Založ si blog

Fico, jeho správanie k ženám a prečo denne napáda prezidentku

Správa sa povýšenecky, ženy podceňuje a dáva im to najavo. Žiaľ, takéto hulvátske správanie, ktorým sa predvádzajú aj muži na vysokých funkciách, je na Slovensku dosť bežné. Nielen na vidieku. Aj v mestách. Silný patriarchát, spôsobil, že u mnohých mužov sa zakorenila predstava, akoby slušné správanie k ženám bol prejav slabosti. Dosť tomu napomáhajú takí lídri ako je predseda najsilnejšej politickej strany Fico.

Chlapi v dôchodcovskom veku ho obdivujú. Je tvrdý a rázny. Nedovolí nikomu, aby ho ovplyvňoval. Nikdy nebral do úvahy kotkodákanie nejakých sliepok. Preto je dosť prekvapujúce, koľko žien na Slovensku ho obdivuje. Netýka sa to len babičiek, ktoré na MDŽ od neho dostanú kvietok. Vzťahuje sa to aj na upravené a vzdelané dámy, ktoré sa zaujímajú o politiku a majú o sebe vysokú mienku. Čím tieto dámy tak očaril? Je síce známy, úspešný a bohatý, ale chová sa grobiánsky. Mnohým ženám to, ale nevadí. Práve tie navonok môžu pôsobiť sebavedome, lenže v skutočnosti sú zakomplexované a nemajú dosť sebaúcty.

Jeho prívrženci veľmi nerozmýšľajú o čom hovorí. Jednoducho mu veria každé slovo. Keď povedal, že na Ukrajine sa skrývajú nacisti spoločne s banderovcami a Putin ich odtiaľ musí vyhnať, uverili mu. Aj to, že ruská agresia je spravodlivá. Museli zaútočiť, lebo ináč by vraj zaútočili Ukrajinci. Možno je Fico sám zaskočený na aké hlúposti mu ľudia naletia. Veľa toho natáral už ideológ Blaha, ktorý sám seba považuje za marxistu a iluzionistu. Asi preto, že dokáže manipulovať s veľkým davom sfanatizovaných straníckych prívržencov. Títo potom na jeho pokyn kričia akékoľvek sprostosti a vulgarizmy, ktoré im predspieva.

Obľúbené bludy, ktoré šíria obidvaja prokremeľskí lídri sa týkajú Ameriky. Žiaľ, veľa starších ľudí uverilo, že Slovensko riadi Biden a Šoroš. Znamená to, že všetko zlé, čo sa na Slovensku stane zapríčinili oni. Vraj spomenutí starčekovia riadia nielen Ameriku, ale po večeroch, keď majú trochu voľného času, aj celé Slovensko. Preto smerácki lídri hlásajú, že by sme sa mali zbaviť amerických okov, ktoré nám zákerní starci nasadili a prikloniť sa k demokratickému Rusku.

Zaujímavé, že tieto hlboké myšlienky nešíri len Fico a Blaha, ale aj zabudnutý kapitán Danko. Ten sa preslávil nielen bozkávaním výložiek, ale aj svojím kaskadérskym výkonom na vojenskej prehliadke v Moskve. Vtedy sa dokázal tak predkloniť, že si podal ruku s malým Putinom, napriek tomu, že ten stál na tribúne v prvom rade a náš kapitán až v piatom.

Prečo Fico denne napáda Čaputovú?

A prekvapujúco si už skoro ani nevšíma Matoviča, Hégera, Sulíka, či Kollára. Dokonca dosť málo aj svojho bývalého komorníka, keďže ten sa vyjadril, že s ním v jednej vláde sedieť nebude. Možno mu tým Pelle naznačil, že po vytvorení koalície Hlas a SMER môže počítať len s miestom šéfa parlamentu, pretože premiérom bude on. Ficovi by vyhovovalo aj takéto riešenie. V podstate by po tandeme veľký Igor – malý Edo vznikol tandem veľký Robo – malý Peťo.

Teraz však SMER potrebuje vyriešiť jeden vážny problém týkajúci sa prezidentských volieb.

Fico veľmi potrebuje obsadiť svojím človekom funkciu prezidenta. Aké pohodlné to bolo, keď bol prezidentom kamarát Ivan, ktorý sa sám vyjadril, že sa vždy cítil ako ozajstný člen strany SMER. Vlastne sa tak cíti stále, pretože sa doteraz zúčastňuje ich straníckych mítingov. Ivanovi veru nebolo potrebné hovoriť, čo má robiť. Stačilo mu to len naznačiť, alebo nakresliť.

Prečo je funkcia prezidenta pre SMER taká dôležitá? Z jednoduchého dôvodu, môže udeľovať amnestie. V najbližšom období bude pre stranu SMER žiadúce, aby amnestií bolo udelených, čo najviac.

Ficovi je jasné, že ak bude Čaputová kandidovať, ľudia ju zvolia. Dobre vie, že on má síce vo svojej strane fanatických prívržencov, ale vie aj to, že veľká časť obyvateľstva ho neznáša. Akýkoľvek ním podporovaný kandidát by voľby s Čaputovou prehral. Rovnako ako v r. 2019. Pritom Fico už podobnú hanebnú prehru  zažil aj na vlastnej koži. V prezidentských voľbách ho porazil neznámy podnikateľ. Porážka to bola zdrvujúca. Dovtedy sa nazdával, že je u obyvateľstva obľúbený a prechodne to nabúralo aj jeho sebavedomie. Nie však, jeho velikášske správanie.

Teraz mu ostala len jedna možnosť. Neustále útočiť na Čaputovú s akýmikoľvek konšpiráciami a vymyslenými argumentami. Konšpirátori majú skúsenosť, že silný účinok na jednoduchých ľudí má vyslovenie podozrenia, že hlava štátu háji záujmy nejakej cudzej mocnosti. Možno, ak by mala nejaké maďarské, alebo nemecké korene cudzou mocnosťou by bola príslušná krajina. Avšak najnebezpečnejšou zlou cudzou mocnosťou je vždy Amerika. Pritom šíriť podozrenie, že hlava štátu preberá inštrukcie z Ameriky, ktoré jej údajne diktuje akýsi 92 ročný starček-záškodník, je dosť naivné až smiešne. Lenže, ak sa aj hlúposť omieľa dennodenne, veľa ľudí jej uverí. Najmä ak sa im pripomenie, že dotyčný nepriateľ Slovenska je bohatý Američan, ktorý má dokonca aj maďarsko-židovský pôvod.

Ak by Čaputová hájila záujmy Ruska, to by smerácki lídri ešte dokázali ospravedlniť. Lenže kto už môže hájiť záujmy nenávidenej Ameriky?  Ameriky, ktorá pred rokom rozpútala vojnu na Ukrajine, kde už zahynulo toľko ruských vojakov. Hnev prívržencov SMERu je veľký. Sami sa považujú za mierotvorcov. Vysvetľujú, že keď sa Ukrajina vzdá, konečne zavládne mier. Hnevajú sa na Ameriku, Ukrajinu a najviac na Čaputovú.

Fico a Blaha si mädlia ruky. Rozpracovali to dobre. Cieľom je znechutiť Čaputovej prezidentský úrad natoľko, že už v nasledujúcich voľbách kandidovať nebude. Pre Fica a SMER by to bola veľká výhra. Do tejto akcie investovala jeho strana veľké peniaze a zapojili do nej množstvo platených trolov.

Zostáva dúfať, že prezidentka v najbližších voľbách kandidovať bude, a že prezidentské voľby aj vyhrá.

 

 

 

Závany Ficovho zápachu sa šíria po Slovensku

20.05.2023

Blog je inšpirovaný článkom medvedara – Závany Čaputovej nového odoru sa už šíria po Slovensku. Tiež je reakciou na jeho, akože ironický, blog zo 14. mája s názvom – Čaputová, jej správanie sa k mužom a prečo denne napáda Fica. Urazený ruský trol a obdivovateľ Fica sa snažil parodovať môj blog z 13. mája s názvom – Fico, jeho správanie sa k ženám [...]

Vzdialený septembrový termín predčasných volieb sa môže koalícii vypomstiť

27.01.2023

Septembrový termín predčasných volieb ešte nie je definitívne schválený. Má o ňom rokovať parlament ešte 31. januára. Dočasne poverený premiér Héger tvrdí, že pre neho je nepodstatný. Je však len malá pravdepodobnosť, že by ho koaličná väčšina nepresadila. Aj napriek veľkému odporu opozície a sľubom Borisa Kolára, že jeho poslanci zo Sme rodina budú hlasovať [...]

Koniec pouličných bankomatov na Slovensku

10.01.2023

Názov trochu pripomína známu českú filmovú komédiu, ale jedná sa o článok s celkom vážnou témou. Mohla by podnietiť banky, aby urobili niečo pre väčšiu spokojnosť svojich klientov. Hotovosť sa v platobnom styku používa stále menej. V obchodoch už väčšia časť obyvateľstva platí platobnou kartou, alebo mobilom. Platiť hotovosťou je zbytočne komplikované pre [...]

Ukrajina Rusko Vojna Invázia UARUS

Pekarová Adamová vidí Ukrajinu v NATO: Zakladajúci akt s Ruskom treba zrušiť

02.06.2023 14:14

Musíme sa zdržať návratu k bežným vzťahom, pretože ruská hrozba v blízkej budúcnosti ťažko úplne zmizne, dodala predsedníčka českej Poslaneckej snemovne.

dalnice D1

Diaľnicu D2 z Česka do Malaciek uzavreli

02.06.2023 13:59

K uzavretiu došlo z dôvodu odstraňovania následkov škodovej udalosti na desiatom kilometri diaľnice.

lekáreň, liek, lieky

ŠÚKL: Zo Slovenska sa nelegálne vyviezli lieky za viac ako 4 milióny eur

02.06.2023 13:20

Vývoz prebiehal v čase obmedzenej dostupnosti liekov v 17 lekárňach v Bratislavskom, Nitrianskom, Banskobystrickom, Prešovskom a Košickom kraji.

Pakistan

V Pakistane uniesli známeho ľudskoprávneho aktivistu Násira

02.06.2023 13:04

Aktivistu s manželkou zastavila počas jazdy autom biela dodávka a sedan, z ktorých malo vybehnúť najmenej 15 ozbrojených mužov.