Založ si blog

Ďalší spoločný míting SMERu a SZPB bude asi až 24. 02. 2024

V deň výročia SNP si strana SMER zorganizovala vo Zvolene predvolebný míting, ktorý bol spojený s oslavami. Pozvali aj členov SZPB. Táto organizácia v poslednom období, najmä po zvolení nového vedenia, zaznamenala veľký príval nových protifašistických bojovníkov. Prekvapujúco, sú to najmä členovia strany Hnutie republika. Tí ešte nedávno oslavovali hlavne 14. marec, čo bol deň vzniku Slovenského štátu. Dnes sa však už zorientovali a zistili, ktorý sviatok je potrebné oslavovať hlasno navonok, a ktorý len potichu, doma.

Na mítingu na tento prerod, a vznik nových moderných antifašistov, upozornil známy podpredseda tohto hnutia. Bol oblečený v uniforme s červeným baretom, na hrudi so zakúpenými vyznamenaniami. Zastupoval tu neohrozených bojovníkov terajšieho rozvráteného spolku SZPB.

Na úvod mítingu rečnil predseda Fico. Kritizoval vládu, prezidentku, parlament, migrantov, USA, EÚ, NATO, Ukrajinu aj Slovensko. Všetko, okrem strany SMER a Ruska. Účastníci mítingu boli sklamaní. Čakali aj nejaké vtipy. Šepkali si. Mohol povedať aspoň ten o Čaputovej, alebo o Matovičovi, alebo ten o bačovi a partizánoch. Predseda však nepovedal žiadny.

Na scénu vybehol aj stendapista známy pod pseudonymom Blboš. Najprv zízal do prvej rady na nápadne oblečeného protifašistického bojovníka a potom prítomným oznámil, že vtedy k nám neprišla červená čiapočka, ale červená armáda, a že vtedy nás okupovali Nemci a teraz nás okupujú Američania. Účastníci síce nerozumeli, ale zatlieskali a tešili sa, že na americkú prezidentku budú kričať nejaké vulgarizmy. Stendapista však dostal pokyn, aby zbytočne nedráždil.

V podstate sa už neudialo nič, čo by stálo za zmienku. Účastníci mítingu dostali guláš a inštrukcie koho majú voliť. Len niektorí popletení protifašistickí bojovníci nechápali, prečo sa SNP oslavuje naraz vo Zvolene aj v Banskej Bystrici. Argumentovali, že ich kolegovia z inej oblastnej organizácie oslavujú v Banskej Bystrici, a že sa tam mali stretnúť všetci. Šéf oblastnej organizácie, a asi aj vedúci ich zájazdu, mal na tieto poznámky jasnú odpoveď. Naša organizácia SZPB musí mať zastúpenie na všetkých oslavách SNP. Bez ohľadu na to, ktorá politická strana ich organizuje, alebo v akom meste sa budú konať. Hneď, uviedol aj príklad. Na budúci rok možno bude organizovať oslavy SNP nielen strana SMER vo Zvolene, ale aj strana Republika a možno to bude až niekde v Ružomberku. Ak nás pozvú, pôjdeme aj tam.

Pri nastupovaní do autobusu sa najsmelší protifašistický bojovník opýtal vedúceho kedy pôjdu na najbližší míting. Dostal odpoveď, že to bude asi až 24. februára. Protifašistickému bojovníkovi ten dátum nič nehovoril, ale uvedomil si, že sa už veľa vypytuje a radšej nastúpil.

Hlas a Republika sú strany, ktoré nikto nevolil, pričom v novom parlamente by takéto, nikým nevolené, strany byť nemali

26.09.2023

Až 11 poslancov terajšej mimoparlamentnej strany Hlas SD sa najprv nechali zvoliť do parlamentu ako kandidáti strany SMER SD. Obrazne povedané hneď ako získali poslanecké miesta otvorili sa im oči a stali sa členmi novovytvorenej menej červenej strany. Dobre premyslená taktika. Totiž, ak by svoju stranu založili ešte pred PV 2020 tak by sa do parlamentu vôbec nemuseli dostať. [...]

Orbán poriadne zavaril Ficovi i Dankovi, obidvaja zistili, že on teraz pre nich nie je vhodný vzor

10.08.2023

Keď sa Orbán vyjadril o Slovensku ako o odtrhnutom území od Maďarska obyvatelia Slovenska boli prekvapení aj pohoršení. Ministerstvo zahraničných vecí SR okamžite protestovalo. Rezort diplomacie si tiež okamžite predvolal maďarského veľvyslanca a žiadal ho, aby tieto slová vysvetlil. Československo (a neskôr Slovensko) či Maďarsko sú rovnakými nástupníckymi štátmi [...]

Závany Ficovho zápachu sa šíria po Slovensku

20.05.2023

Blog je inšpirovaný článkom medvedara – Závany Čaputovej nového odoru sa už šíria po Slovensku. Tiež je reakciou na jeho, akože ironický, blog zo 14. mája s názvom – Čaputová, jej správanie sa k mužom a prečo denne napáda Fica. Urazený ruský trol a obdivovateľ Fica sa snažil parodovať môj blog z 13. mája s názvom – Fico, jeho správanie sa k ženám [...]

NRSR, budova, parlament, história, stavba

Prieskum agentúry Focus mieša preferenciami: Matovič posilnil, Kollár mimo parlamentu

26.09.2023 19:28

Posledný prieskum agentúry Focus pred volebným moratóriom mieša preferenciami.

Maďarsko, hranica

Provokácie na hraniciach pokračujú: Strieľalo sa na srbsko-maďarskú hliadku

26.09.2023 18:50

Policajtov velenie okamžite stiahlo z línie paľby.

Kursk

Rusi posadili dron. Keď sa s ním chceli odfotiť, vybuchol

26.09.2023 18:40

Dôstojníkov zasiahol nečakaný výbuch, keď sa na kurskej leteckej základni vybrali na ranvej, aby si obzreli "zneutralizovaný" ukrajinský dron.

Alexej Navaľnyj

Odvolací súd potvrdil Nevaľnému trest 19 rokov väzenia

26.09.2023 18:28

Vypočutie nebolo až na čítanie verdiktu prístupné verejnosti, proti čomu právnici protestovali.