej trénerskej kariéry bol trénerom viacerých klubov. V tom čase bol Hašek bez angažmánu a vyjadril sa, že ak by dostal ponuku od SFZ rád ju príjme. Nuž, nedostal ju. Možno zavážilo, že doterajších kluboch robil hlavného trénera a nie asistenta.

Je však pravda, že žiadne chmúrne predpovede tu nepomôžu. Nový tréner sa musí chopiť svojej funkcie a jeho schopnosti bude možné posudzovať po troch, či štyroch zápasoch, ktoré reprezentácia odohrá.

Keď sa však ukáže, že ani tento výber nebol dobrý a tréner bude vedením SFZ odvolaný, potom by vedenie ( t. j. 15 členný výkonný výbor ) malo urobiť ešte jeden krok. Odvolať aj terajšieho prezidenta SFZ pána Kováčika. Nielen preto, že mal rozhodujúce slovo pri výbere reprezentačných trénerov. Vo funkcii je už dlho a jeho chybných rozhodnutí už bolo viac ako dosť.

Takýto krok však terajší výkonný výbor neurobí. Je totiž v područí pána prezidenta. Doteraz vždy jeho návrhy schválil jednomyseľne. Napr. jednomyseľne potvrdil návrh na ďalšiu pôsobenie v trénerskej funkcii ( dvojročná zmluva ) pre pána Tarkoviča. Napriek tomu, že hlavný cieľ, ktorý dostal nesplnil. Rovnako jednomyseľne potvrdil návrh na okamžité odvolanie trénera Tarkoviča po prehre s Kazachstanom. Veľmi to pripomína staré časy.

Treba sa zamyslieť ako je možné, že 15 členný výkonný výbor splnomocní prezidenta, aby sám, podľa vlastného uváženia, vybral reprezentačného trénera. Podľa zásady. Ty vyber koho chceš, my už dopredu zo všetkým súhlasíme. Potom je namieste otázka. Načo je SFZ takýto výkonný výbor?

Ak teda ani tento výber zahraničného trénera nebude úspešný zostáva ešte jedno riešenie. Je ním vyvodenie osobnej zodpovednosti samotným pánom prezidentom.

Nový prezident by mal zriadiť max. 5 člennú odbornú komisiu zloženú z odborníkov, ktorá by mala rozhodujúce slovo hlavne v takých otázkach ako je výber reprezentačného trénera.

 

Matovič a Sulík by mohli naraz odísť na dlhodobú odbornú stáž

20.07.2022

Skoro všetky scénare o tom ako bude vláda vyzerať od septembra, už boli podrobne analyzované. Politikmi, politológmi, ba i samotnými analytikmi. Na jeden scénar, ten najjednoduchší, však zabudli. Je to odborná dlhodobá stáž v zahraničí. Pozor, podobnú stáž by bolo možné zorganizovať aj na Slovensku, lenže zahraničné prostredie tú zohráva dôležitú úlohu. Stáže by [...]

Na najbližší míting SMERu vraj prídu všetci politici aj s manželkami

04.05.2022

Ak náhodou manželky nemajú, môžu ich nahradiť nejaké priateľky, alebo družky. Podľa názoru šéfa SMERu paničky konečne pochopia aké významné osobnosti sú ich partneri a tiež sa presvedčia ako odovzdane im široké masy zobú z ruky. Avšak tieto paničky, ako opovržlivo nazýva všetky ženy mocný a múdry stranícky predseda, môžu byť len malé celebrity, rozhodne nie [...]

Putin už môže vojnu ukončiť, Rusko je v úplnej izolácii

17.03.2022

Úplná izolácia Ruska asi nebol plánovaný cieľ, ale podarilo sa ho splniť za necelý mesiac. Vyvolaním vojny Putin splnil aj ciele, o ktorých ani nevedel, že sa objavia. Spomeňme aspoň niektoré. 1. Zjednotil Ukrajincov pri obrane vlasti aj pri ich už jednoznačnej proeurópskej orientácii . Ukrajinci sa zomkli a vnucovať im podmienky zo strany Ruska bude veľmi ťažké. Pri [...]

Haiti, cholera

WHO upozorňuje na možný nárast počtu obetí cholery na Haiti v dôsledku kríz

04.10.2022 15:57

Posledný pozitívny prípad - až do uplynulej nedele - v krajine zaznamenali v roku 2019.

Rusko, prehliadka

Putin vyslal smerom k Ukrajine nukleárny vlak, v pohybe je aj ponorka Belgorod

04.10.2022 15:50

Ruský prezident Putin plánuje pri hraniciach s Ukrajinou test jadrových zbraní.

Zuzana Čaputová / Ján Horecký /

Prezidentka Čaputová vymenovala nového ministra školstva Jána Horeckého

04.10.2022 15:38

Na nového ministra školstva sa čakalo najdlhšie. Medzi kritikmi bola aj prezidentka, Borisa Kollára voľba zrejme potešila.

Eduard Heger / Michal Šipoš / OĽaNO /

Heger: V klube OĽaNO nie sú ovce, poslanci majú názor a funguje zdravá diskusia

04.10.2022 15:30

Premiér a podpredseda OĽaNO to povedal v reakcii na to, že deviati poslanci klubu sa nezúčastnili na hlasovaní o vyslovení nedôvery lídrovi "obyčajných" Igorovi Matovičovi.

elemias

každý má právo na svoj názor

Štatistiky blogu

Počet článkov: 89
Celková čítanosť: 261074x
Priemerná čítanosť článkov: 2933x

Autor blogu

Kategórie