Založ si blog

Ďalší spoločný míting SMERu a SZPB bude asi až 24. 02. 2024

V deň výročia SNP si strana SMER zorganizovala vo Zvolene predvolebný míting, ktorý bol spojený s oslavami. Pozvali aj členov SZPB. Táto organizácia v poslednom období, najmä po zvolení nového vedenia, zaznamenala veľký príval nových protifašistických bojovníkov. Prekvapujúco, sú to najmä členovia strany Hnutie republika. Tí ešte nedávno oslavovali hlavne 14. marec, čo bol deň vzniku Slovenského štátu. Dnes sa však už zorientovali a zistili, ktorý sviatok je potrebné oslavovať hlasno navonok, a ktorý len potichu, doma.

Na mítingu na tento prerod, a vznik nových moderných antifašistov, upozornil známy podpredseda tohto hnutia. Bol oblečený v uniforme s červeným baretom, na hrudi so zakúpenými vyznamenaniami. Zastupoval tu neohrozených bojovníkov terajšieho rozvráteného spolku SZPB.

Na úvod mítingu rečnil predseda Fico. Kritizoval vládu, prezidentku, parlament, migrantov, USA, EÚ, NATO, Ukrajinu aj Slovensko. Všetko, okrem strany SMER a Ruska. Účastníci mítingu boli sklamaní. Čakali aj nejaké vtipy. Šepkali si. Mohol povedať aspoň ten o Čaputovej, alebo o Matovičovi, alebo ten o bačovi a partizánoch. Predseda však nepovedal žiadny.

Na scénu vybehol aj stendapista známy pod pseudonymom Blboš. Najprv zízal do prvej rady na nápadne oblečeného protifašistického bojovníka a potom prítomným oznámil, že vtedy k nám neprišla červená čiapočka, ale červená armáda, a že vtedy nás okupovali Nemci a teraz nás okupujú Američania. Účastníci síce nerozumeli, ale zatlieskali a tešili sa, že na americkú prezidentku budú kričať nejaké vulgarizmy. Stendapista však dostal pokyn, aby zbytočne nedráždil.

V podstate sa už neudialo nič, čo by stálo za zmienku. Účastníci mítingu dostali guláš a inštrukcie koho majú voliť. Len niektorí popletení protifašistickí bojovníci nechápali, prečo sa SNP oslavuje naraz vo Zvolene aj v Banskej Bystrici. Argumentovali, že ich kolegovia z inej oblastnej organizácie oslavujú v Banskej Bystrici, a že sa tam mali stretnúť všetci. Šéf oblastnej organizácie, a asi aj vedúci ich zájazdu, mal na tieto poznámky jasnú odpoveď. Naša organizácia SZPB musí mať zastúpenie na všetkých oslavách SNP. Bez ohľadu na to, ktorá politická strana ich organizuje, alebo v akom meste sa budú konať. Hneď, uviedol aj príklad. Na budúci rok možno bude organizovať oslavy SNP nielen strana SMER vo Zvolene, ale aj strana Republika a možno to bude až niekde v Ružomberku. Ak nás pozvú, pôjdeme aj tam.

Pri nastupovaní do autobusu sa najsmelší protifašistický bojovník opýtal vedúceho kedy pôjdu na najbližší míting. Dostal odpoveď, že to bude asi až 24. februára. Protifašistickému bojovníkovi ten dátum nič nehovoril, ale uvedomil si, že sa už veľa vypytuje a radšej nastúpil.

Korčok výborný prezident, Pellegrini výborný predseda parlamentu a strany Hlas

04.04.2024

Krátky blog o výborných politikoch aj o šťastných zajtrajškoch. Ak by bol titulok pravdivý, pre obyvateľstvo Slovenska, by z toho vyplynulo veľa výhod. Spomeniem aspoň niekoľko. Nebude potrebné menovať nového predsedu parlamentu, ani nového predsedu strany Hlas. Predseda SNS A. Danko si prestane nárokovať post predsedu parlamentu. Na čele strany Hlas ostane jej zakladateľ a [...]

Slovensko nepotrebuje, aby Fico ovládol aj prezidentský úrad

02.04.2024

Pre žiadnu krajinu nie je dobré ak sa všetka politická moc skoncentruje v rukách jedného človeka. Zo štátov EÚ sa to doteraz podarilo len Orbánovi v Maďarsku. Môže sa to však podariť aj Ficovi na Slovensku. Keď v roku 2018 Fico odstúpil z funkcie premiéra bolo jasné, že jeho strana nasledujúce parlamentné voľby nevyhrá. Sústredila sa však na najbližšie voľby [...]

Dajte mieru šancu, čiže Give Peace A Chance-vypočujme si to všetci

24.02.2024

Dnes, 24.02.2024, by táto Lennonova skladba mala byť aspoň raz odvysielaná každou rozhlasovou stanicou na Slovensku. Slováci by tak dali najavo, že chcú, aby tá hrozná vojna na Ukrajine konečne skončila. Skladbu zložil John Lennon ešte v roku 1969 ako protest song proti vtedajšej vojne vo Vietname. Odvtedy ju spievajú pacifisti na celom svete, keď protestujú proti nejakej vojne. [...]

uss harder

Unikátny objav. Našli slávnu americkú ponorku USS Harder, je takmer nepoškodená

25.05.2024 21:54

Na palube bolo 79 námorníkov vrátane veliteľa Samuela Deeleyho, ktorý bol známy aj pod prezývkou "vrah torpédoborcov".

maldivy Nekton Mission 2022

Zodpovedné sú za 0,003 % emisií, doplácajú na bohatých. Pre stúpajúcu hladinu morí volajú Maldivy o pomoc

25.05.2024 21:17

Tamojšia vláda upozornila, že toto nízko položené súostrovie Indického oceánu je vylúčené z najštedrejších podporných opatrení.

india, požiar

Požiar zábavného centra v Indii pripravil o život 24 ľudí, zomrelo aj mnoho detí

25.05.2024 18:22, aktualizované: 20:39

Polícia zadržala majiteľa a manažéra centra. Príčina požiaru zatiaľ nie je známa.

UN Sudan

Prokurátor, ktorý chce dostať izraelského premiéra za mreže, obhajoval zločinca, čo podporoval odsekávanie končatín

25.05.2024 18:00

Karim Khan, ktorý by rád videl Benjamina Netanjahua vo väzení, pôsobil ako advokát libérijského prezidenta prezývaného mäsiar z Monrovie.